Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért kezdenek a nők elhízni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kezdenek a nők elhízni házasságkötés után?

Figyelt kérdés
Ők a szebbik nem. Házasság után már nem akarnak szépek lenni?

2021. máj. 2. 12:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk van benne valami.Nem vagyok elhízva,57 kg vagyok,de amikor nem volt párom mindig olyan 53 kg voltam.Van rá magyarázatom.Én magamtól soha nem rendelnék pizzát,magamra nem is főztem meg nem is ettem normàlisan,húst meg egyáltalán nem ettem.Amióta a párommal élek,minden nap kell főzni.Azelőtt végigbuliztam a hétvégét.Most sorozatokat nézünk.Meg sok ilyen apróság.
2021. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, miért fáj a fejed ilyen problémák miatt?


Nincs is nőd és nem is lesz, nyugodjál meg :)

2021. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
98%

Én ilyen sztorikat hallottam nőktől:

Kapcsolatban vesz kenyeret a nő és azt eszi amit a családnak főz, pedig amúgy elég lenne neki egy jégkrém vagy leves vacsorára.

Kapcsolatban főz a nő és süt, gyerekek mellett pedig mindezt hatványozottan, sokkal nagyobb a kísértés mint szsólóban egy tea vagy kávé felett romantikázni esténként.

Megeszi folyton a gyerekek maradékait, félbehagyott kakóascsigát, fél palacsintát, rántotthús harmadát stb, észrevétlenül kúsznak a kilók.

Családban élve nagyobb a stressz, menedzselni a hétköznapokat, idős szülőket istápolni, szemtelen kamaszokkal viaskodni, legajobb barát ilyenkor a félkilós gumimacis csomag.

És hát aduász, hogy családos nők ritkábban cigiznek, alkoholizálnak és drogoznak, viszont a feszültséget evéssel nagyszerűen lehet oldani.

2021. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Na, vannak itt azért értelmes válaszok is. Mi is elkezdtünk hízni a párommal házasságkötés után, de ő valamivel jobban. Olyat olvastam, hogy a nők anyagcseréje lassúbb mint a férfiaké, ezért hajlamosabbak a hízásra- de nem túl meggyőző nekem ez az elmélet.


"Egy hollandiai kutatás alapján egyébként a probléma súlyosabban érinti a nőket, mint a férfiakat. Előbbiek ugyanis átlagosan 3 kg súlytöbbletet szednek fel a boldogító igen után, míg utóbbiak csak 0,6 kg-al gyarapodnak. (Ennek olyan egyszerű okai is lehetnek, mint a házasságkötést megelőző fogyókúra, amit aztán jojo effektus követ, vagy a terhesség, ami természetesen súlynövekedéssel jár.)"


Nekem eddig a 13-as válasz a legszimpibb.

2021. máj. 2. 12:54
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
Adoniszaink csodás testéről miért nincs sose kérdés? Nekik mik a mentségeik ha elhíznak? Vagy ha fűszálak maradnak mert nem hajlandóak sportolni csak a gép előtt poshadva a szánalmas szövegeiket irogatni a nőkről mert senkinek se kellenek?
2021. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
A férfiak között több a túlsúlyos.
2021. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%

#15: róluk azért nincs, mert csak a fiúk támadják, ocsaroljak itt a nőket reggeltől estig.


A nők ennel ertelmesebbek és kevésbé frusztráltak

2021. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

#14:

Miért nem meggyőző?

A legtöbb ovis is tudja, hogy a férfiakon _elméletben_ több az izom, a nőknek magasabb a testzsírszázaléka. Az izom köztudott, hogy alapjáraton több kalóriát éget, mint ugyanannyi zsír.

Ezen felül évezredekig az élte túl a terhességet, és a hosszú szoptatást, akinek kevesebb kalória is elég, vagyis pár hét éhezés alatt nem halt meg. Utána meg gyorsabban raktároz. Nem mindig állt rendelkezésre korlátlan mennyiségben az élelem.

Évmilliók alatt alakult ki, hogy az marad fenn és adja tovább a génjeit, aki hízasra hajlamos. Ezt ez az utóbbi pár évszázad (évtized?) nem írja át.


Sok nő azért is hízik esküvő után, mert jön a baba. Terhesség és szoptatás alatt (meg utána sokáig) a hormonok játékszere a testsúlya. Aztán pikkpakk jön a 35-40, amikor csökken a termékenység és tovább lassul az anyagcsere.

Egy felnőtt férfi gond nélkül ehet 2500 kcal-t naponta. Egy nő meg nem. A házaspárok meg jellemzően ugyanazt eszik, sőt sokan ugyanannyit.

B verzió, mikor pont a férje hisztizik, hogy nem lehet vele enni egy jót, mert állandóan diétázik.

A sportot meg hagyjuk is. A legtöbb átlagos anyának ez még mindig luxus a munka, a gyerekek és a házimunka mellett. Meg pláne ilyen fizetésből...

2021. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%
#14: Na, gomndolj bele, hogy ezek ellenére is több a férfiak között a túlsúlyos. Valami mégsem kerek a történetedben.
2021. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
33%

Azért nem kellene általánosítgatni.

11 éve vagyok férjnél

168 cm vagyok és 55 kg, előtte is ennyi voltam és gyerekem is van már.

A férjem se hízott egy dekát se.

2021. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!