Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltak! Volt ilyen időszakotok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltak! Volt ilyen időszakotok?

Figyelt kérdés
Válás előtt volt olyan időszakod, amikor érezted, hogy válni szeretnél, de még nem volt erőd megtenni, vagy talán nem is voltál biztos benne? Ez mennyi ideig tartott?
2020. dec. 26. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Még tart. 4 éve
2020. dec. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
15 éve tart, de ez már szerintem így is marad. Sajnos nem olyan drasztikus az ok, amiért menekülni kellene. Nálunk a szexszel van a baj, azaz azzal hogy nincs szex. Mivel nem vagyok egy jó pasi, így értelmetlen lenne elválni, nem valószínű hogy tetszenék egy nőnek is. Így is rossz, úgy is az lenne!
2020. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
15 év nem egy válás előtti időszak.
2020. dec. 30. 00:22
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
3. Hogy a fenébe ne lenne az? Vannak emberek 20-30 éve együtt. Te hol élsz? Ébresztő!
2020. dec. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Úgy értette, hogy aki 15 éve benne ül a langyos semmiben, az emiatt már biztos nem fog válni soha. Tehát nem számít válás előtti időszaknak. Bár egy esetet tudok kivételnek, ahol arra várnak, hogy a gyerek nagykorú legyen, de legalábbis tinédzser. Mondjuk tinédzser korban szerintem az egyik legrosszabb ötlet, ha a szülők válnak, mert a gyerek már soha nem fog beilleszkedni az esetleges új mozakikcsaládokba és amúgyis épp szétesőben van az élete.
2020. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

15 évvel egyetértek abban az esetben ha legkisebb gyerek 16éves maximum. Bár van rá példa,hogy első gyerek után nem megy a dolog,de csinálnak még egyet.

Sokat olvasom itt,látom a való életben. Apuci éretlen a gyereknevelésre. Várja a babát,de a gyerek sírást a kötöttségeket nem bírja.( Ritkább esetben szülés utáni depresszió nőknél.) Az apa első pár évben csavarog-menekűl otthonról. Nincs otthon szex ezért félre megy,egy olyan nővel akivel új pezsgő a szerelem. Anya tűr félrenéz...aztán a gyerek miatt nem válnak és elmennek az évek.

2020. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szigorúan kérdésre válasz(6os vagyok).

Sok szakítás is ilyen , rossz minden de talán a közepes szex összeköt,vagy a gyereknek ne legyen rossz,vagy a család(rokonok) nem támogatnak benne,vagy várod a csodát ....

2020. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Volt...

2 évig tipródtam, meg küszködtem, hátha helyre lehet hozni.

Az segített, hogy elkezdtem naplót írni. Adtam egy évet a dolognak. 8 hónap alatt írtam kb 50 oldalt. Néha visszaolvastam, nekem ez segített döntést hozni.

Leírtam a jó és a rossz dolgokat is.

Mikor visszanéztem, hogy miket írtam, akkor volt megdöbbentő, hogy mennyire képes vagyok tagadásban élni, hogy milyen sérelmeket hordoztam magamban, úgy, hogy csak néhány hónapja vetettem papírra. Nem is igazán értem, hogy milyen könnyen feledkeztem meg sok dologról és milyen hamar.

Egyre biztosabb voltam benne, hogy nem szeretnék sokáig így élni.

Végül megléptem.

Nehéz volt, főleg az eleje.

Rám omlott a döntésem összes következménye, anyagilag szinte ellehetetlenültem.

Ennek ellenére úgy éreztem az első perctől hogy jól döntöttem. Ez azóta sem változott meg.

2020. dec. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
4 évig. Akkor találkoztam valakivel aki miatt borítottam mindent.
2021. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 noone91 ***** válasza:
80%

Döbbenetesen jó volt olvasni ezeket a véleményeket. Nos, a "jó" természetesen idézőjelben van, hiszen azért a válás nem egy tipikus pozitív kontextus, de maguk a felismerések, legalábbis ezek a rövid megfogalmazások, mintha mind mind egy külön sztori lett volna. Persze, azok is.


Kérdező, házas vagyok, de ez nem fekete és fehér. Vannak benne rossz dolgok, és vannak jók. Meg kell értened, hogy a jó és rossz dolgok nem feltétlenül azok, amiket a külvilág rád húz, mint egyfajta skatulyát. Nem biztos, hogy ha apa és anya együtt jár bevásárolni, ott a család az család, ha aztán hazaérnek, és apa megveri anyát. Ahogy az sem, ha apa vagy anya kilép a szeretőjétől, de otthon mindenki boldog. Jöhet a mínusz.


29F

2021. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!