Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a nagyszüleim között 10 év...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nagyszüleim között 10 év volt papám javára és fiatalon jöttek össze, azt láthatom én is jó példának a korkülönbséges kapcsolatok működésére?

Figyelt kérdés
Nagypapám 30, nagymamám 20 éves volt, amikor megismerkedtek egymással. Aztán volt egy 46 évig tartó házasságuk. És nem falusi parasztok voltak. Mielőtt valaki azt írná régen falun gyakori volt az ilyesmi. Papám főkönyvelő volt, mamám bankban dolgozott. Én ezen is azt látom, hogy működhet az ilyesmi kapcsolat is, nem kell szigorúan pár év korkülönbségnek lenni maximum.
2023. febr. 26. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A statisztikák alapján minél kisebb a párok között a korkülönbség, annál tartósabb lesz a kapcsolat. Persze nyilván vannak kivételek, és bármire találhatsz példát.
2023. febr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

A jó példa egy dolog. Ha te meg egyedül ilyen kapcsolatot tudsz elképzelni magadnak, az a másik.

Nem mindegy, hogy lazán kezeled a dolgot, és a kora miatt nem utasítasz el senkit, vagy kizárólag sokkal fiatalabb nőkkel ismerkedsz.

2023. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. A statisztikák ezer más dologra is kiterjednek, amiket az emberek ugyanúgy nem vesznek figyelembe párválasztáskor, csak néhányan erőltetetten mondjuk ezt, akik amúgy is ellene vannak a korkülönbségnek és ezt ürügyként, alapanyagként, ágyútöltelékként használják. Ha a statisztikák kihoznák, hogy a kék szeműekkel való házasság tartósabb, mint a barna szeműekkel való, akkor az emberek azzal sem foglalkoznának, hacsak nem különösen utálják a barna szeműeket.


Én egyébként olyan statisztikákat olvastam, hogy a korkülönbséges kapcsolatok ugyanolyan elégedettséggel töltik el a feleket és a tartósságuk sokkal inkább attól függ, hogy a környezetük mennyire fogadja el őket. Ha a környezetük elfogadja őket, akkor ezek a kapcsolatok sem kevésbé instabilak. Ha már statisztikák, akkor én linkelek is:

[link]

[link]


2. 29 éves vagyok, 20-28 évesekkel ismerkedem. A legutolsó barátnőm 23 éves volt.

2023. febr. 26. 21:17
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Anyam es apam kozt is 10 ev van. Falu, abbol a generaciobol meg mindenki egyutt van. Amugy anyam 18 eves kora ota csak olik egymast es anyam hozza is oregedett. Lehet neked jo pelda,nekem nokent tuti nem. Foleg h volt apamnak egy afferja 20 evvel fiatalabb novel is. En a lanyukkent max 3-4 evet tudok elkepzelni, meg most 40 eves koromban is. Minden idosebb pasirol az apam jut eszembe. De amugy a hazassagok tartossaga mar a multe, ma mar minden pasi lelep a szetetovel ha megteheti, szoval ne vonatkoztass a jelenre.
2023. febr. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Férfiként.


A legjobb, ha a férfi 10 - 15+ évvel idősebb a nőnél.

Akkorra már kiélte magát, egzisztenciát teremtett, ha olyan, akkor kész belevágni a gyűrű - baba - kutya szentháromságba, ami sok nőnek fontos.

2023. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Mikor fogjatok mar fel ferfiak hiaba akartok 10-15 evvel fiatalabb not, ha a nok tobbsege mindig minden eletkorban a sajat koroszralyat akarja kb +-5 ev??? Mar megint arrol szol a duma ti mit akartok, az meg veletlenul se erdekel titeket mi mit akarunk. Mi is jokepu, szep, fiatal es sikeres pasit akarunk akivel egy szakaszban vagyunk es pont.
2023. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4. "De amugy a hazassagok tartossaga mar a multe, ma mar minden pasi lelep a szetetovel ha megteheti, szoval ne vonatkoztass a jelenre."


Értem. Akkor viszont teljesen mindegy a korkülönbség pozitív vagy negatív irányba. Tetszenek egymásnak, aztán jól van, mindegy hány évesek.


5. Ez egy olyan vélemény, amit manapság nyíltan hangoztatni nem tanácsos.

2023. febr. 26. 21:28
 8/12 A kérdező kommentje:

6. Mindenki saját magának akar jót. Ezzel most nem mondtál semmi újat. Azt írod a férfiak mikor veszik figyelembe mit akarnak a nők? Komolyan? És mi lenne, ha valaki ugyanezt mondaná csak fordítva? Az a baj te most nem külső szemlélőként, elemzőként reagálsz erre, hanem a saját vágyaid szerint. Mondom: Mindenki saját magának akar jót. Nincs ebben objektív igazság és objektív jó és rossz.


És de, relatíve sok nő nyitott a korkülönbséges kapcsolatra. Tök mindegy, ha 10-ből csak 3, az is jónak számít. Nálam is folyamatosan betalálnak a 20-24 éves nők.

2023. febr. 26. 21:33
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a 10 év az az egeszseges korkülönbség hatara. Persze kinek mi, ismeret olyat is aki 30 évvel idősebb férfivel élt boldogan.


Nekem is volt több 15 évvel idősebb baratom, ami huszonévesen meg jo volt, mert egy harmincas, kora negyvenes pasi talan a legvonzóbb, de most hogy en is lassan 40 leszek, már el se tudnám képzelni egy 55 évessel. Es ebbe az exeim is beletartoznak.


Ettől függetlenül nem a kort kell nézni, hanem az embert. Bár túl nagy korkülönbsegnél nem árt tisztaban lenni azzal is, hogy ez a különbség az idő előrehaladtával egyre élesebb lesz.

2023. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Bármibe lefogadom, ha a nagyika lett volna idősebb 10-el, leszarnád, milyen boldogok voltak.
2023. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!