Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennétek ebbe a helyzetbe?

Belemennétek ebbe a helyzetbe?

Figyelt kérdés
Örököltem fél millió forintot, és párom azt akarja, hogy fizessük ki belőle az autóra felvett hitelt. De az autó az ő nevén van, és ha szakításra kerülne a sor, az autóhoz meg a bele fektetett pénzemhez nekem semmi közöm nem lenne. Nem vagyunk házasok, és ha történne vele egy véletlen baleset, mivel gyerekünk nincs, így az autót a szülei örökölnék, amihez nekem megint csak nem lenne semmi közöm. Ezért nem akarom kifizetni az autót. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2012. jún. 10. 07:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
87%

kezdjük ott, hogy normális ember fejében meg sem fordulna elcigánykodni a párjától a pénzét a saját cuccaira.


max kölcsön, de azt is papírral.


hőzöngjön csak a kedves párod, ez is sokat elmond a valódi személyiségéről...


jól gondolkodsz, mindenkinek így kéne tennie, és nem lenne tele a világ a saját hülyesége miatt pitsogó ostoba emberektől.

2012. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le.Nehogy már félmillió forintom múljon minden.Majd túlteszi magát rajta.Ezt a helyzetet igazán megérthetné.
2012. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ. Ha tudnék neki jobb helyet, akkor nem. Ha csak a "bizalmatlanság" tartana vissza, akkor írnánk róla papírt. Ha nem tetszik neki így, akkor nem kapja meg.
2012. jún. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Mennyit ér az autó? Mert ha ez kb. a fele az értékének, akkor írathatnátok kettőtök nevére.
2012. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem már megkaptad a választ, hiszen mindenki azt mondta ne tedd.

Megjegyzem nagyon hasznosnak találtam azt a hozzászólást, amiben valaki azt írta gondolni kell arra is, hogy ő adott-e már neked ennyi pénzt valamibe, tehát tett-e már érted ilyesmit.

Persze akkor sem kötelező neked odaadni a pénzt, csak talán jobban meg kellene gondolni.

(Mondjuk én nehezen tudom elképzelni, hiszen ha lett volna pénze ilyesmire akkor talán nem esne nehezére kipengetni fél millió forintot a kocsira...)


Nem tudom, hogy mondjam kíméletesen... Előre szólok, hogy nem akarlak ezzel megbántani és lehet teljesen rosszul látom a dolgokat, mindenesetre bennem felmerült, hogy azért gondoljunk már bele... ha jól olvastam, a párod 37 éves.

Azért ennyi idősen már kicsit ciki, hogy a barátnőjétől kér pénzt a kocsira... Úgy értem még ha mondjuk 10 évvel fiatalabb lenne akkor persze, hiszen épp csak elkezdtétek a felnőtt életet, nehezen indul stb. De ennyi idősen ez már gáz... Én megértem, hogy manapság milyen nehéz pl. lakáshoz is jutni és sajnos előfordul, hogy az ember hiába dolgozik keményen még 40 éves korában is alig telik egy albérletre. De akkor is, ennyi idős férfiként nekem leégne a pofám, ha elkérném a párom pénzét.

Ebben a korban már kellene annyira érettnek és önállónak lenni, hogy megpróbálja a fizetéséből fizetni a részleteket, és belátja, hogy ha már egyszer így alakult, hogy bizony nem gazdag, akkor abba valamilyen szinte bele kell nyugodni és kész. Az nem valami szép húzás, hogy a te pénzedből gazdálkodik.


Ha annyira rá lenne szorulva akkor tehette volna azt is, hogy csak egy részletre kér kölcsön, aztán arra alapoz, hogy majd megsajnálod és kifizeted neki. De így direktben kérni, vagy magától értetődőnek venni, hogy majd te fizeted... hát...


Szerintem mondd meg, hogy szívesen támogatod őt, ahogy tudod de te ezt a pénzt valami másra szeretnéd költeni (vagy be akarod tenni a bankba), mert ha a kocsira költenéd úgy éreznéd olyasmire költötted ami nem igazán te vagy. Vagy egyszerűen mondd azt, hogy valami személyesebbre akarod költeni.

2012. jún. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!