Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akiknek a férje az anyagiakra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek a férje az anyagiakra hivatkozott, hogy várjatok még a babával, később nem jött az anyagiakkal? Vélemények?

Figyelt kérdés

Sajnos még nincs saját lakásunk, csak bérlünk, viszont a magyar átlaghoz képest jobban állunk és mindketten már dolgozunk egy ideje. Férjem mikor szóba kerül a baba azt mondja, hogy szeretne, de még várna vele pár évet. Igazából pár év múlva sem biztos, sőt..., hogy eljutunk-e oda, hogy végre tudjunk venni, viszont nászajándékba kapott és szülői támogatás révén van valamennyi elkülönített pénzünk is.

Persze szerinte az ideális a hitelmentes lakás, autó aztán gyerek. Ez mind szép és jó, de ez lehetetlen sajnos a számunkra, ha bármit is veszünk hitelt tuti fel kell venni. Én meg tudom, hogy sokan vannak akik nem állnak igy, mint mi mégis felnevelnek 1-2 gyereket. Nekünk meg nélkülözni sem kellene.


Szerintetek?


Én màr nem várnék vele túl sokat, hiszen ki tudja mikor lesz meg a lakás.


2015. dec. 9. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket csak akkor szabd vállalni, ha mindkét szülő késznek érzi magát rá. Nálatok a pasid még nem. Ha tőle akarsz gyereket,várnod kell rá.
2015. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi most adunk magunknak még 8 hónapot aztán átgondoljuk még egyszer a gyerek témát.

Mi mindketten az anyagiakra hivatkozunk...ez így is van.


A hitelmentes lakást biztos nem várjuk meg. Autónk szerencsére van (nászajándék).

2015. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok?
2015. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Én értem, hogy tökéletes körülményeket akar a gyerekvállaláshoz, ha úgy nézzük igaza is van, mert a semmire nem lehet vállalni. De nálatok nem semmi van azok alapján amiket leírtál. Ha meg másképp nézzük: akkor ha mindenki a jó, minden körülményt figyelembe véve vállalna gyereket, alig-alig születnének gyereket, mert tökéletes körülmények soha nem lesznek.


Most arra hivatkozik, hogy saját lakás kell, később majd arra hogy kocsi kell, aztán ez, aztán az, aztán mire észbe kapsz már öreg leszel a gyerekvállaláshoz (bocsi).


Ha beleférne pénzügyileg egy gyerek akkor simán. Nem kell saját lakás egy gyerekhez, csak az eltartás ne okozzon gondot, és ahogy látom ez nektek nem okozna.


Nekünk nincs gyermekünk, nem is lesz, tehát nem tudom pontosan mennyibe kerül, de biztos drága, főleg 1. alkalommal a baba.


Azért ezt beszéljétek át. ÉN személy szerint a leírtak alapján úgy látom, hogy a saját lakás dolog csak kifogás, és inkább csak még szabad akar lenni, gyerek nélkül. Mert ugye utána már sosem lesz olyan mint kettesben.

2015. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hinném, hogy kifogás lenne a lakás.

Le kellene ülni őszintén megbeszélni, hogy mikorra tudnátok egy legalább 2,5 szobás kis lakást venni hitelmentesen vagy kevés hitellel, ami már egy gyerekkel elegendő hely lenne.


Ha ez belátható időn belül megtörténne a számításaitok alapján, akkor érdemes várni.


Ha nem, akkor össze kellene számolni, mekkora hitel kellene a lakásvásárláshoz jelenleg, és megengedhetitek-e magatoknak.


Albérletbe csak akkor vállalnék gyereket, ha minden kötél szakad és semmilyen más lehetőség nincs, ugyanis bármelyik hónapban felmondhat nektek a tulaj. Gyerekkel pedig nem egyszerű megfelelő áron és belátható időn belül új lakást találni...

2015. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
most akar vagy nem?
2015. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!