Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem bántad meg hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bántad meg hogy nem mentél férjhez, és nem lettek gyerekeid? 40/N

Figyelt kérdés

2022. márc. 13. 09:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
19%
Sokkoló válaszok. Eközben Afrika, Ázsia szaporodik, ott érdekes módon nincsenek nemleges válaszok. Az utolsó majd kapcsolja le a lámpát.
2022. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
86%
11) ja, tényleg sokkoló, hogy most, hogy már nem mindenáron kötelező rakásra szülni, sokan ki merik mondani, hogy ezt ők nem szeretnék. Különösen nem egy fenntarthatatlan világban. Én sem értem, mit képzel itt magáról mindenki az önrendelkezési jogával 😂
2022. márc. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
91%

Aztaaa, milyen sokkoló, hogy nem mindenki vágyik gyerekre és éppen ezért nem is vállal…🤷‍♀️

Nem tudom, néha azt érzem mintha sok ember leragadt volna pár évtizeddel ezelőtt, mai napig azt hiszik, hogy szülni kb kötelező és abszolút nem értik, hogy egyre többen nyíltan fel merik vállalni, hogy márpedig köszönik szépen, de nekik nem kell egy ekkora felelősség egész életre a nyakukba. Aki akar szüljön, aki nem, az meg ne, de hagyjuk már meg a másikat élni úgy, ahogy az neki megfelel.

2022. márc. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
94%
11. Ebben mi a sokkoló? Mindenki úgy él ahogy akar. Amíg ezzel nem árt másoknak.
2022. márc. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
2%
Félreértés elkerülése végett előre leirom, nem vagyok szülésparti. Egy dologra viszont felfigyeltem. Miért több a kipakolt nő a nem szült hölgyek között?
2022. márc. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
51%
Nem akartam gyereket, de most, hogy már van, nagyon bánnám, ha kimaradt volna az életemből és megijeszt, hogy igazából csak egy megfoghatatlan hiányérzet lenne, mert amíg nem lettem anya, elképzelésem se volt róla, milyen mélységek ébrednek fel az emberben azzal a pici emberrel. Pedig minden kiskutyát imádtam, anyai ösztönök voltak azok is, de hogy micsoda szerelem ez az ember gyereke iránt, azt elképzelni se tudtam. Ahogy szánom azokat, akik nem engednek be az életükbe semmilyen állatot, mert szerintük állat lakásba nem való, úgy sajnálom azokat, akik soha nem foghatják kezükbe azt az elképzelhetetlenül pici emberkét azokkal a hihetetlen okos szemekkel...
2022. márc. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
87%

#15 Mi ez a "kipakolt nő"? Egyáltalán, honnan veszed? Nem vagyok "kipakolva", minden alkatrészem megvan, de gyerekem nincs, mert NEM AKARTAM!

N

2022. márc. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
Miert erzik ugy sokan, hogy sajnalni kell azokat, akik nem akarnak gyereket? Erdekes, valahogy a ferfiakat nem itelik el, de ha egy no nem akar szulni, habzo szajjal beleallnak. Nem ures az elet gyerek nelkul sem, barmilyen hihetetlen is elkepzelni. Inkabb azokat kell sajnalni, akiknek az eletuk egyetlen ertelme a gyerek.
2022. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
90%

#16

"sajnálom azokat, akik soha nem foghatják kezükbe azt az elképzelhetetlenül pici emberkét azokkal a hihetetlen okos szemekkel..."


Szerintem nem kell sajnálnod aki nem szeretne gyereket.

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar e szülő lenni vagy sem.

Az fel sem merült benned, hogy sokan azért nem akarnak gyereket mert felelősen gondolkodnak!

Egy érett gondolkodású felnőtt fel tudja mérni, hogy milyen anyagi körülményei vannak (és lesznek valószínűleg hosszabb távon). Nem mindenki gondolkodik csak addig amíg csecsemő korú egy gyerek. Itt egy életre szóló felelősségről van szó, kemény anyagi vonzattal, ami kihat a gyerek étkeztetésére, iskoláztatására, lakhatási körülményeire, betegségek esetén gyógykezelésére és még sorolhatnám napestig.

Cuki dolog egy kisbaba, de mi lesz később vele? Ha valaki van annyira felelős gondolkodású, hogy fel tudja mérni, hogy ő soha nem tudna megfelelő (nem luxus) körülményeket biztosítani a gyereke számára, akkor azt nem kell sajnálgatni meg elítélni.

Egy gyereket tudni kell egyedül is felnevelni, mert mi van ha a másikkal történik valami (haláleset, válás, tartós betegség)?

Az mindenkinek a saját felelőssége, hogy mit hajlandó a nyakába venni ilyen szempontból. Nem kell senkit sajnálni, ha használja az eszét és felméri a lehetőségeit.

Szép dolog a nagy család is, de csak azoknak akik tisztességgel, becsülettel és megfelelő anyagi körülmények között (nem luxus) tudják nevelni a gyerekeket. Van akinek jó dolog ha van 4-5 gyereke, de csak 2-3 hetente van otthon hús az asztalon, a gyerekek meg mások kinőtt ruháiban járnak iskolába, új ruhát még nem is láttak. A szülők meg sorban állnak segélyekért a szociális osztályon. Nem egy ilyet láttam, mert ott dolgoztam.

Szóval nem hinném hogy rakásra kellene szülni gyerekeket, csak azért mert ez a társadalmi elvárás. Aki úgy érzi, hogy neki valamilyen okból (anyagi, eü., pszichés) inkább nem kell gyerek, azt sem szabad elítélni. Még mindig jobb, mint teleszülni az állami nevelőintézetet.

2022. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
42%
Sok segítséget kapnak a több gyerekes családok. Pl. Nyáron is van az iskolákban étkeztetés. Ismertem 2 családot is akiknél 5 gyerek volt. Az egyik elfogadta a teherautonyi ruhát, cipot amit /ha akarta adtak/. És szép, modern legtöbb butikbol megmaradt ruhák voltak. Tehát nem mondta volna se ki meg, hogy nem anyuka vette méregdrága. A másik Anyuka úgy volt vele "mit kepzelnek!" O nem tartott erre igényt. Igaz az én gyerekeim már nagyobbak de sosem éreztem, hogy hú de sokba kerülnek. Persze lehet gy.ruhara igen sokat is költeni. Én nem a legdragabb üzletbe vásároltam A kisebb örökölte a nagyobbtol a jobb akapotban maradt ruhákat. Meg persze babakocsit, kisagyat is. Rokontol, baratnotol is fogadtam el dolgokat. Tudom ez sokaknál elképzelhetetlen. Azt gondolom túl van tolva ez a felelős gyerekvallalas. Ez nem azt jelenti, hogy borzasztoan gyerekparti lennék, teljesen természetes, hogy nem mindenki akar. Jól is van ez így.
2022. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!