Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem örülnek az esküvőnknek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem örülnek az esküvőnknek?

Figyelt kérdés

Párommal kicsivel több, mint 1 éve vagyunk együtt, mindketten 30 felett vagyunk, több hosszabb kapcsolattal a hátunk mögött, és mikor összejöttünk, már akkor is régebb óta ismertük egymást. Kb. a kapcsolatunk eleje óta együtt is élünk. Mivel idősebbek vagyunk és mindketten családot, gyereket szeretnénk, már az elején megbeszéltük, ha minden jól működik köztünk, 1 év után lépünk és nem várogatunk éveket.

Mivel úgy éreztük, hogy 1 év után is minden rendben, sőt, egyre jobban szeretjük egymást, egyre nagyobb az összhang, úgy döntöttünk, hogy eljegyezzük egymást és 1-2 hónapon belül (ahogy meg tudjuk szervezni) össze is házasodunk. Nem akarunk nagy esküvőt, ezt is már az elején megbeszéltük, csak a szüleink lennének jelen és egy kis vacsorával ünnepelnénk meg. Nekünk nincs igényünk nagy lakodalomra és felhajtásra, nem azért házasodunk.

Szépen el is kezdtünk mindent boldogan, lelkesen szervezni, de pár nap alatt szinte minden örömünket tönkretették a családtagjaink. Először azzal támadtak minket, hogy biztos a párom erőltette az esküvőt, meg ezt a gyors házasodást, és miért ilyen sürgős ez. Utána az volt a baj, hogy miért nem tartunk egyházi esküvőt. Most az van terítéken, hogy mi értelme ilyen esküvőnek, miért nem házasodtunk akkor csak össze két tanúval, ha még lakodalom se lesz... Aztán voltak még olyanok, hogy biztos baba lesz, azért kell házasodni, meg a vajon milyen hamar fogunk elválni, stb. Folyamatosan bántanak minket és a beszólogatásaikkal, megjegyzéseikkel teljesen elveszik a kedvünket a boldog készülődéstől. És ráadásul olyan rokonok is, akik amúgy annyit sem kérdeztek tőlünk soha, hogy hogy vagyunk...

Szerencsére a párommal mindezek ellenére csak szorosabbá vált a kapcsolatunk, sőt, még jobban összetartunk, mint eddig bármikor, és minden egyes sírás, újabb beszólás után egymást átölelve mondjuk, hogy nem érdekel minket senki, nem hagyjuk, hogy tönkretegyék a boldogságunkat. De engem ezek a dolgok akkor is nagyon megviselnek és bántanak, mert úgy érzem, abszolút nem érdemeltük ezt.

Mit gondoltok erről? Mi csinál(t)unk valamit rosszul?



szept. 16. 13:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Tény és való, hogy korai a dolog, de ennyi idősen nekem sok ismerősöm hasonlóan volt mint ti; hosszú kapcsolatokból való szakítások után meg akartak házasodni. Eljött az ideje, nem akartak még hosszan randizni mint a huszas éveikben. Ez érthető, hiszen akinek ez a célja, az nyilván ezt teszi, ha van rá alkalmas jelölt, akkor mire várjon. Igen, többen váltak is azóta, mert ez tényleg korai, elhamarkodott döntés, valószínűleg ezért félt a családotok is. De ha erre vágytok, akkor ezt tegyétek, mert ez tesz boldoggá.
szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Fogadjátok meg a tanácsukat, legyen egy 2 tanús esküvő, aztán majd küldjetek nekik sok képet a szuper nászútról, amire az esküvőről megspórolt pénzből mentek.
szept. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Hát, ha ilyen bunkón állnak hozzá, ahelyett, hogy veletek örülnének, bennem is felmerülne a két tanús házasság ötlete.

Egyébként mikor olvasni kezdtem, azt hittem, abból lett konfliktus, hogy a szülők nagyobb lakodalmat akartak, sok rokonnal.

Kérdező, én arra tippelnék, hogy túlkontrolláló szüleid vannak, és tkp. mindegy mikor és kivel házasodnál, valami bajuk lenne vele.

szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Ezen kár sírni, megsértődni, még támadásnak venni is. Sajnos elég gyakori, hogy az emberek úgy érzik, mindenről el kell mondaniuk a véleményüket, mindenhez közük van. Lesz még bőven beleszónivaló, mikor jön a baba/miért nem jön a baba/mikor lesz tesó/miért nem lesz tesó/mikor lesz a keresztelő/miért nem lesz keresztelő stb... Ezeket csak meg kell tanulni felnőttként kezelni. Illedelmesen válaszolsz, köszönöd a hozzászólást, de ez így-úgy-amúgy lesz, mert ti így döntöttetek. Ennyi.
szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Még az merült föl bennem, hogy kérdező, a szüleidnek már korábban bemutattad a párodat? Akkor mi volt a fogadtatás?
szept. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
1 év nagyon kevés. Összejöhet a dolog, de statisztikai alapon nagy az esély, hogy kiderül majd a másikról, hogy nem az, amit hittetek.
szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

4-es válaszolónak: Igen, ezt meg is tettük, megmondtuk, hogy mi így döntöttünk és kész, mostantól nem kérdezzük senki véleményét, mert mi mindig mindenkivel foglalkozunk, csak velünk nem foglalkozik senki...

Én egyébként a mai napig azt gondolom, bárcsak a két tanús esküvő mellett döntöttünk volna, és miért nem az lett, de a párom nagyon szerette volna, hogy a szülei ott legyenek és osztozzanak az örömében, és nekem ez fontos volt.

Sajnos azonban teljesen mindegy, hogy mit csinálunk, egy mosolyt, vagy egy támogató szót sem kapunk senkitől.. Igazából én már nem is értem, a páromban hogy van még ennyi lelki erő, én egyre jobban kezdek elkeseredni. :(


5ösnek: Természetesen ismerték a páromat már azelőtt, hogy összejöttünk volna. Nagyon szerették és örültek már az elejétől kezdve, ők már régebb óta szerettek volna minket összehozni. Ezért is nem értjük most ezt az egészet...

szept. 16. 14:07
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Őszintén nem értem, miért kell meghívni a családot akkor. Ha nem tud támogatni, és együtt örülni veletek, akkor legyetek csak ti ketten. Meg legyen 2 tanú. Nehogy már elrontsák nektek a nagynapot! Ti.ketten érzitek, hogy házasságot kössetek-e vagy ne.
szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
En is gyorsnak talalom ,de ti tudjatok . Az ilyen ismerosoket tilt es torol! Minek kellenek a bolond rokonok es ismerosok? Szerintem ki kell zarni a rosszakat az eletetekbol teljesen mindegy hogy kozeli vagy tavoli az a szemely, ha szulok testvere , ha nagy neni-bacsi, unoka teso , az osszeset ki kell zarni az eletetekbol mert tonkre fogjak vagni!
szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
48%
Ti dolgotok, de igazuk van van.
szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!