Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
A férjemmel a kapcsolatunk kezdete óta mindent felesben fizetünk, ami a házasságunk megkötése után sem változott. A közös dolgokra összedobjuk a pénzt, a fennmaradó összeggel mindenki azt kezd amit akar. Mindketten jól keresünk, a fizetésünk nagyon hasonló. A férjem közel 15 éve dolgozik, én a tanulmányaim miatt csak 5 éve kezdtem, mégis jelentősen magasabb megtakarítással rendelkezem, mint Ő. Ő nem tud és nem is akar félretenni, ami engem rendkívüli módon zavar. Beszélni sem lehet vele erről, mert mindig van valami kifogása.

2021. dec. 13. 04:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
3%
O szeretne. De osi vicc, hogyha nekem van 100 az asszonynak meg 10, akkor az asszonynak van 110. Nem mai problema
2021. dec. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%

Milyen kifogása van? Mi az, amire elmegy a pénze? Miért kezdett el hirtelen zavarni, ami korábban mindkettőtöknek jó volt?


Részédről nagyon nem korrekt, hogy házasság után akarod megváltoztatni!

2021. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%

Az elején megbeszéltétek, hogy külön kasszán vagytok. Ezek után nem mindegy neked mire megy el a pénze? Neked van megtakarításod, neki nincs.


Nekem meg eleve fura ez a külön kassza. Mi együtt gyűjtünk, együtt teszünk félre, együtt beszéljük meg a nagyobb kiadásokat és közös a kassza. Van társkártya a bankkártyához és nem számoljuk ki mire mennyit költ.

2021. dec. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

#10


Ne haragudj, nem tudsz szöveget értelmezni? Olvasd el meg egy párszor nem fogok mindig mindent megmagyarázni ezen az oldalon az idiótáknak. Kicsit unalmas.

2021. dec. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

14# Mi bajod? A kérdező anyagiakról beszélt, hogy jön ide a mosogatás meg az otthon döglés? Értem, hogy mit mondasz, csak éppen a válaszod köszönő viszonyban sincs a feltett kérdéssel. Szóval fuss neki még egyszer. Segítek:


Adott egy pár.

Mindketten dolgoznak.

Mindketten jól keresnek.

Mindketten egyenlően veszik ki a részüket a kiadások fedezéséből.

Mindketten tudnak félrerakni.


Eddig tudtad követni?


A kérdező a következőre keresei a választ: miért van az, hogy:


A férfi nem rakott félre pénzt.

A nő viszont félrerakott pénzt.


Illetve sérelmezi, hogy erről nem tud beszélni a férjével.


Fogod?


Te meg jössz itt cselédséggek meg mosogatással :D


Igen, tudjuk, vannak nők, akiknek szar életük van, mert mindent a párjuk helyett csinálnak. Csak éppen k.vára nem ez volt a kérdés.

2021. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm de több válaszra azt hiszem nem vagyok kiváncsi, tekintve, hogy kizárólag az utolsó válaszolónak sikerült felfognia, hogy mi volt a kérdés.😂😂😂😂
2021. dec. 13. 15:52
 17/24 anonim ***** válasza:
28%

Kedves kerdezo es kedves utolso valaszolo, sajnalattal kozlom, de ti mind a ketten mas adast neztek vagy egy es ugyanazon szemely vagytok. Ha jol olvasom mindegyik valaszolo a kerdesre valaszolt, de ezek szerint az agymukodesetekkel kicsit baj van.


Nos kezdjuk ott hogy az elso valaszolo lenyegeben arra gondolt, hogy “aki k*rvanak all, ne csodalkozzon, ha megb*” . Tehat mivel ti egy hazassagban kulon kasszan vagytok meg minden felesbe megy, igy mindaddig amig a sajat reszet mindenben allni tudja, addig neked semmi kozod ahhoz, hogy neki van-e felrerakott penze vagy sem.


A masodik valaszolo szinten nem erti, hogy megis mi kozod van neked ehhez, holott kulon kasszan vagytok, es ennek is az a lenyege, hogy amig o fizetni tudja a sajat reszet, es nem er teged hatrany abbol kifolyolag, hogy neki nincs felrerakott penze, mert mindent all, akkor mi jogod van neked ebbe bele szolni? Mi kozod hozza ugy oszinten, hogy neki mennyi megtakaritasa van?


A harmadik valaszolo arra nyitja fel a szemed, hogy milyen egy hazassag, na mivel ti nem ugy eltek, mint a hazasok, ezert neked ehhez semmi kozod.


Es folytathatnam a valaszok elemzeset, de ezek szerint kisse hibbant vagy, ha szerinted nem a kerdesedre valaszoltak, mert nem valami olyasmit mondtak, amit te hallani akarsz, vagy hogy hogyan vedd ra hogy legyen megtakaritasa. Leirtak hogy 0 kozod van az o penzehez, es neki sincs a tiedhez, ebben allapodtatok meg, tehat nem ertem mi a problema.

2021. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"tehat nem ertem mi a problema"


Ezt mondom én is. De ezaz, ítélkezz csak!

2021. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
82%
Aki nem érti, hogy a kérdező miért szól bele, hogy a férjének nincs megtakarítása, annak az megvan, hogy jogilag vagyonközösségben élnek, tehát válás esetén a pasi lenyúlhatja a kérdező megtakarításának a felét? Csak úgy kérdezem....
2021. dec. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Érdekes módon az utolsó válaszoló érti a lényeget. Természetesen nőként nem fenyeget az a veszély, hogy bárki lenyúlja a pénzemet, hiszen ahogy az egyik válaszoló írta, ha a kassza tartalma 110, abból egyértelműen a férfi szedte össze a nagyobb részt.😁😁 Milyen vicces, hogy bár leírtam, hogy annak ellenére, hogy a házasságban jogilag közös a vagyon, mindketten a saját pénzünkkel rendelkezünk, a válaszolók fele azért támad, mert miért “különkasszázunk”, míg a másik fele azon pörög, hogy én milyen alapon akarok rendelkezni a férjem pénze felett. 😂
2021. dec. 13. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!