Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem bántad meg hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bántad meg hogy nem mentél férjhez, és nem lettek gyerekeid? 40/N

Figyelt kérdés

2022. márc. 13. 09:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

#20

Abban igazad van hogy miért is ne hordhatná a nagyobb gyerek kinőtt ruháját a kisebb. Ezek természetes dolgok. Meg az is hogy a suliban kapnak meleg ételt a gyerekek. De vannak családok ahol ez az egyetlen hely ahol a gyereknek van rendes kajája. Nem lehet mindig arra alapozni, hogy az iskola majd megoldja (még nyáron is azért járjon be a gyerek, mert amúgy nem lenne neki mit enni).

És akkor nem beszéltünk még a családok hiteleiről, amikor válás esetén bedől minden. Azért írtam, hogy egyedül is meg kell tudni állnia a helyét anyagilag egy szülőnek. Senki nem tudja, hogy mi lesz 10-15 év múlva (bármi lehet). Nekem volt egy olyan ismerősöm akinek a férje reggel elindult munkába, de már nem ért oda, mert autóbalesetben meghalt. Ott maradt a csaj két óvodás gyerekkel egyedül. A szülei segítették őt a fizetésükkel, így sikerült felnevelnie a két gyereket.

Nem a babakocsin meg a kiságyon van a hangsúly, hanem hogy mi lesz ha iskolás lesz? Gimnázium, esetleg egyetem, másik város, albérlet stb. A babakocsinál meg a kiságynál tovább is kell tervezni.

Pár éve még azt sem tudtuk mi az a covid, ma már háború van a szomszédban, infláció stb...

Nem az itt a probléma, hogy van e a gyereknek márkás ruhája, hanem hogy tudnak e a szülei, legalább addig amíg nagykorú nem lesz, alapvető dolgokat biztosítani neki (válás, halál stb. esetén is).

Én nem csodálom, hogy a fiatalok kétszer is meggondolják, hogy akarnak e gyereket.

2022. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
72%

“úgy sajnálom azokat, akik soha nem foghatják kezükbe azt az elképzelhetetlenül pici emberkét”


Engem aztán egy pillanatig nem kell sajnálni amiatt, hogy nincs és nem ka lesz a nyakamba egy életre szóló felelősség, hogy nem kell egy terhességgel-szüléssel kínoznom a testem, hogy nem kell évekig bömbölést meg hisztit hallgatni, nem kell szaros pelenkákat cserélni, éjszakázni, nem aludni, ja és nem utolsó sorban: nem kell milliókat elkölteni egy gyerekre, amit egyébként magamra is költhetnék….

Sajnálni max akkor kéne, de akkor aztán nagyon, ha ennek ellenére mégis lenne gyerekem!

2022. márc. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
75%

16. Feldughatod magadnak a sajnálatodat, mert aki nem akar gyereket annak nincs rá szüksége. Sokan azért nem akarnak, mert hatalmas stresszforrásnak, és tehernek élnék meg azt az életmódot ami egy gyerek vállalásával együtt jár.

Ha csak kicsit több eszed lenne, te is felfognád, meg a hozzád hasonlók, hogy bizony vannak akiknek gyerekektől mentesen boldogabb az élete.

Neked hogy esne ha minden ember akivel találkozol, kérdés nélkül, csak úgy, szánakoznának rajtad amiért az életedet minden pillanatát alárendeled egy évekig vinnyogó, síró, beszaró, bepisilő, hisztis lénynek, akivel később se lesz könnyebb, és aki mellett sose lesz olyan szabad életed ( mind mentálisan, mind fizikai értelemben), mint nélküle.?

2022. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
83%

#24 Ilyen nehéz elhinni, hogy valakinek nem minden vágya egy gyerek? Nekem sincs, már nem is lesz, és tudod mit? Ha újrakezdhetném az életemet, akkor sem lenne, mert egyetlen porcikám sem kívánja azt az életet.

N

2022. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó elég undorito ez a stílus.
2022. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
74%

24. Nagyon buta vagy. Amíg nincs meg az a képességed, hogy minden érzelmet felismerj, ne próbálj senkit analizálni. Csak nevetségessé teszed magad. Nem borultam ki, szimplán csak undorítónak tartom az ilyen embereket mint a 16- os, és ezt le is írtam.

Szánakozzon a saját életén!

Én is sajnálhatnám amiért tönkretette az életét egy vagy több kölyökkel, de nem teszem, mert ő valószínűleg erre vágyott.

Ő ezt érdekes módon nem tudja kulturált módon megtenni mással szemben, csak mert más èletutat választott. Ez az ő szegénységi bizonyítványa. Meg a tied is.

Amúgy nem ártana visszafognia ezt a stílust, mert ok, hogy itt nagy a szája, de ha személyesen nyögi be valakinek, mennyire szánakozik rajta, valószínű hamar pofán lenne törölve:) akkor ne csodálkozzon majd. Bár az ilyen tipikusan az a fajta aki csak névtelenül, neten keresztül ugat ilyeneket, személyesen nem merné.

2022. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Hm.. úgy tűnik eltűnt egy válasz. A korábbi 24- eshez szólt a kommentem. 18.11.
2022. márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
91%

Mégis mi a fene undorító van pl a kölyök szóban?? De most őszintén. A gyerek/gyermek szinonimája, számtalan szülő utal a saját gyerekére is sokszor ezzel szóval, úgyhogy nem kell mindent ennyire mellre szívni.

Akinek meg ennyire érzékeny a lelke, az ne olvasgasson ilyen fórumokat, mert ennél max csak durvábbat fog itt látni..

2022. márc. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
76%

😂😂 Ez valami rossz vicc? Ha a kölyök undorító kifejezés, akkor nem tudod miket mondanak azok akik zsigerből gyűlölik a gyerekeket:), nem pusztán csak nem akarnak gyereket.

Amúgy számtalan anyuka apuka ismerősöm van akik jó szülők, szeretik a gyerekeiket, normálisan nevelik őket, és még ők is hivatkoznak a saját gyerekeikre kölykökként. Nincs ebben semmi extra.

2022. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem.


Párom néha mondogatja a gyereket, én meg olyankor jót derülök rajta - mert ő is egy nagy gyerek, szóval felejtse el.

2022. márc. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!