Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az emberek miért házasodnak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miért házasodnak a húszas éveikben, miközben 10 év múlva még mindig csak harmincasok lesznek, de már egy évtizede házasok?

Figyelt kérdés
Nem gondolják, hogy innen vezet az egyenes út a rossz házassághoz, váláshoz?
2021. ápr. 29. 02:14
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
Igen ám, de az ember húsz-harminc húsz -negyven között átesik pár szívfájdalmon. Érik csalódások, érik örömek, éri gyász, és ezek mind-mind formálják. Legtöbb házasság ezért -is- romlik el, mert másfelé fejlődnek az emberek.
2021. ápr. 29. 12:34
 22/55 anonim ***** válasza:
100%
De nem törvényszerű a másfelé fejlődés. És igen, 25 évesen bizonyos szinten tapasztalt voltam. Nyilván most 33 évesen tapasztaltabb vagyok, mint akkor, ahogy 60 évesen is tapasztaltabb leszek, mint 40 évesen. A feleségem se teljesen ugyanolyan, mint amikor összeházasodtunk. Ez természetes, és teljesen mindegy, hogy 25 vagy 35 évesen házasodsz, akkor is így lesz, többek között azért is, mert pont egymás hatására is változtok. De nem kötelező az évek során elmenni egymás mellett, lehet együtt is fejlődni. 35-40 évesen is kötnek szar házasságokat, amik pár év múlva ki is fulladnak, és huszonévesen is lehet tartós, boldog házasságot kötni. Én még mindig úgy gondolom, hogy nekünk pl. sikerült.
2021. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én 25 évesen, amikor férjhez mentem, már túl voltam egy rossz gyerekkoron, 7 éve dolgoztam, elvégeztem egy egyetemet mellette, akkor voltunk együtt 4 éve a jelenlegi férjemmel, volt pár millió megtakarításunk és már az építkezésünket szerveztük. Nem mindenkinek 24-25 évesen jut el oda, hogy egyáltalán elkezdjen dolgozni és önállósodni a családi fészken túl.


Vagy most nem értem igazából, hogy jön ide a mégcsalás. Ha 12 év után megcsal valakit a párja, nem mindegy, hogy 10 éve házasok már vagy csak 2 éve? Akkor is meg van csalva. Meg akkor is, ha még csak barátnő.

2021. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
23: úgy jön ide, hogy vannak, akik szerint a megcsalás egyenes következménye annak, hogy nem volt minimum x partnere az embernek. Ami amúgy a világ legnagyobb ökörsége szerintem, én legalábbis nem egy olyan pasit ismerek, aki a házasságga előtt a fél országot hanyatt döntötte, bezzeg házasság után... ja, akkor meg jöhetett a másik fele. Sokkal inkább személyiség kérdése ez.
2021. ápr. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

A családomban a komoly, "felnőtt" párkapcsolat kezdete a házasság, előtte csak járogatás, találkozgatás, bármikor szakítás van. Számomra személy szerint nem fontos a papír és a ceremónia (szerencsére a barátom számára sem), de az igen, hogy szavakban és tettekben is egyértelművé legyen téve, hogy igenis egymással tervezünk, biztosak vagyunk a másikban, nem lépünk le bármi faxság miatt, legalább annyira komolyan gondoljuk a dolgot, mintha házasok lennénk.

Persze, bármelyik kapcsolat bármikor eljuthat oda, hogy válásra kerül a sor, de ha azon görcsölne mindenki, hogy "mi lesz, ha..?", akkor soha senki nem tenne egyetlen lépést sem előre az életben. Ha beüt a sz#r, akkor ez van, majd megbirkózom a helyzettel. 100%-ban biztosra se 30, se 40, se 120 évesen nem tudnék menni. Valakinek 50+-osan megy el az esze és jön össze a húszéves titkárnőjével és van, aki nyugdíjasként fűzi a szomszédasszonyt.

Szerencsére az ember nem csak sodródik az életben (persze így is lehet élni, ha valaki szeretne), nem csak megtörténnek vele a dolgok, hanem tudatosan tehet a kapcsolatáért és saját magáért is.

2021. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én azt nem értem, hogy most mi lenne más, ha nem házasodtunk volna össze 25 évesen. Ugyanígy együtt lennénk, és most készülnénk házasodni. Mi a különbség? Ugyanazzal az emberrel voltam végig, csak nem volt róla papír. Úgy nem számít, hogy egy emberrel töltöttem ezeket az éveket, csak akkor, ha házasok is voltunk? :D
2021. ápr. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
15%
Azért házasodnak korán, mert akkor válás után sem öregek.
2021. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 A kérdező kommentje:
27 Ebben már van logika :D
2021. ápr. 29. 13:36
 29/55 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, most őszintén, egy nyűves papír szerinted mit változtat egy emberi kapcsolaton, akár pro akár kontra??? MI a párommal 17 éves kora óta vagyunk együtt, most 41, és voltaképp egyre jobb a kapcsolatunk. Ráadásul úgy, hogy a nap cc. 24 óráját töltjük együtt, a Covidtól függetlenül is... lévén, hogy minketten itthonról dolgozunk vállalkozóként. (és egyikünk sem házasság-párti, nem hiányzik az életünkből sem a felhajtás, se a papír)
2021. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:
Én is ezt kérdezem. Minek kell a papír? Min változtat? Nehezebben elvágható tőle egy kapcsolat
2021. ápr. 29. 15:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!