Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vannak akik szülői segítség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak akik szülői segítség nélkül hoztak össze egy házat ketten? Hogy csináltátok? Mesélnétek?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy semmiféle anyagi támogatás, öröklés nem volt. Tehát teljesen önerőből / spórolásból / hitelből.


Én nem vagyok még házas, de már sok éve kapcsolatban vagyok a párommal és az utóbbi időben sokszor szóba került a közös ház vásárlása, viszont se ő, se én nem fogunk semmilyen anyagi támogatást kapni így ezt a spórolt pénzünkből + a rá felvett hitelből tudjuk majd összehozni és kicsit tartok tőle, hogy így mennyire lesz nehéz hosszútávon.


2021. okt. 18. 07:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Sokan gondolom csok-al
2021. okt. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Párom kiment ausztriába dolgozni. Ez megadta a kezdési alapot. Én itthon sporoltam amennyit tudtam.
2021. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

Hú, én most nagyon el leszek küldve a picsába és egy szívtelen görénynek fogok tűnni, de nagyon nem rajongok azért az ötletért, hogy két ember az összes saját vagyonát belelapátolja egy közös ingatlanba, amire még hitelt is vesz fel. Némileg magam ellen is beszélek, mert nekünk is közös az otthonunk, de ha lehet egy tanácsom hiteltől, mindentől függetlenül: papír, papír és papír. Mindent papírozzatok le, hogy ki mennyivel szállt be az ingatlanba, függetlenül attól, hogy a tulajdoni hányad hogy alakul. Én szerencsésnek mondhatom a házasságom, mert eddig még nem volt szükségem arra, hogy elővegyem ezeket a papírokat, mert meg sem fordult a fejemben a válás egy pillanatra sem, de nem vagyok vak, van a családban épp elég példa arra, hogy mennyire rá lehet baszni arra, ha mindened amid van, beadod a közösbe és meg sem bírsz mozdulni, mert éveket, évtizedeket kell várni arra, hogy neked ítéljék azt, ami köztudottan a tiéd. És ezen a hitel sajnos sokat ronthat, főleg ha közös.


Tudom, könnyen beszélek (majd meglátod, miért), de nem győzök embereket az anyagi óvatosságra inteni. Nagyon szép dolog a szerelem, de nem lehet rá építeni egy teljes életet önmagában. Ha már közösen csináljátok, tegyétek azt tiszta fejjel, ne érzelmi impulzusok mentén.


Én örököltem egy ingatlant, így hivatalosan a második lakásom volt az, amit közösen vettünk, de azon kívül, hogy nem kellett bérleti díjat fizetni, nem sok köze volt az első lakásnak a közöshöz. Szóval nem arra vettünk fel hitelt és nem abból szereztünk pénzt. Én erre személy szerint allergiás vagyok, szóval ki volt zárva.


A közös otthonunk viccesen alakult: felvettük az összes szabadon felhasználható diákhitelt, mert annak a legjobb a kamatja. :D és mindent szépen lekötöttünk kamatozni addig is, hogy hozza a pénzt. Így lett tizenpár millió forintunk a tanulmányink végére együtt. 🤷‍♀️ Jelzem, például az állampapír kamata 2,5%, a szabad diákhitelé meg 1,99% És azért az állampapírnál vannak jobb konstrukciók befektetésre. Meg természetesen mellé gyűjtöttünk is.


Meg igaz, ami igaz, egy gazdasági és egy műszaki diplomás párosnak azért könnyebb anyagilag tervezni, szóval elismerem, hogy van ebben egy nagy adag személyes érdeklődésből adódó faktor is, amire nem alapozhat mindenki. Bár, a diákhitelre sem, szóval igazából teljesen szubjektív, amit írok.

2021. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
22%
Vagy véletlenül összekerül a top jogász meg a vezető informatikus, és a pár millás fizuból 60-70 év alatt kiszenvedik a lakáshitelt, vagy mutyizás, bűnözés, drogkereskedelem stb.
2021. okt. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Én egyedül csináltam meg.

Most 37 éves vagyok 30 éves koromra vettem régi házat mára teljesen fel van ujjitva.Hozzá épülve.

2021. okt. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Barátom az előtt vett egy kis garzonlakást, földszintit, kis kerttel, mielőtt megismerkedtünk volna. Most itt élünk. 22 volt, mikor vette önerő + kölcsön rokonoktól + hitelből. 23 lett pár nappal megismerkedésünk előtt, most 24 éves. Az a tervünk, hogy jövőre, 2022-ben elkezdünk egy költözés projektet: hitelügyintézés, hogy mennyit kapnánk, és lakáskeresés. Ezúttal lakás szóba sem jöhet, csak ház. Valószínűleg különálló házra most még nem lesz lehetőségünk, így sorház vagy ikerház lesz. A barátom sorházba nagyon nem akar menni, már az ikerházat is nagy megalkuvásnak érzi, de azt el tudja fogadni. Ő társasház ellenes nagyon. És 2023 év első felében cuccolnánk is. Ez a terv, aztán majd meglátjuk. Ez a kis garzon, amiben élünk, nem lesz eladva. Kiadva lesz, az fedezi a hiteltörlesztést, de remélem annál többet is hoz kicsit. Ha mondjuk csak úgy tudnánk költözni, hogy ezt a garzont eladjuk, akkor valszeg nem is költöznénk inkább. Kell az anyagi függetlenséghez egy albérlet, a költözés meg ráér még, ha muszáj várni.
2021. okt. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Most látom, össze vissza írtam a kort. 2018-ban vette a garzont, dehogy volt 22, 21 volt. Mi ismerkedtünk meg 2019-ben, épp mikor 22 lett. 2 éve együtt vagyunk, így jön ki hogy most 24. :D
2021. okt. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

en egyedulallokent (illetve friss kapcsolatban) egyedul kb eselytelen vagyok, de ismerek parokat es kb igy csinaltak:


viszonylag keson koltoztek ossze, addig otthon sporoltak vagy volt olyan szerencsejuk, hogy az egyik fel csakadjaban volt egy plusz lakas es ott tudtak elni (tehat alberletet megsporoltak).

ezen kivul nincs titok, viszonylag jol kereso emberekrol beszelunk, vagy legalabb az egyik fel joval atlag felett keres, ha nem is mindketto. osszesporoltak az onerore es hitelt vettek fel, ennyi. csak igy lehet.

ha 4-5 eve lenne komoly kapcsolatom es mondjuk egyutt eltunk volna nalam (orokoltem egy lakast) es a pasim is legalabb annyit keresett volna, mint en, akkor en is ossze tudtam volna vele egyutt sporolni az onerore igy 30 eves koromra. egyedulallokent eselytelen, se a motivacio, se az anyagi toke nincs meg hozza.

2021. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
7: nem azert, hogy a zsebeben turkaljak, de 21 eves korara hogyan es mennyi onerot tudott osszeszedni? erettsegi itan elment rogton dolgozni? tehat ha legoptimalisabb esettel szamolunk, akkor is 3 ev diploma nelkuli munkaval megteremtette az onerot?
2021. okt. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
ma 07:59: Akkor ezek szerint az ma már nem egy ház, hanem egy ujj, és most arra vered, hogy 21 ujjad van, miközben hajléktalan vagy. Nice.
2021. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!