Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van olyan, aki 33 évesen vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, aki 33 évesen vagy idősebben ment férjhez, mert az élet így hozta?

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 13:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
59%

Továbbra sem értelek. Én, amikor rátaláltam a páromra, nagyon örültem és örülök a mai napig, immáron 5 éve. Együtt élünk, nagyon szeretjük egymást, mindent megadunk egymásnak, amire vágyunk. A házasság csak egy plusz megpecsételése a dolgoknak, az alapoktól leszel boldog, nem a papírtól, bármilyen közhely. Nem attól tartozik hozzád valaki, hogy rajtatok van a gyűrű. Ha nem érzed magad teljes értékű társnak mellette, házastársként sem lesz másként.


Volt egy kolléganőm, aki hasonlóan gondolkodott, mint te. 7 éve voltak együtt a párjával és szétszekálta, hogy legyen esküvő. Mikor megkérdeztem tőle is, hogy miért ennyire fontos, nem tudott valódi, épkézláb választ adni. Egyetlen dolgot mondott, hogy mert gyűrűt akar a kezére, hogy mindenki lássa, elkelt. Szerintem nálad is inkább erről szól ez. Bizonygatni akarod a környezetednek, hogy igenis feleségül vettek.


Az előzőekhez képest én is csak annyit tudok mondani, hogy engedd el ezt a görcsös házasodni akarást és élvezd, ami van. Illetve, ha még menthető, amit emiatt vesztettél el...

2021. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem arra , hogy mindenki lássa elkeltem. Számomra egy örök élettársi kapcsolat sértő. Főleg, hogy évekig így éltem,mert a másik nyitva hagyta a kiskaput es nem éreztem azt, hogy ezt a nőt el.akarom venni. Nem szekáltam szét a házassággal.
2021. máj. 12. 17:20
 23/33 anonim ***** válasza:
47%

22# Bocs hogy ezt mondom, de jobban jársz ha változtatsz ezen a gondolatmeneten, mert az élet is azt igazolja, hogy vannak nagyon jól működő élettársi kapcsolatok, és nagyon rosszul működő házasságok. Szerintem jobban fókuszálj a jól működő kapcsolatodra mint hogy házasságot akarj belőle.

Volt egy barátnőm, mindenkivel el akarta vetetni magát es mindig azt szajkózta hogy vele ne szórakozzanak évekig, meg kiskapu, miegymás.

Hidd el, ezt megérzik a pasik. Én sem akarnék olyan nőt akinek ez a vágya meg életcélja.

Ha nem akar elvenni, attól még szeret.

Ha te el akarod vetetni magad, akkor csak biztosítékot akarsz, ez pedig önbizalomhiány.

Otthagynak házasságban is, 3 gyerekkel is ha úgy van. Semmire nem biztosíték egy házasság.

2021. máj. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Csak egy kérdést tettem fel, ki az aki 30 felett találta mega későbbi férjét. Értem én mit akarsz mondani, de én nem a barátnőd vagyok. És én mindenkivel sem akarom mindenáron elvetetni magam. Nő vagyok, aki szeretne annak a férfinek a felesége lenni, aki szeret engem és felvállal. Én tiszteletben tartom azt, ha valaki meg mindenáron az élettársi kapcsolathoz ragaszkodik, meg nem kell a papír és a többi. Minden olyan férfi azt mondja, hogy szeret attól, hogy nem veszi el a nőt, De ha szereti és a nőnek ez fontos, akkor miért is nem teszi meg ezt neki? Sok éves élettársi kapcsolatból nem kérek. A barátnődet valahol megértem. Számomra az életnek van egy kerete: együttjárás, együttélés , házasság és családalapítás. Nem baj, ha a másik nem akar elvenni, de akkor adjon arra lehetőséget ,hogy megtaláljam azt , aki viszont igen. Szerintem meg 7 év kapcsolat után teljesen érthető volt a barátnőd reakciója. Nem kell és nem is szabad ezzel a másikat szétszekálni ahogy te mondod, de ne mondd már nekem te sem, hogy egy 7 éves kapcsolatban nem tudja a férfi mit akar. Sajnos nagyon is tudják és számtalan példa volt arra is, hogy 8 év után szétmentek, a nő egyedül maradt, a pasi 2 éven belül elvett egy másik nőt. Apám fiatal korában nagy nőcsábász volt, imádták a nők, de még ő is mondta, hogy éveket felesleges egy férfire is várni, mert a pasikban általában sokkal rövidebb idő alatt megvan az, hogy kit akar elvenni vagy kit nem.

Szerinted akkor mindenki biztosítékot akar , minden nő aki megházasodik vagy házasságra vágyik azzal, akit szeret?

2021. máj. 12. 18:37
 25/33 A kérdező kommentje:
Én 3 év után már nagyon rosszul éreztem magam sima barátnőként. Szóval ez nem igaz, hogy ettől is lehet jó egy kapcsolat, mert nyilván én szerettem volna, ha férj és feleség leszünk.
2021. máj. 12. 18:54
 26/33 A kérdező kommentje:
Mindenkinek kivétel nélkül köszönöm a válaszát. Elgondolkodtató, amit írtatok. Még majd holnap újra elolvasom. A görcsösséget fogalmam sincs hogyan lehetne oldani. Köszi még egyszer mindenkinek.
2021. máj. 12. 21:09
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm. Nem igazán az élet hozta így , hanem megalkudott, rossz döntést hozott. Nincs ló, jó a szamár is alapon ment hozzá egy olyan pasihoz akihez nem vonzódik szexuálisan, nem szerelmes belé. Csak mert 33 évesen félt, hogy végleg egyedül marad és nem kell senkinek. Nagyon megbánta. 1 év se telt el, de már elvàltak.
2021. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Hát ilyet nem csinálnék. Eleve kapcsolatba sem megyek bele ha nincs meg a szikra.
2021. máj. 13. 06:53
 29/33 anonim ***** válasza:

Az egész témával kapcsolatban egyetlen probléma van.Emberek úgy húznak le együtt éveket,hogy nem tudják mit gondol a másik erről.

Kell/nem kell, fontos/nem fontos...

Aki nem akar házasodni vagy nem tartja lényegesnek azt a darab papírt,annak nem ártana ezt viszonylag hamar közölni a másikkal.Persze ez fordítva is ugyanúgy igaz.

Ha fontos,akkor erről beszélni kellene, még mielőtt jobban belebonyolódik az ember egy eleve nem hasonló gondolkodású emberrel bármibe.

Az idők végezetéig lehetne érvelni mellette és ellene is,de egyik dolgot sem lenne szabad ráerőltetni a másikra.

Sem elhallgatni,sem ígergetni,sem arra várni,hogy valamitől majd megváltozik a másik véleménye.


Egyébként kérdező én pont úgy gondolkodtam ahogy te.

Nekem fontos volt a papír.

Fölöslegesen nem részletezném,hogy miért.

Nem árultam zsákbamacskát ezzel kapcsolatban.

Ennek ellenére a párom valahogy mindig kihúzta magát a beszéljük meg dolgokból.

Nem kicsit éreztem magam átb@szva a 6. év után.

Aztán hosszas tipródás után úgy döntöttem hogy lezárom.

Igazából ma sem értem azt a döbbent arcot...

3perc alatt felvázolta a közös jövőt,hogy akkor házasodjunk össze és hogy holnap már menjünk időpontot kérni.

Valahogy nem azt éreztem,amit ilyenkor kellett volna.


Egy fél év múlva összeházasodtunk.

Akkor voltam 36.

6 év múlva költöztünk szét.


Hogy utólag mit csinálnék másképp...

Az első olyan problémánál,amikor úgy érzem,hogy semmiféle változás , törekvés nincs a másik fél részéről , néhány hónapos türelmi idő után lezárnám.

Mindegy,hogy ez milyen jellegű gond,ha elfogadni nem tudom és nincs jele a változásnak,akkor lépni kell.


Nem lettem házasságellenes továbbra sem.

Nem lett volna szabad 6 évig várnom és nem lett volna szabad hozzámenni sem.

Mert igazából belül éreztem,hogy neki ez nem fontos,de azt hittem,hogy majd változik vagy a fene tudja,mit is gondoltam.


Amit lezártál két hete, abból sosem lesz egy kiegyensúlyozott házasság.

Összejöhet egy pár év olyasmi kényszerpálya ,mint az én házasságom.Esetleg egy- két gyerek meg egy közös hitel után rájönni,hogy igazából érezted,hogy nem vagy 100%ban biztos ,hogy vele kéne...na az az igazi szívás,nem az ,ha sose találtál olyat akivel érdemes lett volna.

2021. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
6 év hosszú idő. Nekem 2 alkalommal is megkérték a kezem, de egyenes voltam és elmondtam nekik, nem érzem azt, amit a házassághoz éreznem kellene. Nemet mondtam. Tehát az, hogy én mindenáron férjhez akarok menni egyáltalán nem igaz rám.
2021. máj. 13. 14:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!