Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves gyermekem. Az apjával január óta külön vagyunk. Szülés után nagyon depressziós lettem, majdnem elvesztettem a gyerekem. Sürgősségi császárral született végül, ezt máig nem tudtam feldolgozni, hogy nem szülhettem simán. A mostani kilátások szerint valószínű, sajnos nem is lesz több gyermekem, amit sajnálok.

A gyerekem apja, mondta ki, hogy legyen vége, mert ő már nem szeret. A gyerek felügyeleti joga közös, megosztottuk egymás között a napokat, kivel mikor van a kicsi.

A kislányom apja, azóta is olyanokat mond, hogy:


reméli találok normális férfit, bánjon jól velem, mert ez a gyerekünk érdeke is, hogy milyen állapotban vagyok lelkileg


kérdezte, nem-e tudnék a házában segíteni, mert dolga van, de őt az sem zavarja, ha ott alszok, mert amíg nincs senkije, miért ne aludhatnék ott, mert a gyereke anyja vagyok


sikerült elintéznie, hogy vegyen új kocsit, azt mondta menjünk el kirándulni közösen


azt mondja, hogy azért szervez közös programokat, hogy a gyerek érezze van anyja és apja is.


A lényeg, hogy nekem kellett költöznöm, az a ház az övé. Nekem így nagyon nehéz túllépni, mert azt sugallja, hogy újra akarja kezdeni, amikor meg ezt megkérdezem, akkor azt mondta, hogy nem, nincs újrakezdés.


Mindenesetre a szakítás a "jó" terápia a szülés utáni depresszióra. A kicsi sem egy könnyű eset. Nagyon sok minden bántott engem, mert feleségül sem vett, holott nem erről volt szó. A kicsi születése óta nem voltunk kettesben sehol sem. Ha el is mentünk valahova, végigüvöltette az utat, mert nem tudott megülni a gyerekülésben. Vergődött,csapkodott. Hiába szórakoztattam, nem volt jobb. Én nagyon hamar kiégtem ebben, próbáltam helyt állni erőn felül is, de olyan szinten elfáradtam ebben az egészben akkor, hogy én is azt mondtam, legyen vége, mert sem örök élettárs sem pedig egy robot nem akarok lenni örök életemre. A hétvégék a következőképpen néztek ki: apa elment úszni, futni én meg persze maradtam otthon a gyerekkel. Bennem is van hiba, mert nem olyan szülésre készültem, hogy másnap műtét.

Én nagyon ki vagyok már ettől , mert csak annyit kértem tőle, hogy ténylegesen is legyünk 1 család, férj, feleség , gyerek.Mindig csak a kifogások jöttek. Rosszul esett és az is, ha lett volna valamire igényem, mindig én voltam háttérbe szorítva. Én elhiszem, hogy neki sem könnyű, de amikor olyanokat mond, hogy vásároljunk be közösen, mutassam meg neki, hogy mit hogy kell főzni, mert ha nála van a kicsi, ő is meg tudja csinálni, nem tudok rajta kiigazodni. Én egy kicsit messzebb lakok tőle, erre is azt mondja, hogy örülne, hogyha közelebb laknék, mert ez a gyerek érdeke.

Én magamban sokszor azt mondom, hogy akkor vagy üljönk le beszéljük meg, hogy merre hány méter, ki mit szeretne. Vagy csak tényleg annyi legyen a kommunikáció, amikor nála vagy nálam van a kicsi, hogy a gyerekkel mi a helyzet.


Engem ez így érzelmileg nagyon bekavar, alakulóban is van kapcsolatom és nem tudom megélni , mert érzelmileg sokszor nem vagyok a párommal. Elmondtam azt is a gyerekem apjának, ha férjként állt volna mellettem ( és nem, nem érdekelt a háza , sem a vagyona, mert direkt kértem erre az esetre a házassági szerződést) máig egy család lehettünk volna.


De lehet, hogy csak én látom úgy, hogy most jött rá, hogy egyedül van. Nem tudom..


2020. nov. 10. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Ott cseszted el az egészet, hogy szültél házasságon kívül, holott te elvileg házasságpárti vagy. Gondolom arra számítottál, hogy ha már van gyerek, lesz esküvő is.

Így jártál, nem tudlak sajnálni. Ezt a hapsit meg engedd el, nem akar tőled semmit egy emberi hangnemen kívül, ami a gyerek érdekében van fenntartva, csak te ebbe is többet lász bele.

Ha nem tudsz felnőttként viselkedni, tényleg az lesz a legjobb, ha a lehető legminimálisabbra csökkentitek még a kommunikációt is.

2020. nov. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne csak magadban kérdezz rá, hanem, üljetek össze egy nagy beszélgetésre, és ki fog derülni, hogy mit akar, min kellene változtatnotok, hogy működjön.
2020. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első, elég durva a hangnemed, de mindegy. Ha olvastad volna, leírtam, hogy nem abban egyeztünk meg, hogy nem lesz házasság. De mindegy.Tudtam, hogy azonnal rám keni majd valaki a sarat, hogy én vagyok a hibás, mert így szültem. Csak hogy tudd: ő mondta, hogy akkor legyen házasság, ha már gyerek is. Ez volt a kompromisszum.

És ne haragudj, de én látok ebbe többet? Vagy abban is, amikor anyagi szinten kér tőlem segítséget? Közös bevásárlás és kirándulás? Nekem ezek nem jutnak eszembe,ő szokta mondani.

2020. nov. 10. 10:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem partnerként kezel és szeretettel gondol rad,exemmel mi is hasonlóan voltunk. De nem működött hosszabb tàvon nekem is nagyobb tàvolsàg kellett pl h új kapcsolatom legyen.
2020. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pont ez a nehéz, mert kérdezi, mik a párom szándékai...
2020. nov. 10. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne lass bele tobbet mint ami.Nem tudott, nem akart mar melletted lenni de attol meg nem utal, emberi kapcsolatot szeretne es lehet h hianyzol neki mint ember de nem romantikusan. Nalunk kb egy evig volt szakitas utan egy kozelebbi kapcsolat, osszefutottunk, beszelgettunk de nalunk nem volt gyerek, mind a ketten ismerkedtunk kozben. Aztan amikor nekem lett egy komoly parkapcsolatom.mar nem hianyzott ez a szintu kapcsolat. Neha érdekel mi van vele. De azert kozos gyereknel ez nehezebb. Tarts most nagyobb tavolsagot ami kell neked a továbblépéshez de ne egess fel hidakat. Lehet meg mentek kozosen is kirandulni uj parokkal a jövőben csak azert mert a jelenben nehez meg
2020. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Van 1-2 barátom, akiknek ezt elmondtam és ők azt mondták nekem, szerintük a gyerekem apja nem zárta ezt le magában. Különben miért érdekelné, hogy ki van mellettem és mik a szándékái annak aki mellettem van. Érdekes , én sosem kérdeztem meg tőle, hogy ismerkedik-e , tetszik-e neki valaki. Azért a dologhoz az is hozzátartozik, hogy én 32 vagyok ő pedig már 47 lesz. Mindenki mondta neki, annak idején, jól gondolja meg, hogy mit kezd a kapcsolatunkkal, mert a barátai a környezete ismerik őt és tudták, hogy én is mennyi mindent nézek el neki, amit más nem. Itt azért mégis csak született egy gyerek. A gyerek miatt nem kell együtt maradni, ez tény.

Amikor finoman mondtam neki,ne kérdezzen a páromról , akkor megsértődött. Egyébként neki azóta sincs senkije.

Lehetett volna egy szép életünk is, de annak semmi helyét nem látom jelenleg, hogy aludjak ott, menjünk kirándulni közösen. Nekem is megnehezíti ezzel a dolgomat. Számtalanszor előfordult az is, hogy én elmentem a gyerekért, hogy hozzam magamhoz, és azt mondta együtt jöjjünk vissza kocsival. ..

2020. nov. 10. 11:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Az ex is többször nálam akart aludni...
2020. nov. 10. 12:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ülj le vele és beszéljétek át, hogy már nem vagytok egy pár. Vagy ha ő szeretné, hogy azok legyetek, akkor helyezzétek új alapokra a kapcsolatotokat. A gyereket is csak összezavarjátok a közös programozásokkal és együtt alvásokkal. Mit fog látni szegény? Hogy anya hol itt alszik, hol egy másik férfi mellett? Hol apával kirándul, hol egy másik férfival? Hol apa főz a konyhádban, hol egy másik pasas?

Ez senkinek nem egészséges és nagyon gáz, hogy a gyerekre keni a közelséged igényét. Felnőtt ember, oldja meg. Lehet egészséges jó viszonyt ápolni a gyerek miatt, de ez így nem az.


Egyébként szerintem ha az ember tudatosan készül is a szülésre és az azt követő életre, nagyon fel kell kötni a gatyát, hogy jól működjön. Fel kell dolgozni, hogy az előző életnek vége, ez itt most az új. Felelős vagy és nagyon sokáig az is leszel egy kis életért. Mostantól körülötte forog a világ. Irigylem azt, aki ezt zsigerből jól le tudja kezelni. Nekem nehezen ment és a baráti társaságom zömében is azt láttam, hogy nagyon komoly tudatosság kell ahhoz, hogy megmaradjon az egyensúly anyukában is, anyuka-apuka között is és apuka is megtalálja a helyét a családban. Gyakorlatilag újra kell rendezni a viszonyokat. Szóval ne hibáztasd magad, de az sosem baj, ha megnézed hol hibáztatok. Esetleg azon a nagy beszélgetésen ezt is átrághatjátok. A végére kilyukadhattok ott, hogy mindezek tudatában lenne-e értelme új alapokkal belekezdeni újra a kapcsolatotokba.

2020. nov. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!