Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hol van az egészséges határ...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol van az egészséges határ egy férfinak az önzőség és a jó férj között?

Figyelt kérdés

A legyél jó férj, kemény férfi, hülye kifejezéssel "tartsd az asszonyt rövid pórázon" (nem szeretem az ilyen dolgokat, mert alapból nem vagyok ilyen), vagy "hagyj rá mindent legyen külön élete is" dolog között hol van az egészséges határ? Tehát pl. nálatok mit szabad és mit nem házasként?


Például, elmehet a férj/feleség ellenkező nemű barátaival/kollégáival nélküled 3-4 napokra wellnessezni? Ha nem engeded, önző vagy? Ha elengeded, akkor papucs? Hol van meghúzva a határ?



2022. márc. 15. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először is szögezzük le, hogy nagyon nehéz meg találni az arany középutat. Én például elengedném a páromat wellnessezni a barátokkal, kollégákkal. Nyilván hogyha mondjuk csak nőkkel menne, akkor azzal lennének problémáim. Viszont ha vegyesen férfiak és nők, az nekem oké. Mondjuk én még nem hallottam olyan eseményről, ahol ne látták volna szívesen a férjeket, feleségeket. Szerintem van abban önzőség ha nem engeded, hiszen az azt jelenti, hogy nem bízol benne. Viszont ha elengeded, az egyáltalán nem papucsság, hiszen ez csak egy wellness. Ha nem hiszed ezt el, akkor máris nem bízol benne.
2022. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az alkohol sajnos oldja a gátlásokat. Ez leginkább a félelmem.
2022. márc. 15. 22:47
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Kollégákkal el, az egy munkahelyi dolog. Barátokkal kicsit határeset, oda párokkal szokás menni. Egy darab ellenkező neművel meg nyilván nem. Na az már balekság lenne.
2022. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Ha te vagy az, aki nem képes megemészteni a felesége céges csapatépítő programját, akkor nagyon rossz úton vagy.
2022. márc. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem, de láttam azt a kérdést is, és felmerült bennem ez.
2022. márc. 15. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ott van az egészséges határ, hogy 2felnőtt ember között nincs olyan, hogy "elengeded". Engedélyt maximum a gyerekednek adhatsz, azt is csak bizonyos korig.
2022. márc. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

A normális párkapcsolat alapja a bizalom. Ezért aki párkapcsolatban akar élni, nem ad alapot a bizalmatlanságra. Ezért nem tűnik el a normális férfi éjszakára a haverokkal, nem tesz kétértelmű megjegyzéseket a párja jelenlétében, stb.

És ezért nem megy el a nő egy férfi baráttal 3 napra welnessezni. A bizalmat nem elég elvárni, azt fel kell építeni!

A munkahelyi csapatépítő is lehet olyan , ahová simán elmegy a másik. De ha tudható, hogy általában összeszűrik a levet a már foglalt munkatársak, akkor oda nem megy normális ember. Sehol nem kötelező az ilyen program.

2022. márc. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elengeded?


Ha nekem ilyet mondana a barátom, egészen addig a másodpercig lennénk együtt.


Nekem ő nem az apám, hogy engedélyt kelljen kétnem bármire is. MEGBESZÉLNI, igen, de hogyha külön puncsolnom kéne, hogy hé, engedj már el , az nem pálya.


Ez leginkább a félelmem. - akkor kezeltesd a SAJÁT önbecsülési problémáidat, de ne vetítsd ki a társadra!

2022. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na azért tegyünk rendbe néhány dolgot a fejedben kedves kérdező :D

Tehát azt gondolod, hogy az alkohol oldja a gátlásokat. Ebben végülis van valami, viszont ha a párod fejében józanul sem fordul meg a megcsalás gondolata, akkor részegen sem fog. Ha valaki szereti a párját, tiszteli és hűséges hozzá akkor ha egy részeg nő pucéran rámászik, akkor sem fog vele csinálni semmit.

Nekem kicsit olyan érzésem van, hogy te próbálod megelőzni hogy ne csaljon meg azzal, hogy nem engednéd el a wellnessbe. De miért akarod ezt megelőzni? Inkább engedd el és nézd meg hogy mit csinál. Ha megcsal akkor tudod hogy egy szar ember és dobhatod is ki, ha viszont nem, akkor hűséges

2022. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a két fél igényein múlik. A lényeg, hogy egyik félnek se kelljen teljes mértékben megváltoznia, feláldoznia önmagát. Ha ez megtörténik, onnantól kezdve már problémás a dolog és papucs szitunak nevezném.

Nincs gond azzal, ha valaki rövid pórázon tartja a párját, ha olyan párt talál, akinek ez oké és oda-vissza működik, ha neki is ez az igénye. Akkor van baj, ha a két fél nem tud kiegyezni.

Én pl. elképzelhetetlennek tartottam, hogy olyan párom legyen, aki nem enged el a barátaimmal valahova. Ismeri őket és a párjaikat is, mégis mitől félt? Azért annyira hülye nem vagyok, hogy pont a barátaimmal kavarjak, ha már félre akarok lépni... Megbízunk egymásban, ő is mehet a barátaival, mert én is ismerem őket és sejtem, hogy viszonylag gyorsan bebukna, ha pont velük kavarna. :D

Mindentől pedig nem fogod tudni megóvni. Ha ő meg akar csalni, akkor megfog. Munkaidő után, vagy munkaidőben, vagy amíg te anyukádnak segítesz, vagy mit tudom én. Megtalálja az alkalmat rá, akkor is, ha hét lakatra zárod. Mi értelme egy ilyen kapcsolatnak?

2022. márc. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!