Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
A férjemmel a kapcsolatunk kezdete óta mindent felesben fizetünk, ami a házasságunk megkötése után sem változott. A közös dolgokra összedobjuk a pénzt, a fennmaradó összeggel mindenki azt kezd amit akar. Mindketten jól keresünk, a fizetésünk nagyon hasonló. A férjem közel 15 éve dolgozik, én a tanulmányaim miatt csak 5 éve kezdtem, mégis jelentősen magasabb megtakarítással rendelkezem, mint Ő. Ő nem tud és nem is akar félretenni, ami engem rendkívüli módon zavar. Beszélni sem lehet vele erről, mert mindig van valami kifogása.

2021. dec. 13. 04:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
24%

Alapból az sem normális, hogy a férjed teljesen elhatárolódik attól, hogy férfiként viselkedjen és igaz, hogy manapság a nők dolgoznak, de a dolgok nagyrészét a férfi fizeti, mint ahogy a háztartást is nagyrészben a nő vezeti. Nem lennék ilyen férfival, nem tudnék kiteljesedni mellette, mint nő, mivel cselédnek érezném magam, ha mindent felesben fizetünk, emellett főzök, mosok, takarítok, amíg ő döglik.


Na de ez most lényegtelen, mivel teljesen külön kasszán vagytok, így kvázi semmi közöd hozzá, hogy ő félretesz-e pénzt, vagy sem. Ez mindennek nevezhető így, csak nem házasságnak. Mintha egy barátoddal élnél, annyi közötök van egymás dolgaihoz. Semmi. Nem értem, hogy hogy érezheted magatokat így egy családnak.

2021. dec. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
58%

Miért is akarod beosztani az Ő pénzét?


Várjál...nem te vagy az esküvős csaj?

2021. dec. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha házasok vagytok, onnantól mindenetek közös, a jog szerint is, de szerintem a józan ész alapján is ez lenne a normális. Tehát mindenki mindent bead a közösbe, és mindent kiadást megbeszéltek. Nincs ilyen, hogy "kinek" a pénze, mert minden a tiétek, közösen.
2021. dec. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%
A házasság jog szerint vagyonközösség, az megvan? Nincs külön kasszázás, hiszen minden közös. Vagy ti is csak azért házasodtatok, hogy kirakjatok pár faxa esküvői fotót a fészbúkra?
2021. dec. 13. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
A pénzt az kezeli aki tud vele bánni. Ezt érdemes szem előtt tartani. Nálunk én tudok vele bánni, nincs közös kassza. Én mondom meg mire lehet, mire nem.
2021. dec. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
"a fennmaradó összeggel mindenki azt kezd amit akar". De hát nem ez volt a közös megállapodásotok? Ezek szerint még sem olyan szenzációs a külön kassza.
2021. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
A 6-os jól írja. Most akkor az ő pénzét is te akarod kezelni.
2021. dec. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%
A covid megmutatta jó ha van megtakarítás.
2021. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Valóban. Nyilván lenne közös projekt, amiről külön meg kell állapodni. Az nem úgy van, hogy neki is félre kell tenni, mert te is félre teszel. Ez egy primitív önsorsrontó gondolkodás.
2021. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

1# Milyen cseléd? O.o Ember, olvasd már el a kérdést.


"A közös dolgokra összedobjuk a pénzt, a fennmaradó összeggel mindenki azt kezd amit akar"


Innentől kezdve mi is a kérdés? Az, hogy a maradék felett is te akarsz rendelkezni?

2021. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!