Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak akik szülői segítség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak akik szülői segítség nélkül hoztak össze egy házat ketten? Hogy csináltátok? Mesélnétek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy semmiféle anyagi támogatás, öröklés nem volt. Tehát teljesen önerőből / spórolásból / hitelből.


Én nem vagyok még házas, de már sok éve kapcsolatban vagyok a párommal és az utóbbi időben sokszor szóba került a közös ház vásárlása, viszont se ő, se én nem fogunk semmilyen anyagi támogatást kapni így ezt a spórolt pénzünkből + a rá felvett hitelből tudjuk majd összehozni és kicsit tartok tőle, hogy így mennyire lesz nehéz hosszútávon.


2021. okt. 18. 07:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem házat, hanem lakást, de mi is. Annyira segítség nélkül, hogy voltak évek mikor még nekünk kellett segítenünk a szülőket.

Bár még utolsó apró része a banké, de már látjuk a végét. Kifutnak a fundamenták, azzal ki is futtatjuk a lakáshitelt.30 év helyett 16 év alatt. Kevés önerővel kezdtük, amit albérlet mellett spóroltunk össze, majd a hitel mellett is volt többször fundamenta, és azon felül is raktunk félre, és törlesztettünk elő.

És nem kellettek hozzá milliós fizuk ahogy valaki írta. Mindketten le vagyunk százalékolva. Épp csak szerencsések voltunk ezen a téren.

Tehát ilyen-olyan megtakarításokkal, és sok-sok szerencsével sikerült.

Mert a hitellel is szerencsénk volt, hogy tudunk dolgozni, az is nagy szerencse esetünkben...

2021. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
Hitelből vettünk egy nagy telket, amin egy apró ház volt. Ehhez a házikóhoz építettünk hozzá. Mindketten dolgoztunk, mint az őrült, és spóroltunk. Amikor összegyűlt valamennyi, megvettük az anyagot a soron következő munkához, a férjem pedig megcsinálta, én meg segédmunkás lettem. Mivel kőműves, így munkadíjat nem kellett fizetnünk, csak a vizesnek, villanyszerelőnek. Amikor lakható lett, azonnal beköltöztünk a félkész házba. Évekig éltünk így, mindenki azt mondta, hogy adjuk inkább el, ez a ház sosem fog felépülni. De felépült, a hitelt idén végtörlesztettük, így szabadok is lettünk. Gyerek csak egy van, többet nem tudtunk vállalni. Most 30 vagyok, a következő terv, hogy visszaülök az iskolapadba. Szóval, mi nem követtük az általános sorrendet, nem is tudtuk volna megvalósítani, hogy karrier, ház, gyerek, mert nem láttak otthon szívesen egyikőnket sem, otthonra volt szükségünk.
2021. okt. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
5-ös te még pont kifogtad az olcsó házakat. 2015 előtt tóparti házat, amire szinte költeni se kellett, láttam 15 milláért Pest megyében, mára már lenne az vagy 50 milla is.
2021. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért 5 éve még más volt házat venni mint most:D

Emlékszem 14 környékén 7-10 millióért lehetett venni egy régebbi, de nagy házat. Ma ez olyan 20-25 körül áll meg.

2021. okt. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Spórolás évek alatt se nyaralás se luxus se márkás ruhák semmi.

És ebből kevés hitellel kiegészítve tudtunk venni egy felújítandó állapotú házat falun!!!

Benne élünk és úgy ujitjuk fokozatosan.

2021. okt. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten Ausztriában dolgozunk.

Kevesebb az adó, a fizetésünk meg a magyarországi bérek háromszorosa.


Vettünk az agglomerációban egy házat hitelre, ami ki van adva albérletbe. De erősen elgondolkodtunk azon, hogy egyáltalán vissza akarunk-e menni Magyarországra.

2021. okt. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16-os bárcsak lenne ennyi erőm hogy kimenjek, bár én egyedül lennék. Én biztos nem jönnék haza.


Mérnökként a raktárba akartak lerakni egy multinál a cig-ok közé dolgozni (betanított melósok közé, 8 általánossal), mert annyira nincs ember...

2021. okt. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Egyedül csináltam.

Egy lepukkant zártkert ingatlan volt az első,kb kéthavi fizumért . Rendbetettem egy év alatt, az árából kijött egy pici lepukkant vályogház... 20évvel 7ingatlannal később most épp az álomház van félig kész, plusz van 2 kis ház kiadva és felújításra vár 1.

2021. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha majd terveztek babát, akkor felveszitek a babavárót önerőnek az 7-10 millió és vesztek fel 15 millióért további hitelt.
2021. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Csóró 10-es de nekem legalább van nem várom a csodát
2021. okt. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!