Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennétek ebbe a helyzetbe?

Belemennétek ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Örököltem fél millió forintot, és párom azt akarja, hogy fizessük ki belőle az autóra felvett hitelt. De az autó az ő nevén van, és ha szakításra kerülne a sor, az autóhoz meg a bele fektetett pénzemhez nekem semmi közöm nem lenne. Nem vagyunk házasok, és ha történne vele egy véletlen baleset, mivel gyerekünk nincs, így az autót a szülei örökölnék, amihez nekem megint csak nem lenne semmi közöm. Ezért nem akarom kifizetni az autót. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2012. jún. 10. 07:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%

Hát vagy megmondod hogy nem, és megsértődik, vagy írtok róla papírt és megsértődik.

Szerintem legyél egyenes és ezt mond meg neki!Ez a te pénzed...és elég sok.Ne hogy már az ő kocsija legyen kifizetve na.Ha megteheted rakd be a bankba kamatozni, és akkor van egy pénz amihez nyúlhatsz ha bármi van.

Egyébként te havonta adsz a kocsi törlesztésbe bele?Mert ha nem, akkor nem is értem ezt a fellángolást.

2012. jún. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem egy példa volt már a történelemben ilyen esetre!!Pont nem rég hallottam történetet, hogy több százezret adott egy nő a "szerelmének" kocsira, azt most meg futhat a pénze után!!!
2012. jún. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Semmiképp ne menj bele!

Elképesztőek az emberek, nem is értem. Én biztos nem sértődnek meg, hiszen tökéletesen igazad van.

Ráadásul rengeteg olyan kapcsolatom volt, amikor MINDEN tökéletes volt, mindketten a jövőt tervezgettük egymással éveken át, aztán mégis véget ért... Szóval ez olyan dolog, hogy csak az nem biztosítja be magát, aki idióta vagy álomvilágban él...


Szerintem teljesen igazad van. Még ha házasok lennétek azt mondanám, megfontolandó, de így.

Inkább legyen sértődés, de szerintem ne add bele a pénzt. Ha annyira megsértődik, hogy nem megy vissza hozzád akkor nem is szeretett igazán. Persze azért majd próbáld kiengesztelni kicsit (bár teljesen igazad van, te gondolkodsz reálisan).


Rettenetesen rácsesznél egy esetleges szakításnál, aztán még hosszú évekig bánkódnál milyen buta voltál és mennyi mindenre költhetted volna a pénzt.


Szerintem mondd, hogy te szeretnéd betenni a bankba tartaléknak (a saját számládra tedd, amihez ő nem fér hozzá!). Vagy akár azt is mondhatod, hogy arra gondoltál nyitsz egy külön számlát és mivel szeretnél gyereket (ha így van), beteszel neki rá pénzt, hogy később majd legyen a kiságyra stb-re, aztán az egyetemre.

Ilyet egész sokan csinálnak egyébként, pl. külföldön nagy divat, már ilyenkor elkezdeni, tehát nem fognak bolondnak nézni az emberek, ha ezt mondod.


Egyébként hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt?

2012. jún. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj drágám, de másra szeretném fordítani.
2012. jún. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 medve5 ***** válasza:
100%

Ne tedd!!!Az exem így járt az utódommal.

Amikor kifizette az autót,rá 3 hétre lekoccolt a srác.Hiába pofáztam nem hallgatott rám,most meg futhat a pénze után.Se pasi,se autó,se pénz....

2012. jún. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki, van is sértődés, csak kíváncsi voltam, hogy mások szerint én gondolkozok rosszul!? Szép dolog a szerelem meg a bizalom, de ésszel kell élni szerintem.
2012. jún. 10. 08:02
 7/25 anonim ***** válasza:
69%

Ja, hogy már be is sértődött...hát tegye is!!Nem vagytok házasok, meg semmi.Nem mint ha az javítana a helyzeten, mert szerintem egyáltalán nem.

Egyébként mennyi idősek vagytok és mióta vagytok együtt??

2012. jún. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 medve5 ***** válasza:
100%
Amúgy a legegyszerübb megoldás az,hogy hétfőn besétálsz a bankba és lekötöd 3 hónapra.Azalatt sok minden kiderül.
2012. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%

Dehogy gondolkozol rosszul!


Engem nem érdekelnek az anyagiak, számtalanszor feladtam már elég sok mindent az aktuális páromért (összevesztem miatta a szüleimmel, elfordultak tőlem a barátaim, mégis vállaltam, mert inkább voltam vele barátok nélkül).

Sokszor vettem ki szabadnapot is.

De aztán rájöttem, hogy ez így nem működik. Hiába volt minden tökéletes, sajnos ritka az örökké tartó kapcsolat, és amikor szakítottunk mindig rájöttem, hogy úristen mit csináltam, most alig van pénzem mert nem dolgoztam eleget, nem vállaltam túlórákat, a cipőm kilyukadt, de nincs rá pénz, az új munkahelyre nem vesznek fel mert nem vettem részt a túlórás projectben ami előrevitte volna a karrierem stb.

Vagy, hogy mennyi mindent beleadtam a kapcsolatba, mennyi ajándékot vettem neki, aztán eltelt még 5-6 év mikor is szakítottunk, és mindennek elmond a hátam mögött.


Az sem megoldás, hogy 500 forintnál többet nem költesz a párodra arra hivatkozva, hogy egyszer úgyis vége lesz, de így sem lehet élni. Valóban ésszel kell csinálni, megfontolni a dolgokat.


Felnőtt emberek ezt meg kellene, hogy értsék. Nekem pl. rengeteg gazdag párom volt, sokszor már a házasságot terveztük, nekem magától értetődő volt, hogy lesz házassági szerződés. Pedig én tényleg nem vagyok olyan, aki lenyúlja a pénzt, volt már olyan, hogy nem telt ételre, hónapokig nem volt víz, áram, telefon semmi, gáz sem (persze felesleges lett volna, nem volt mit megfőzni), a közeli pékségből kaptam délutánonként takarításért megmaradt zsömléket, azon éltem hónapokig. Hétvégén vagy ünnepeken nem ettem, ez volt. Megtehettem volna, hogy felhívom a barátom (csak barátok voltunk, de mindig kerülgettük egymást, ha kicsit kedves vagyok vele simán jártunk volna) és kérek tőle pénzt, mert milliókat keres havonta, de inkább szenvedtem, nem kértem tőle. Rettenetes volt, esővizet gyűjtöttem lavórokban, alig bírtam megmosakodni, mégis úgy voltam vele, hogy nem vagyok hajlandó beszennyezni a kapcsolatunkat a pénzzel, ő fontosabb annál.

Ezt csak azért írtam le, hogy ha vele lenne valami akkor is alap lenne nekem, hogy kötnénk házassági szerződést, nem sértődnék meg. Ez szükséges dolog.

Szóval nem értem, mi járhat a párod fejében...

2012. jún. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe se jusson! Sértődjön meg, mondjon rólad, amit akar, vagy lépjen le e miatt, de akkor se add neki a pénzed!!!
2012. jún. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!