Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az emberek miért házasodnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miért házasodnak a húszas éveikben, miközben 10 év múlva még mindig csak harmincasok lesznek, de már egy évtizede házasok?

Figyelt kérdés
Nem gondolják, hogy innen vezet az egyenes út a rossz házassághoz, váláshoz?
2021. ápr. 29. 02:14
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
82%
De most téged miért zavar, ha valakinek fontos a házasság?
2021. ápr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Eddig arról írtál, hogy az a gond, hogy fiatal korunk óta vagyunk összekötve, és ebből úgyis válás lesz. Most akkor mégse ez a gond, hanem maga a papír? Ha ugyanolyan régóta együtt van a pár, de nincs papír, az nem baj? Kicsit érdekes a gondolatmenet.
2021. ápr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy később hiszek a házasságban :) De szerintem megfontoltabb az ember pár igazi csalódás után
2021. ápr. 29. 17:32
 34/55 anonim ***** válasza:
100%
De kérdező, még mindig nem értem, miért van ez a házasságra kihegyezve. Most én pl. az vagyok, aki írta, hogy 21 évesen jött össze a férjével, akkor most szakítanom kellett volna vele, arra alapozva, hogy valószínűleg elb*szódik a kapcsolatunk?
2021. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

De miért veszed ezt így magadra? Én nem látok jól működő korán köttetett házasságot a környezetemben. Mondjuk úgy egyébként sem sokat, de ált. a második jobban megy.

Vedd úgy, hogy te vagy az üdítő kivétel


Egyébként nem mondtam, hogy szakítanod kellett volna, de nem házasodni 21 nehány évesen.

2021. ápr. 29. 18:01
 36/55 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező maga sem érti, hogy mit is akar kérdezni. Gondolom arra akar kilyukadni, amit már más is említett, hogy valamiért azt gondolják néhányan, hogy a fél várossal dugni kell, különben nem bírsz hosszútávú kapcsolatban lenni, és úgyis megcsalod a másikat. Ennek nyomán pedig mindek házasodni, úgyis elválsz, csak így nehezebb.
2021. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
87%

Én meg pont fordítva látom. A fiatalkori kapcsolatok sokkal tartósabbak. Fiatalon az emberek még sokkal inkább képesek tartós érzelmi kötődésre. A fiatal párok együtt voltak bolondok, együtt értek meg, együtt hibáztak. Ott még sokkal valószínűbb az őszinte érzelmi kötődés.


30 felett a kapcsolat már kompromisszumok sorozata. Ott a felek már nem képesek annyira alkalmazkodni, inkább csak tűrnek. Sokkal zárkózottabbak és kiégetebbek érzelmileg. És persze sokan csak megalkuvás miatt mennek bele egy kapcsolatba. Hiszen harmincas éveiben az embernek már jön a nyomás, hogy családot alapítson, gyereke legyen. Nőknél ugye ketyeg a biológiai óra is... Úgyhogy igazából a kapcsolatok nagy része ott valójában csak egy önmeggyőzésen alapuló "jobb híján!" választás, és olyanokkal jönnek össze, akiket tíz évvel ezelőtt elutasítottak volna.


Szóval ne próbáld itt ferdíteni a valóságot. Ha te harmincas egyedülálló vagy, akkor sajnálom: a családalapításra legalkalmasabb éveidnek már annyi.

2021. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:

"Szóval ne próbáld itt ferdíteni a valóságot. Ha te harmincas egyedülálló vagy, akkor sajnálom: a családalapításra legalkalmasabb éveidnek már annyi."


Mikor ilyen dühödt választ olvasok, egyértelmű, hogy valami gyenge pontjára tapintottam az illetőnek :) Főleg ha ilyen végigolvashatatlan litániával tisztel meg


Valóság az, amit én írtam, nyugodtan olvasgathatsz róla, te is. Családalapításról meg annyit, hogy nem kell összeszrnod magad, hogy be akarj szólni, mert egyrészt:

-nem óhajtok gyereket vállalni

-kettő: nem egy ismerősömnél jön most a baba, szóval ezt csúfondárosan benézted :)

2021. ápr. 30. 19:02
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

Mert miért ne lehetne huszonévesen házasodni? Mi 24/21 évesek voltunk amikor összejöttünk 25/22 mikor összeházasodtunk.

Idén leszünk 10 éves házasok, amit ugyanúgy megünneplünk ahogy eddig. Szeretjük egymást boldogok vagyunk, és nem, nem mindenki válik el csak mert huszonévesen házasodott. Nem ezen múlik egy házasság, csak szólok.

32/F, 35/N

2021. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
Csak szólok 10 éve vagy házas, nem 20
2021. ápr. 30. 21:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!