Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A mai világban még létezik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban még létezik a kényszerházasság?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már nem a középkorban élünk, de biztos vagyok benne, hogy még néhol "divatban" van (nem csak Magyarországon). Már hallottam olyanról, hogy a szülők választották a lányuk férjét, pl. anyagi szempontok, vagy a mihamarabbi gyermeknemzés miatt. Az ilyen házasságban élő nők életük végéig boldogtalanok maradnak?

Dédi mamám (90 éves) szerint, 70-80 évvel ezelőtt volt a falujukban olyan szokás, hogy a 14-16 év közötti lányokat házasságra érettnek nyilvánították a szüleik. Vénlánynak minősült az, aki 18 év felett még hajadon volt.

Ő is 16 évesen házasodott és 17 évesen szülte meg az első lányát, habár ő szerelemből kötött házasságot.

Szóval, a mostani világban is előfordulhat kényszerházasság Magyarországon (vagy azon túl)?


2021. júl. 17. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Ilyen értelemben nincs. Azért rengetegen házasodnak, mert jön a gyerek, vagy éppen már időszerű volna, holott teste/lelke nem kívánja a dolgot.
2021. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon talán a cigányok körében azok közül is a putrisabb típusoknál.

Ahol inkább jellemző, azok a 3.világbeli országok (Közel-kelet, Afrika, India stb.).

2021. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Femcelek szerint igen, szerintük átlagos férfival együtt lenni már "kényszer" lenne.
2021. júl. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Vannak országok, ahol még mindig dívik a kényszerházasság / a szülők által megtervezett, leboltot házasság. India erre tökéletes példa - ott konkrétan, ha a lány nem a szülők által választott férfival "megy el", hanem egy másikkal, főleg, ha más kasztba való, van, hogy meg is ölik, de az biztos, hogy elverik, megkínozzák... és azért a legtöbb lány nem is ennyire "bátor" ezek miatt. De Afrikában is jellemző.


Azért nyugaton meg közép-kelet-Európában azért kulturálisan nem annyira elfogadott, attól még el tudom képzelni, hogy létezik, csak talán manipulatívabb módon... elég könnyen "be lehet csicskítani" embereket, ha megfenyegeted, hogy baja esik valakinek, akit szeret, vagy elveszik tőle a számára legfontosabb dolgot, ha nem cselekszik így meg így.


Ami nem szülők általi kényszerházasság - bizonyos népeknél sajnos még mindig tartja magát a menyasszonyrablás/lopás szokása, ahol simán elrabolja a nőt a férfi, akit kinézett magának házasságra, gyakran kiskorút ráadásul :(.

2021. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
mondjuk több generációs gazdag családóknál létezhet, már gyerek korban összejáratják őket direkt, hogy valami kialakuljon köztük, aztán 18 -20 évesen meg rájuk tukmálják hogy házasodjanak össze.
2021. júl. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kényszer együttmaradás,na az létezik.
2021. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van kényszerházasság, de nem a szülők miatt.


Belső kényszer:

- Félek a magányból, már minden barátom megnősült, minden barátnőm férjhez ment, kifutok az időből gyerekvállalás terén.


Külső kényszer:

- Csak akkor kapok támogatásokat, kedvezményes hitelt, ha házasságban élek, és minimum 2, de inkább 3 gyereket vállalok. Máskülönben semmiféle támogatást nem igényelhetek, hiába vagyok fiatal.

- A rokonok folyton érdeklődnek, mikor házasodom meg, mikor vállalok babát, sőt, le is néznek, amiért még nem szültem/nemzettem gyereket.

2021. júl. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!