Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak akik szülői segítség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak akik szülői segítség nélkül hoztak össze egy házat ketten? Hogy csináltátok? Mesélnétek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy semmiféle anyagi támogatás, öröklés nem volt. Tehát teljesen önerőből / spórolásból / hitelből.


Én nem vagyok még házas, de már sok éve kapcsolatban vagyok a párommal és az utóbbi időben sokszor szóba került a közös ház vásárlása, viszont se ő, se én nem fogunk semmilyen anyagi támogatást kapni így ezt a spórolt pénzünkből + a rá felvett hitelből tudjuk majd összehozni és kicsit tartok tőle, hogy így mennyire lesz nehéz hosszútávon.


2021. okt. 18. 07:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 29 éves koromban vettem egy két szobás lakást.

23 éves koromtól dolgoztam, addig otthon éltem, szülői segítség annyiban mondjuk volt, hogy nem kellett fizetni szinte semmit.

Lett 5 millió önerő, 3 millió kölcsönt vettem fel.

Igaz, hogy egy szál ággyal költöztem, meg csak villanykörte lógott a plafonról, de minden hónapban vetem valami apróságot. Ágy sokáig nem volt, csak matrac.


Ez hat éve volt, vidéki kisvárosban, tavaly adtuk el férjemmel ugyanezt a lakást 19 millióért.

Ha most lennék ugyanabban a helyzetben, nem tudnám megvenni, hacsak a szülők meg nem támogatnának 10 millióval. De ilyen nem lenne, mert nem olyan az anyagi helyzetük.

2021. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!