Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nehéz időszakban vagyunk a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nehéz időszakban vagyunk a férjemmel, hogyan tudnánk elkerülni hogy tönkremenjen a házasságunk?

Figyelt kérdés

A férjemmel 6 éve vagyunk együtt. Két kisgyermekünk van. Jelenleg építkezünk. a férjem nagyon sokat dolgozik. Én a gyerekekkel vagyok,kis kertészkedést csinálok, meg sütni szoktam rendelésre, ha időm engedi. Plusz a háztartás.

Szeretjük egymást, de nehéz most ez az időszak. Rengeteg a felelősség, a gyerekek nevelése is, időnk sajnos nincs sok egymásra. Pedig tényleg próbálok mindent megtenni. Kedveskedem neki, sütök vagy szexi fehérneművel készülök, masszázs vagy amit szeret.

Viszont mostanában nagyon feszült a hangulat köztünk.

Sokszor van hogy nem megfelelő a hangnem, amit egymással megütünk, főleg ő rajta érzem hogy bunkó. sokszor van hogy felkapjuk a vizet, bocsánatot kérünk, de érzem hogy belül sok ez a felgyülemlett dolog. És mostanában nem akar már időt szánni pl a közös estékre havonta egyszer szoktunk ilyet. (Nincs más nő) Meg sokszor azt érzem hogy jók vagyunk, de hiányzik hogy legyen egy kis romantika, egy kis szenvedély is.

Tudom másoknak ez kis problémának tűnhet, de úgy érzem ha ezt így hónapokig - évekig folytatjuk rossz útra fog térni a házasságunk.

Mit tanácsoltok? Hogyan tudom megóvni a házasságunkat attól hogy tönkremenjen és feleméssze majd az előttünk álló egy év (mert kb ennyi van még az egész építkezés végéig)

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


2021. okt. 17. 21:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem akarja megóvni, akkor egyedül kevés vagy. Az építkezésre rengeteg kapcsolat rámegy, tapasztalat...
2021. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De tudom hogy szeret meg a gyerekeket is. Csak most sokszor azt érzem rajta, hogy ő szeretné ha minden szuper lenne anélkül hogy még abba is energiát kelljen fektetni. Ezt kellene megértetni vele hogy ez nem egészen jó így. Csak nem tudom hogy lehetne.
2021. okt. 17. 21:59
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elso korben ulj le vele, es mondd el neki azt, amit itt leirtal.
2021. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#3 megtörtént már legalább 2-3 alkalommal.

Néhány napig jó is de ahogy elfáradt vagy valami rossz dolog lesz mintha törlödőtt volna az agyában.

Nem tudom mit tehetnék még.

A jövő héten lenne a megbeszélt randi est is. Arra is ma azt mondta hogy nem ér rá, dolgozik. Meg hogy minek is

2021. okt. 17. 22:06
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Aláírtatok még egy gyereket is?
2021. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ülj le és beszéljétek ezt így át, ahogy itt elmondtad, mert hamarosan késő lesz.
2021. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%

Ez egy átlagos fázisa a kapcsolatnak. A miénkben gyakran van ilyen, 12 éve vagyunk együtt, a szex az havi 1 alkalom. Mégis egy család vagyunk, így van ez jól.

Az én férjem sosem volt bújós, babusgatós, se viccelődős, se túl sokat nevetős. De mindig értünk tett mindent.

Szóval amikor ilyen volt a kapcsolatunk (a házasságnak több fázisa van) épp mint a tiétek, én ezt úgy kezeltem, hogy nem vettem észre.

Tettem a dolgom, törődtem a gyerekünkkel, magammal, a háztartással és dolgoztam. A férjemmel sem igazán foglalkoztam. Aztán egy pár hét elteltével ő közeledett.

Mennyi házasságot meg lehetne menteni, ha megtanulnánk elengedni.

2021. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%

Hát, ha ez még így megy, széppen-lassan elrohad a kapcsolatotok. Nincs erre szebb szó. Az ilyenféle rothadás nem azonnal látszik, hanem fokozatosan falja fel az embereket.

Ha a megbeszélés hat egy ideig, mi lenne ha olyan pillanatokban, mikor kisiklik, emlékeztetnéd rá?

A te szemszögedet látva úgy gondolom eleget teszel a dolgokért. Na és a férjed? Ő mit tesz?

Értjük, építkezés, meg munka, meg gyerekek. Csakhogy egy házasság ezekben nem törhetne meg. Már ha az valóban erős.

Drasztikusabb modszerek nem jutottak eszedbe?

2021. okt. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
56%

7/8-as vagyok. Mi az hogy elrohad a házasságuk? Hogy lehet ennyire feketén-fehéren látni egy kapcsolatot? Egy hosszú ideig tartó kapcsolatban az egyik mindig jobban szeret. Aztán fordul a kocka. A hölgy épp ezt éli meg, most ő szeret jobban. A férje pedig nem igényli annyira. Amíg a másik azt mondja, minden rendben, addig nem kell a váláson gondolkozni.

Ezért van ennyi csonka család, egyik szülővel felnőtt gyerek. Mert önző módon csak az “én”-t látják. Közben meg “mi vagyunk”. Mindenki személyisége változik az évtizedek során. 5 évente cserélgetni lehetne a férjeket, feleségeket, ha mindenki úgy gondolkozna “válunk”. Természetesen, ha veszekedés, verekedés, rossz hangulat van, akkor nincs más megoldás. De egy esetleges átmeneti “langyos víz” miatt nem kell válni.

2021. okt. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Én sem akarok válni mert szeretjük egymást. Beszéltünk azóta erről de most ez a pár hónap tényleg kemény dió az egész családnak. És mi jól akarjuk csinálni. Tudom most nekem kell kicsit odaadóbb lenni. Mégha nem is érzem úgy, hogy sokszor én nekem kellene tenni. De tudom nemsokára minden jó lesz.

A férjem bókol, kedves, szexinek talál ezeket sokszor mondja, simogat. Az én szeretetnyelvem a szavak, az övé az érintés. Ha feszült gyakran bánt szavakkal, ami neki semmit sem jelent viszont én nekem nagyon sokat. Mert én mindent a szívemre veszek. Nekem az életben is kellene ezen változtatnom.

Sokszor vagyok most egyedül a gondokkal, gyerekek, háztartás, meg a ház dolgai, ő meg mikor fáradtan hazaér persze rosszul érzi magát ha megkérem hogy segítsen, mert rengeteget dolgozik és ő ezt plusz feladatoknak éli meg amit meg kellene neki csinálni.

Van hogy magától segít de mikor rossz kedve van, ez egy vita forrás. Hogy ő hazaérve pihenne meg igénylelné hogy én testileg is közeledjek.(nem szexre gondoltam) Ölelés masszir simogatás. De pl a szexben én vagyok aki többször kezdeményez. Ő sokszor mondja hogy ne mert fáradt inkább holnap legyünk együtt.

De összességében jó apa, férj csak tartok tőle hogy nehogy elromoljon a kapcsolatunk.

2021. okt. 18. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!