Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a feleséged arra kérne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a feleséged arra kérne hogy add el a házad és vegyetek/építsetek egy nagyobbat/más elosztásút közösen, belemennél?

Figyelt kérdés
A házad ami a tiéd volt már mielőtt megismerkedtetek.

2023. szept. 10. 14:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Bele, ha kicsi a ház. Aztán lepapíroznánk, hogy kinek mekkora része van az új házban.
2023. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Én nő vagyok és nem inkább kiadnám, ha jó helyen van, főleg nem ha építkezni akartok.

Ettől még vehettek közöset, de màs megoldást keresnék.

2023. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Én nem mennék bele, inkább hitelt vennék fel a házamra, abból építkeznénk az újba közösen, ha kész pedig ki lehetne adni a házamat, hogy letörlessze a hitelt.
2023. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2023. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Én nő vagyok, de semmilyen körülmények között nem adnám el a lakásom.
2023. szept. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Van egy férfi ismerősöm. Ő régebben örökölt a nagyszülei után egy belvárosi két szobás lakást. Ott élt mikor megismerte a feleségét.

Egy ideig ott éltek közösen, majd a feleség rábeszélte hogy adja el a lakását és építsenek egy házat, mert akkor már terhes volt.

A srác eladta, és bevitte a lakás árát a házba, de akkoriban még nem volt divat a házassági szerződés. Két gyerekük lett és 10+ év múlva elváltak. A csajnak (aki szinte egy bőrönddel ment a házasságba) váláskor megítélték a ház felét (mert ugye a házat el kellett adni).

Ezt NEM azért írtam le hogy bármelyik nemet is ócsárolni kezdjétek, hanem csak okulásként, mert senki nem lát a jövőbe, így érdemes lepapírozni ügyvéd előtt, hogy ki mennyi pénzt tett eredetileg a házba (és ezt időnként meg is lehet újítani).

2023. szept. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
En azt javasolnam a mai fiataloknak, hogy a sajat lakast sose add el, az legyen a passziv jovedelmed. Ha valakivel ossze akarod kotni az eleted, akkor azt kozosen teremtsetek meg, de a passziv resz az legyen mindig egy biztonsag. Jol jon, amikor munkanelkulin vagy, vagy amikor nyugdijba mesz, es akkor sem koppansz, ha valasra kerul a sor.
2023. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a házasság a kölcsönös szeretetről és bizalomról szól, és nem egy üzleti vállalkozás, ahová mindkét fél befektet egy összeget, amit a "futamidő végén" majd garantáltan visszakap. Ha nem bízom a páromban, nem házasodom össze, de ha igen, akkor megosztanám vele azt is, amim addig volt, csak hogy ne érezze úgy, hogy ő kevesebb.
2023. szept. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
94%

8

Csak nehogy egyszer pofára ess.

2023. szept. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

#8

Elvileg igazad lenne, DE! Akivel a házasságod kezdetén mindenedet megosztanád (megbízol benne), az nem biztos hogy "ugyanaz az ember" lesz (személyiségre) 10-20-30 év múlva is.

Egyesek képesek önmagukból kifordulni az évek hosszú során. Van olyan pl. aki a házasság alatt nem ivott alkoholt évekig, hanem egyszer csak bekattan nála valami, és idővel alkoholista lesz.

Te egy ilyen emberrel feleznéd még azt is ami eredetileg a tiéd volt?

Honnan tudod előre, mi lesz 20 év múlva?

2023. szept. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!