Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Belemennétek egy ilyan helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belemennétek egy ilyan helyzetbe? Félek hogy a végén engem dobnak ki onnan.

Figyelt kérdés

A férjemmel szeretnénk házat venni vagy építeni. Anyagi szempontból jól állunk, meg a gyerekekre amit az állam ad támogatást igénybe kívánjuk venni. Jelenleg anyósomék melletti ingatlanban élünk. De szeretnénk elköltözni mivel ez kb 3 évig volt tervben míg nézelődünk mit hova kellene, viszont ők nagyon győzködik a párom hogy maradjunk. (Ez is volt az oka hogy mellettük élünk. A házat mi rendeztük be az összes bútort mi vettük mert előtte üresen állt és mi fizetjük a számlákat)

Azt akarják hogy párom nevére iratjak a házat és azt újítsuk fel.

Én őszintén nem szeretném mert így én oda hiába teszek bele 10milliot pl az átalakítás során se lesz ez feltűntetve sehol. Nem akarok válni meg nyerészkedni de azért kicsit tartok tőle hogy ez a végleg ott maradunk nem lesz jó.

Szeretnék egy saját házat ami fele-fele részben mindkettőnkké hiszen mindketten adunk bele.

Rosszul gondolom vagy jogosan tartok tőle hogy ha vmi miatt össze vesznénk engem onnan simán kitennének és szavam se lehetne.?

Ti mit tennétek?

Sőt olyan is elhangzott h ők még ki is fizetnek csak maradjunk, de én tényleg nem szeretném ezt sem, mert ezt nem érezném a magaménak.


2020. jan. 30. 14:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyósék vagy apámék mellé soha nem költöznék. Ha ez a férjednek megfelel, márt az sem jó jel.
2020. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem zavar az egymás mellett élés, akkor menj bele, aztán a párod írja a nevedre a felét.
2020. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És a férjed mit mond? Az valahogy kimaradt a sztoriból, hogy a férjed mit akar... Megérti az aggályaidat? Érdemes lenne ügyvéddel konzultálni, le lehet-e bonyolítani ezt a tranzakciót úgy, hogy egy esetleges válás esetén Te se maradj pucér fenékkel. Esetleg a felújításba fektetett összeg arányában részesülj az ingatlan értékéből, vagy mit tudom én. Vagy ha már a férjed nevén van a ház, bevehet-e Téged tulajdonos társnak. Ha van rá mód, gondoljátok meg az anyósod ajánlatát. Ha Neked ez az egész egyáltalán nem opció, és mindenképp saját erőből akarsz saját otthont, akkor állj ki magadért és vállald fel a konfliktusokat. Nekünk teljesen alap volt, hogy fele-fele arányban vagyunk tulajdonosok a házban, amit vettünk.
2020. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem nagyon jól látod a helyzetet. Alapszabály, hogy közös családot csak közös tulajdonú ingatlanba...
2020. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson olyan ingatlanba pènzt fektetni, ami soha nem lesz a nevede, ezenkívül èn nem költöznèk anyósèk közelèbe.
2020. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod. Sose fogod érezni hogy a tied is. Szülőkkel ha rossz a viszony ne lakj ott, ha jó akkor meg azért hogy ne romoljon el.

Ugy látom ők is számításba veszik a válást. Csak a saját érdekeidet védd mert ha megis vàltok csak az számít ami ügyvéd közjegyző lepapirozott.

2020. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!