Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kassza level2?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza level2?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ezt a kérdést én írtam ki :

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..

Az a fejlemény, hogy legyen közös számlánk. Vagyis, a férjem számlájára utaltassam a fizetésem plusz családi pótlékot. Több opciót megjelölt lehetőségként, de egyszerűen nem tudom hogyan lenne jobb, nekem.

1. a közös számla (én csak társkártyát kapnék) amiről havi 150 ezer Ft - t költenék, bármire, pl ovi, étkezés, csekkek, esetleg magamra.


2. Havonta 100 ezer ft limit a kártyáról, plusz készségben ad 50 ezret (én efelé hajlok, mert ha kattanik, letilt a kártyáról, így marad némi készpénzem, amit részben igyekeznék félretenni.


3. Csak kp 150 ft. De ebből mindent kéne fizetnem (albérletet nem, de a kislány, ovis cuccait, ruhákat neki, háztartással kapcsolatos dolgok, plusz étkezés.


Nem tudom. Mibe állapodjak meg? Egyébként megmondtam neki, hogy ez nem élet, én el szeretnék válni. Szerintem hajlandó az "alku" ra.

Azért itt kérdezek, mert annyi féle perspektíva alapján mutatjátok az életemet, amit észre sem veszek. Sokszor segített már ez a csoport nekem, sok mindenre rájöttem a válaszok alapján, amire azelőtt nem is gondoltam. Szóval várnám az ötleteket. Köszönöm!!


2022. aug. 2. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyem inflációban ezek a konkrét összegek borzalmasak. Csak rosszul jöhetsz ki belőle
2022. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Én más opciót javaslok. Külön számlára érkezzen a pénzetek és legyen egy 3adik amiről a közös kiadásokat fedezitek, erre pedig utolajon mindenki a fizetésének arányában, tehát százalékosan.

Ez így igazságos rendszer és senki nem érzi lehúzva magát.

2022. aug. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Válj el a p*csába!

Mondd a te felteteleidet, hogy akkoe nem válsz el HA! Továbbra is a te szaadra jon a GyEd, csp stb. és még ad. Vagy basszon egyedülA

2022. aug. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
3, Azok az okosok akik azt tanácsolják, hogy válljon el abba belegondoltak, hogy ez a nő életképtelen egyedül? :D
2022. aug. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából azért vagyok bajban, mert én jóval kevesebbet keresek, mint ő. Tehát ez a százalékos megosztást nem tudnám tartani. A harmadik számla azért nem jó ötlet szerintem, mert annak is van számlavezetési díja, tranzakciósDíja, ilyen - olyan kártya díj, nekem is vonnak havonta több ezret ezekre. Pedig már az SMS szolgáltatást is lemondtam, az havi hatszáz Ft volt.
2022. aug. 2. 22:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5, Egy revolut, wise számlának minimális díjai vannak.


A százalékos megosztás azt jelentené, hogy ha te keresel 100ezret, ő 300ezret, akkor egy 100ezer forintos közös kiadásból ő fizetne 66ezret, amíg te 33at és ehhez számolni sem szükséges csak mindig adott arányban feltölteni egyenleggel. Ehhez sem keresel eleget?

2022. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit, a férjed kártyája legyen lekorlátozva. A tied miért van?


Egyszerűen nem értem, milyen selejt pasikhoz mennek hozzá nők.

2022. aug. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

#7

Én néha már kezdem elhinni amkt az incelek mondabak...hogy a nők a seggfejekre buknak.

32N

2022. aug. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, de te nem vagy 100-as...220e a fizetésed, amiből ugyanezeket fizeted most is,mert ő csak az albérletet fizeti...amit felsoroltál,mindegyikkel rosszabul járnál, ez nem tűnt fel? Nem neked kéne a te fizetésedet az ő számlájára utalnod, hanem neki kéne neked pluszban utalnia, hogy ne kelljen azon gondolkodnod, mit egyetek a hónap végén és,hogy 3 v. 6 ezer forintos cipőt vegyél a gyereknek. Nem tudom, mennyi az ő hivatalos fizetése(már ha van ilyen), de ha elválnál, gyerektartást is kéne fizetnie...Nem is értem, hogy ő aki többet keres nem költ másra ami közös, csak az albérletre. Természetesen nem élősködni kell, de ahogy az előző kérdésedben írtad a dolgokat te és a gyerek"nyomorogtok"...
2022. aug. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy hülye vagy, ha bármelyik opcióba belemész. Válj el, aztán megoldjátok. Az, amit a párod felvázolt, nem közös kassza, hanem a saját bevételeinek növelése a te és a gyerek kárára. Egyedül akkor mennék bele, ha innentől a kaját is egyedül állja az albérlet mellett és elhiszem neki, hogy oda is fogja adni azt a 150-et. Mondjuk én nem bíznék benne. Gyanítom a kaja megterhelőbb egy hónapban, mint 70 ezer forint, így, ha valóban 220 a bejövő, akkor talán jobban jössz ki a 150-el amiből csak a számlák és a gyerek dolgait kéne rendezd akkor.

Ebbe persze nem fog belemenni, hiszen neki ez nem jövedelmező.

Ha válni akarsz, akkor lépj. Jó alkalom úgyse lesz hozzá. Ha maradni akarsz, akkor jobb feltételeket harcolj ki. Bár, akinek akárcsak megfordul a fejében, hogy ezek opciók és hagyja, hogy ilyen szinten elnyomják és kisemmizzék, az valószínűleg eleve képtelen megharcolni a jogaiért.

Mérlegeld, hogy mi a jobb, itt maradni és a sarkadra állni végre, aztán legfeljebb válás lesz, vagy eleve felkészülni a válásra és meglépni, ha már van valami hátország.

De, abban biztos vagyok, hogy én nem szolgáltatnám ki magam jobban, mint amennyire már megtetted. Ha minden pénzt ő intéz, szinte biztos, hogy megmalmoz és pénz nélkül maradsz.

2022. aug. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!