Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak vitatkozós időszakotok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak vitatkozós időszakotok?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk együtt, 2 éve vagyunk házasok, mindketten nagyon elfoglaltak vagyok a munkánk miatt mindketten, plusz felőrölnek a kötelező feladatok is, háztartás stb. A probléma, amit mindketten észlelünk már évek óta, hogy vannak időszakok, amikor nagyon szerelmesek vagyunk, aztán vannak időszakok mikor folyamatosan vitatkozunk a legapróbb dolgokon is. És ezek az időszakok pl. hetekig, hónapokig tarthatnak. Pl olyanokon vitatkozunk, hogy melyikünk miatt kezdhettük később a filmezést, vagy hogy egy állítás igaz vagy sem, mindegyikünk azt bizonygatja, hogy neki van igaza. Már megbeszéltük többször, hogy butaság ilyen apróságokon vitatkozni folyton, mert nagyon lefárasztjuk egymást ezzel. De valahogy mégsem tudtunk változtatni ezen. Néha hagyjam rá, adjak neki igazat, aztán kész? Ettől jobb lenne? Mindkettőnknek elege van a sok vitából, olyan gyerekes az egész.
2022. júl. 15. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Mi dettó ezt csináljuk. De ettől összességében megvagyunk,csak most olyan hülye világot élünk,hogy mindenki türelmetlenebb. Nem kell az ilyen apró vitáknak nagy jelentést tulajdonítani. Mi néha elég olaszosan nyomjuk,de fél órán belül mindig béke van
2022. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Persze. 9 éve vagyunk együtt.

Szerintem amúgy a legtöbb párkapcsolatban előfordul az ilyesmi.

2022. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Mindig.

Imádok vitázni. Nonstop gondolatmegosztás, asszimiláció, fejlődés.

2022. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Mi nem szoktunk vitatkozni. Ha feszültek vagyunk, mindig extrák figyelünk arra, hogyan szólunk a másikhoz. Ha stresszes időszak van és a másik felidegesit, inkább csöndben vagyunk 10-20 percet és utána nyugodtan megbeszeljuk. Szerintem így lenne normális, nem tányért csapkodva.


24N

2022. júl. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Nekem csak olyan volt, hogy hosszabb távon felvett a párom valamiféle papucsszerepet engem meg folyamat irritált hogy egy nyomi lezt belole, öntudatlanul.is sárkanyosodni kezdtem mivel nem viselem a mulyaságot, és aztán nem csak őt utaltam hogy mulya papucs hanem magamat is hogy nem lehetek nő mert sárkánnyá tesz.


Szakítottam es azóta domináns férfiakkal járok csak, akik mellett zsigerből lehetek nö.

2022. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Csak az ostoba emberek vitatkoznak. 🤷‍♂️
2022. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Időszakok sosem voltak, de esetek (5 percig tartó mosolyszünet) már voltak (vannak).

A lényeg, hogy sosem tartjuk a haragot és mindig az szólal meg elsőnek, akinek mondani valója van a másik felé (pl. esik az eső stb.) és nem várunk az egyszer Te, aztán én váltakozásokra. Több évtizede vagyunk házasok.

2022. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Mi 8 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok, van egy kisgyerekünk. Mi is néha vitázunk, morgunk egymásra, most is ilyen időszak van sok hullámzással a munkahelyi stressz, gyereknevelés, háztartás és a gazdasági-politikai változások nyomasztása alatt. Ez a covid-éra eleve betett szerintem mindenkinek, most a háború, a válság... mi gyakorlatilag kimerültünk. Előtte mindig az volt, hogy az egyikünk elfáradt valamiben, maga alá teperte a depi, a gondok, és a másik tudott egy kicsit a hóna alá nyúlni. Most mindketten kész vagyunk. Ugyanakkor felismertük, hogy ez a helyzet és megpróbálunk együtt kilábalni belőle. De röviden: persze, szerintem minden hosszútávú párkapcsolatban van ilyen.
2022. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!