Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem örülnek az esküvőnknek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem örülnek az esküvőnknek?

Figyelt kérdés

Párommal kicsivel több, mint 1 éve vagyunk együtt, mindketten 30 felett vagyunk, több hosszabb kapcsolattal a hátunk mögött, és mikor összejöttünk, már akkor is régebb óta ismertük egymást. Kb. a kapcsolatunk eleje óta együtt is élünk. Mivel idősebbek vagyunk és mindketten családot, gyereket szeretnénk, már az elején megbeszéltük, ha minden jól működik köztünk, 1 év után lépünk és nem várogatunk éveket.

Mivel úgy éreztük, hogy 1 év után is minden rendben, sőt, egyre jobban szeretjük egymást, egyre nagyobb az összhang, úgy döntöttünk, hogy eljegyezzük egymást és 1-2 hónapon belül (ahogy meg tudjuk szervezni) össze is házasodunk. Nem akarunk nagy esküvőt, ezt is már az elején megbeszéltük, csak a szüleink lennének jelen és egy kis vacsorával ünnepelnénk meg. Nekünk nincs igényünk nagy lakodalomra és felhajtásra, nem azért házasodunk.

Szépen el is kezdtünk mindent boldogan, lelkesen szervezni, de pár nap alatt szinte minden örömünket tönkretették a családtagjaink. Először azzal támadtak minket, hogy biztos a párom erőltette az esküvőt, meg ezt a gyors házasodást, és miért ilyen sürgős ez. Utána az volt a baj, hogy miért nem tartunk egyházi esküvőt. Most az van terítéken, hogy mi értelme ilyen esküvőnek, miért nem házasodtunk akkor csak össze két tanúval, ha még lakodalom se lesz... Aztán voltak még olyanok, hogy biztos baba lesz, azért kell házasodni, meg a vajon milyen hamar fogunk elválni, stb. Folyamatosan bántanak minket és a beszólogatásaikkal, megjegyzéseikkel teljesen elveszik a kedvünket a boldog készülődéstől. És ráadásul olyan rokonok is, akik amúgy annyit sem kérdeztek tőlünk soha, hogy hogy vagyunk...

Szerencsére a párommal mindezek ellenére csak szorosabbá vált a kapcsolatunk, sőt, még jobban összetartunk, mint eddig bármikor, és minden egyes sírás, újabb beszólás után egymást átölelve mondjuk, hogy nem érdekel minket senki, nem hagyjuk, hogy tönkretegyék a boldogságunkat. De engem ezek a dolgok akkor is nagyon megviselnek és bántanak, mert úgy érzem, abszolút nem érdemeltük ezt.

Mit gondoltok erről? Mi csinál(t)unk valamit rosszul?



szept. 16. 13:25
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Igen, ez bánt engem is, hogy a szüleinket így tudták befolyásolni, és hogy nem álltak ki értünk... :( Én még olyan kétségbeesett telefont is kaptam, hogy biztos a párom is akarja-e az esküvőt, mert hogy úgy hallották, hogy én kényszerítettem rá. Hát köpni nyelni nem tudtam... Azért az elég fájó tud lenni, mikor az ember ilyet kap a rokonától...
tegnap 09:21
 22/22 anonim ***** válasza:

En nem hiszem hogy azert csinálják mert nem hívod mezőket. Egysuerűen csak tapló, érzéketlenek, és mondjuk ki nem szeretnék téged. Nem is tudom hogy miért alltál velük szóba azok után hogy nem szóltak a párod dolgairól miközben tudtak róla.


Fura hogy azt írod hogy " minden egyes sírás, újabb beszólás után egymást átölelve mondjuk, hogy nem érdekel minket senki, nem hagyjuk, hogy tönkretegyék a boldogságunkat." Ez tényleg olyan montha egy tini írta volna, nem egy 30 feletti ember. Ne érdekeljen ezeknek a rokonoknak a véleménye, bebizonyitották hogy bem erdekled őket. Mond meg nekik hogy ha a szokásokkal akarnak foglalkozni, akkor csináljanak maguknak esküvőt amilyet akarnak, de téged hagyjanak békét. Te tényleg ilyenek miatt sírsz? Ne is állj szoba velük, nem kell nekik felvenni a telefont se legalább nem idegesíted magad.

Szüleid remelhetőleg majd belatják hogy nem volt igazuk. Majd beszélgessenek erről nyugodt hangnemben hátha úgy jobban megertik hogy tényleg komolyan gondoljátok. Azt is elmondhatod nekik hogy bánt hogy nem álltak ki mellettetek.

tegnap 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!