Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kényszerházasság vélemények?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kényszerházasság vélemények?

Figyelt kérdés
B nőmet kitagadták a szülei,mivel összejött velem,és állandóan veszekedtek is vele a munka miatt,dolgozzon is tanuljon is és tartsa el egymagát stb..Most velem lakik de az én szüleim meg Jehova Tanui és azt mondták hogy paráznaság van a házba és már a gyülekezet is tudja a dolgot (mi nem vagyunk tanúk) szóval választani kell hogy vagy az utca vagy házasság. Mindketten 19 évesek vagyunk,nem akarunk még megházasodni mert még elhamarkodotnak tarjuk a dolgot. 1 éve vagyunk együtt.Ismerösök nincsenek akik befogadnának minket,és jelenleg még mindketten tanulunk még. Nincs pénzünk fentartani egy albérletet. Szerintetek mi a megoldás?
2016. máj. 8. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Költözzetek el. Mind a kettőtöknek, zakkant, idióta szüleitek vannak. Ezek nem szülők, hanem egy bíráskodó, fölényeskedő aljadékok. Ne haragudj, de így van. Nem sértegetni akarlak, de ezek nem szülők.
2016. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"még mindketten tanulunk még. Nincs pénzünk fentartani egy albérletet." vs. "Költözzetek el!"

A kettő üti egymást sajnos :S

2016. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2-es, ebben igazad van. De valami megoldás csak van erre.
2016. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát részvétem barátom. Az ember sajnos nem választhatja meg a szüleit, szerencsére nekem nem is kell, de akinek kellene azt nagyon sajnálom. Ez egy örök életre való kereszt. Annál pedig semmit nem utálok jobban, ha rákényszerítenek valamit valakire, főleg ha az a vallás. Ez rosszabb, mintha egy iskola kényszeríti rá valakire, mert azt fogod és otthagyod és mész egy másikba. Siralmas. Nem tudok ötletet adni, mert 19 évesen valószínűleg nincs normális iskolátok, lehetőségeitek, az pedig nem élet, hogy 80-ezreket keressetek a KFC-ben.
2016. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

NEm tudom mit tennék, mert ebbe benne kell lenni.


Abba vagyok csak biztos, hogy nem azt amit a Jehovások elvárnak. Maximum csak úgy tennék.

2016. máj. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 omba ***** válasza:
76%

A mozgástér kb zéró.

Szóval azt mondom házasodjatok aztán meg majd meglátjátok, ha már felnőtt, szabad emberek lesztek.

Gyereket meg nyilván ne!

(akár még tartós is maradhat)

2016. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

Sokat nem tudtok tenni, szerintem is a legegyszerűbb, ha összeházasodtok.

Aztán majd idővel kiderül, mi lesz a kapcsolatból, nem ti lennétek az elsők, akik együtt maradnak, és akkor se ha elváltok.


Mondjuk én a helyedben akkor már elvárnám a szülőktől, hogy másban is kövessék a hagyományokat... Szép, nagy esküvő, amit ők fizetnek, a csaj szüleivel felesben. Mert régen ez is hagyomány volt ám!

Semmi két tanús esküvő meg hasonlók, elvégre az ember egyszer házasodik életében, akkor adja meg a módját!


Mire a pénzt összeszedik, addigra lehet meg is gondolják magukat, hogy nem olyan sürgős.



HA nem lennétek ennyire függő viszonyban, azt mondanám, hogy borítsatok asztalt. Senkinek semmi köze hozzá, mi folyik a négy fal közt, le kell tojni a gyülekezetet, főleg ha te nem követed a vallásukat, és nem dönthetnek az életedről.

De így marad az, hogy bőrt húztok a fogatokra, és összeházasodtok, hogy megtűrjenek otthon.

Pár éven belül lesz munkátok, el tudtok költözni, onnantól rajtatok múlik, meddig maradtok együtt.



Sajnos tartok tőle, hogy ez a kapcsolat nem lesz hosszú, nagyon be tudna keverni a szülők (anyósok, ha úgy jobb), és akkor ott maradtok ezzel a sza.r megoldással.

2016. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy ilyen szüleitek vannak de komolyan. Minél előbb keressetek munkát hogy le tudjátok válni róluk.
2016. máj. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha szeretitek egymast komolyan es hossztavra terveztek akkor hazassag.

Mas megoldas nincs

Tullesztek rajta es mindenki bekeben lesz ez a szerelmetek ara.

Sok sikert es sok boldogsagot

2016. máj. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ma 08:02

Szüleim és az ő szülei nem hajlandók pénzt adni se házasságra se másra.

2016. máj. 9. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!