Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
A férjemmel a kapcsolatunk kezdete óta mindent felesben fizetünk, ami a házasságunk megkötése után sem változott. A közös dolgokra összedobjuk a pénzt, a fennmaradó összeggel mindenki azt kezd amit akar. Mindketten jól keresünk, a fizetésünk nagyon hasonló. A férjem közel 15 éve dolgozik, én a tanulmányaim miatt csak 5 éve kezdtem, mégis jelentősen magasabb megtakarítással rendelkezem, mint Ő. Ő nem tud és nem is akar félretenni, ami engem rendkívüli módon zavar. Beszélni sem lehet vele erről, mert mindig van valami kifogása.

2021. dec. 13. 04:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
83%
Kedves kérdező! Nagyon is jól értettem a kérdésedet, te viszont nem vagy képes felfogni, hogy azzal, hogy összeházasodtatok MINDEN közös (kivéve nyilván a házasság előtt szerzett vagyont, vagy örökséget). Számomra még mindig értelmezhetetlen ez a "külön kasszázás", mikor amúgy meg házasok vagytok.
2021. dec. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Én erősen javasolnám, hogy ha érzed, hogy romlik a kapcsolat, kezdd el azt a pénzt részletekben kimenteni, mert ez nonszensz, hogy így rátegye a kezét a felére. Én nem vagyok az enyém-tied híve, nálunk közös a kassza, és bár az én nevemen van az a számla, amin a megtakarítás gyűlik, teljesen oké, hogy a férjemé a fele, mert mi tényleg közösen kezeljük a pénzügyeinket. De mivel ti nem, és te kizárólag a saját fizudból gyűjtötted azt a pénzt, miközben a férjed az ő fizuját eltapsikolja magára, itt már nem lenne igazságos, ha neki járna a fele.
2021. dec. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, VAGYONKÖZÖSSÉGBEN éltek, szóval NINCS külön kassza! Lehet bohóckodni vele, de jogi értelemben amit te keresel az az övé is és fordítva.


És ezzel az a baj, hogyha váltok, akkor ő viszi a te pénzedet is, mivel közös kassza van (jogilag).

2021. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Abban az ertelemben jogos a ferj piszkalasa hogy jobban odafigyelhetne a penzere, ahogy minden ertelmes ember tudja hogy erosen ajanlott minimum 6, de inkabb 12 havi megelheteshez valo megtakaritast felhalmozni…

De: ez csak es kizarolag joindulatu barati tanacs, figyelemfelhivas formajaban fogadhato el.

A cseszegetes nem!

Ha el akarja kolteni a penzet barmire akkor joga van hozza. Vagyonkozosseg ide vagy oda.

2021. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!