Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Boldog kapcsolatban élők!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Boldog kapcsolatban élők! Tényleg eltudjatok úgy fogadni a parotokat ahogy van?!

Figyelt kérdés

Én meg sose voltam úgy, hogy minden úgy tokelet ahogy van...

Nehéz megtalálni a határt aközött, hogy a másikat "jobbá tedd" (persze nézőpont kérdése, hogy ki szerint jobbá..) szóval, hogy fejlődjön általad, vagy elfogadod. A kettő kicsit kizárja egymást szerintem.

De ha szerintetek a kettő nem is zárja ki egymást...

Velem van a baj, hogy viszonylag gyakran látom a hibáit vagy ez normális.


2021. okt. 22. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább úgy mondanám, vannak olyan tulajdonságai, amiket elnézek. De sosincs olyan ember, aki minden tekintetben pont megfelel nekünk, valamennyit muszáj tűrni mindkét félnek. Ő is eltűr tőlem ezt-azt. Olyat kell választanunk párnak, akinek a rossz tulajdonságait el tudjuk viselni.
2021. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, el tudom. De ez nem jelenti azt, hogy tökéletesnek látom és nem veszem észre, ha van valami hibája. Tudom, hogy van, de elfogadtam és ezzel együtt szeretem. Ha már nem vagytok a rózsaszín ködös fázisban, teljesen normális, ha a hibáit is látod. Itt az a kérdés, hogy ezekkel együtt is el tudod-e őt fogadni.
2021. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen elfogadom. Azért vagyok vele.
2021. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

En barkit bármiben elfogadok amig engem nem bánt azaz en nem serulok valamilyen szokásátol vagy akármi.


Csak a saját szférámat védem. Azon kivul bárki bármilyen lehet.

2021. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

*Azaz pl lelkiterrort vagy megfelelési kenyszer rámpakolását, nem épitő hanem onbecsules rombolo kritikákat stb már nem fogok viselni.

Ilyesmiket értek a szférám vedelme alatt.

2021. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elfogadom, de ez nem jelenti azt, hogy nem látom a hibáit, és azt sem, hogy nem biztatom fejlődésre. A fejlődés nem megváltoztatás, mert nem önmagából akarom kiforgatni, hanem biztatni, hogy jobb legyen X dologban. De nincsenek olyan hibái a páromnak, amivel ne tudnék együttélni úgy, ahogy most van.
2021. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tetszik ugy, ahogy van, azzal nem jovok ossze. Barmit is jelentsen az ugy ahogy van, azt nem elturni, toleralni, kibirni kell, hanem abba szeretunk bele.
2021. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Elfogadni valakit nem azt jelenti, hogy beletörődsz a hibáiba. Hibái mindenkinek vannak (és egyéni ki szerint mi a hiba), de ezen egyrészt felül emelkedsz, másrészt ösztönzöd a "jobb" felé. A két dolog nem egymás ellentéte, elfogadni és ösztönözni együtt is lehet és kell is, mert ha egyensúlyban van a kettő, abból lehet haladás. Viszont ha csak elfogadsz (=beletörődsz) az kikeszít egy idő után, mert a számodra rosszat nem lehet a végtelenségig tolerálni. Hy viszont csak ösztönzöl, nem lesz más a párod előtt, mint a te elvárásaid, ami megint kicsinálja a kapcsolatot. Így már láthatod, a két dolog együtt vezet eredményre, és ez a folytonos állapot (mert ez folyamatos, nem lesz vége) teremti meg a kellemes èrzetet a kapcsolatban.
2021. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9%

Elfogadom, szeretem úgy, ahogy van, de persze látom a párom hibáit. Viszont azért vagyok vele, mert ezeket a hibákat el tudom fogadni.


Sokszor beledumálnék amúgy, hogy mit hogy csináljon inkább szerintem, viszont igyekszem fékezni magam. Ez ilyen női gyökérség, hogy mindig tanácsokat akarunk adni.


Okos (vagy legalábbis tapasztalt) nő a párját nem lökdösi a "fejlődés" felé, mert tudja, hogy az b.szogatásnak meg herélésnek veszi. A férfiak egymástól sem szeretik a kéretlen tanácsot, inkompetensnek érzik magukat tőle, ha meg a párjuktól kapják, kb. óvodásnak érzik magukat.


Néha adódik olyan alkalom, amikor ledominálás nélkül is lehet noszogatni őket kicsit, de ritka.

2021. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%

Engem kiráz a hideg azoktól, akik "jobbá akarnak tenni". Az első barátom volt ilyen, utána megfogadtam, hogy soha többet nem tűröm senkitől. Persze amikor kidobtam, ő kuncsorgott hónapokig, hogy béküljünk, hiába a sok hibám. Először nézzen mindenki tükörbe...

Ha együtt vagyok valakivel, nem akarom megváltoztatni, elfogadom vagy szakítok, ugyanezt szeretném visszakapni.

2021. okt. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!