Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a nagyszüleim között 10 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nagyszüleim között 10 év volt papám javára és fiatalon jöttek össze, azt láthatom én is jó példának a korkülönbséges kapcsolatok működésére?

Figyelt kérdés
Nagypapám 30, nagymamám 20 éves volt, amikor megismerkedtek egymással. Aztán volt egy 46 évig tartó házasságuk. És nem falusi parasztok voltak. Mielőtt valaki azt írná régen falun gyakori volt az ilyesmi. Papám főkönyvelő volt, mamám bankban dolgozott. Én ezen is azt látom, hogy működhet az ilyesmi kapcsolat is, nem kell szigorúan pár év korkülönbségnek lenni maximum.
2023. febr. 26. 21:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk pont fordítva volt. A nagymamám már 3 gyerekes elvált anyuka volt. Papám meg legény ember. Majd 3 évig tepert a mamámért mire beadta a derekát. És még a környezet sem volt elfogadó főleg a papám családja részéről. De mégis együtt öregedtek meg. Amúgy mindenki a papámat gondolja idősebbnek. Mint kinézetben, mint felfogásban öregesebb mint a mama.


Bár nekem ez nem példaértékű, a magam életére nézve, inkább csak elfogadóbb vagyok és nincs stigmatizálva, hogy fitalabb férfival ne kezdjek, mert az milyen...


Nagyon idősebbel meg a tinédzserkori rossz tapasztalatok miatt nem akarok és el sem tudnám képzelni. Pl. Amikor anyukám kollégája akinekxa fiával egy idős vagyok és együtt is játszottunk, bepróbálkozott, meg közeledett. Nekem akkor alakult ki fóbiám tőle és nem tudom azt érezni, hogy az idősebb őszintén tud szeretni, inkább, hogy szeretne egy fiatalabb husit, és ennyi érték ami bennem lát. Még az sem tudja felülírni, hogy van a környezetemben 1-2 nagy korkülönbséges házasság (a férfi javára) ami működik. De tőlem nem érdemes tanácsot kérni amikor valaki bizonytalan, hogy a 10+ barátjával komolyabbra fűzze a szálakat, mert én ebben csak szubjektív tudok lenni.

2023. febr. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
55%
A parom 11 evvel idosebb nalam, hamarosan osszehazasodunk, 3 eve vagyunk egyutt. Egy volt munkatarsam 19 eves volt amikor megismerkedett a 31 eves ferjevel, ennek 30 eve. Egy masik ismerosom 20 eve van egyutt a 20 evvel fiatalabb felesegevel.
2023. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!