Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti kilépnétek a házasságotokbó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti kilépnétek a házasságotokból a szerelemért ha anyagilag rosszabb helyzetbe kerülnétek?

Figyelt kérdés
20 éve vagyok férjnél. Gyermekünk középiskolás. Férjemmel sosem volt szerelem egyikünk részéről sem. Szeretjük egymást mint két barát de nekem hiányzik az érzés. Hiányzik a szerelem, a tisztelet ebből a házasságból az hogy mégis eddig együtt voltunk annak köszönhető hogy nem mertem kilépni. Anyagilag is nagyon jól élünk. Most viszont belépett a nagy szerelem az életembe. Régi, férjem előtti szerelmem tért vissza. Rajta érzem milyen mikor egy férfi szeret. Nem tudom most mitévő legyek mivel megszoktunk egy anyagi szinvonalat és ő nem keres annyit mint a férjem aki vezető beosztásba van. Ha mellette a szerelem mellett döntenék igencsak vissza kéne vegyünk anyagilag.
2018. jan. 19. 11:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Félre teszem az érzéseimet, hogy hánynom kell a kérdéstől.

Kérdező, egy életed van. Úgy akarod leélni a következő 20 évet is, hogy a férjed mellett vagy? Az anyagiak szépek és jók, de ha nem vagy boldog, akkor mit ér az egész?

Feljebb kerülni a ranglétrán, magasabb fizut kapni stb bármikor lehet. De boldognak lenni nem olyan egyszerű.

Én azt javaslom, hogy gondolkozz ezen. Ha a válás mellett döntenél, akkor se azért tedd, mert ott az a másik pasi.

Hanem azért, mert nem vagy boldog, nem szeretitek egymást.

Én nem akarnék így élni még évekig.

Inkább járjak olcsóbb , kínai ruhákban, mint designer dolgokban, csak érezzem jól magam, szeressenek, ne egy kihűlt, vagy sosem volt jó kapcsolatban szenvedjek.

2018. jan. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felnőtt nő vagy. Ezt eltudod dönteni de abba belegondoltál már hogy a ferjeddel kicseszel évek óta?
2018. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

nem az anyagi helyzet a legfontosabb ebben a kérdésben, annak a boldogsághoz nincs köze (ha a megélhetés megvan)...


nyilván el fog ez is múlni, átmegy barátsággá, 40 körül ez már természetes is, a negyvenes kapuzárásos érzése más, mint a húszévesek lángoló szerelme, és ott állsz a hűtlenségben - az nagyobb probléma lesz, mint hogy szerényebben kell élni.


Mielőtt lépsz, azt ne a gyakorizók statisztikája alapján tedd, "mi mit tennénk?",

hanem olvasd el a nagy lélekismerő Tolsztoj Anna Karenináját -jobban megismered a lelked mélyén munkáló erőket, és a férjedet is.

2018. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
+az 1-estől és tőled kérdező, megkérdezném: mi a boldogság?
2018. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ez a kérdés elsősorban anyagi indíttatású, akkor maradj a házasságodban, és próbáld meg azt jobbá tenni. Egyáltalán mit kerestek egymás mellett, ha egyikőtök se szerette soha a másikat? Valami miatt csak "szövetséget" kötöttetek!

Nem lehet, hogy csak ideologizálod a régi szerelmedet, mert hiányzik a boldogság a házasságodból? Ha te egy kényelmes, anyagiakat szerető ember vagy és az anyagiakat nem magadnak köszönheted, akkor tedd össze a két kezed, hogy ilyen jó életet biztosít neked a férjed, és még nem cserélt le téged ő is a szerelem nevében! Neki ezek szerint még életmódbeli változással se járna. Szerinted meddig lennél boldog és szerelmes úgy, hogy már most is az zavar, hogy oda a jólét? Meddig tudnád élvezni a szerelmet, ha oda kellene figyelni a kiadásaidra, elbúcsúzhatnál a megszokott büdzsétől, nyaralástól. Nagyon romantikus a szeressük egymást a csóróság közepén is, csak nem mindenkinek jön be, nem is véletlen, hogy sok kapcsolatot az anyagiak hiánya teljesen felőröl.

2018. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
egymás szeretete tisztelete megértése
2018. jan. 19. 11:17
 7/20 anonim válasza:
100%

A régi nagy szerelmeket nehéz kitörölni és túl is értékeljük. Akkor valamiért vége lett, nem véletlen. Persze vannak szép emlékek, megdobban a szív, de ez csak illúzió, pár hónap hétköznapi együttlét és elmúlik a varázs. Tapasztaltam :) Régiért nem lépnék a helyedben, talán egy újért.

Gyerek középiskolás, még most fog sok pénzt igényelni. Az apa ha egyedül marad is tudja teljes mértékben támogatni? Szép dolog azt mondani hogy a pénz nem számít, pedig dehogynem... Természetesen ha amúgy nincs gond otthon a szülők között

Gondold át mindenképpen hogy biztos megéri e

2018. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
És azzal a férfivel hogyan képzeled el a következő évtizedeket? Tudnál vele is olyan kapcsolatban lenni, miután már elmúlt a szerelem lángja? Milyen az ő előélete? Nőtől-nőig járt kalandozva? Mert akkor a te sorsod is a lecserélés lesz. Ha hűséges, dolgos férfi, akkor ki tudtok alakítani egy jó életet együtt is, de ehhez ő is kell. Kérdés, hogy neki mik a tervei az életben? Nálad esetleg, csak kapuzárási pánik van? Érdemes lenne hideg fejjel végiggondolni és dönteni, nem a rózsaszín ködben, mert annak jó vége nem lesz.
2018. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Én már 70 feletti férfi vagyok, de ilyeneket olvasva mindig hálát adok a sorsnak, hogy soha nem kerültem ilyen helyzetbe. Ugyanis az érzelmek ellen nincs mit tenni és számomra egyre inkább úgy tűnik, hogy az emberi életet (életsorsot) alapvetően az érzelmek határozzák meg (ami persze lehet az anyagiakhoz való szorosabb kötődés is).
2018. jan. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

Kilépnék, mert inkább az egyenes utat választanám. Nem maradnék együtt valakivel csak a pénzéért, és közben csalnám a "nagy szerelmemmel", mert egy becsületes, tisztességes ember nem érdemli meg, hogy felszarvazzák.


Az más lapra tartozik, hogy vajon miért nem sikerültek a dolgok a másik férfival, de azért ez se lényegtelen. Megcsalt, elhagyott másért, messzire költözött és nem számítottál neki... és nem ismétlődne-e meg újra ez a dolog?


Vagy válj el minél előbb, vagy véglegesen zárd ki a másikat az életedből, mert nagyon tisztességtelen, amit most csinálsz.

2018. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!