Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire elterjedt huszonévese...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elterjedt huszonévesen házasodni manapság és/vagy gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 11. 09:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben annyira nem jellemző. Mármint van ilyen is-olyan is, de a legtöbben inkább huszonéveik végén házasodnak, és 30+ jönnek a gyerekek. Én ebből a szempontból kicsit kilógtam a sorból, amikor 24 évesen mentem férjhez és 27 évesen szültem. Pedig amúgy tudom, hogy az én közvetlen környezetem nem mérvadó, mert másoknál meg nem ez a tapasztalat.
2021. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Én 23 éves votlam, mikor megházasodtam, és abban az évben, még 23 évesen szültem meg a kislányunkat.

Azóta is egy boldog család vagyunk :)

2021. márc. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
3-as, én diploma után, 22 évesen mentem férjhez, férjem 5 évvel idősebb. 4 éve vagyunk házasok, és utazunk, partizunk, nincs ebben semmi, attól, hogy az ember fiatalon elköteleződik, még együtt felfedezhetik a világot. Nem úgy van, mint anyáink korában, hogy férjhez ment, aztán onnantól család, munka, háztartás, bezárul a világ.
2021. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13%
13. Tehát még mindig "csak" 26 éves vagy (jó értelemben mondva). Ha a következő 5 évben lesz gyereketek, akkor rád ezekből semmi nem vonatkozik, amikről eddig szó volt és abszolút abba a kategóriába esel, amit pozitív példaként hoztam fel. Én sem arra gondoltam, hogy 22 évesen a férjhez menés után egyből család és bezárul a világ. Pont hogy te is olyan tudatos fajtának tűnsz, aki a családot, házasságot előre megtervezi egy kicsit (vagyis tudatosan készül rá) és ennek megfelelően élted eddig is az életedet. Ha 22 évesen férjhez mentél és 30 évesen szülsz, akkor pont ez a jutott is, maradt is kategória leszel, aki mindenből kikapta és megélte a legjobbat. Nem az leszel, aki 35 évesen kezd kapkodni, hogy na most már jó lenne egy társ, aki alkalmas családalapításra is, közben pedig eltelt az utóbbi 15 éve tervezés nélkül a pillanat élvezésével és a jövőjéről hosszú távra pedig nem gondoskodott.
2021. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

"Ha 22 évesen férjhez mentél és 30 évesen szülsz, akkor pont ez a jutott is, maradt is kategória leszel, "


14-es, de miért lenne az? Te egyszerűen a gyerek kérdésről nem tudsz leakadni. Miért kellene, hogy egy következő állomás a gyerek legyen a házasságban. Szerintem semmi tudatosan agyontervezett nincs a 13-as hozzászóló válaszában. Ez egy életstílus, amit ő írt. Egy választott életforma. Nem kötelező szaporodni mindenkinek. Van, aki a tízmillákat, amit a gyereke(i)re költene az életük során, inkább a világ felfedezésére, egy komfortos életre, satöbbire költi, szíve joga. Ettől ég férjhez mehet akár 20 évesen is.

2021. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
27 éves voltam, ő 30, mikor összeházasodtunk. Nem tervezünk gyereket. Nem volt nagy esküvő, se lagzi, se semmi egyéb ok, ki szerettük volna mondani egymás felé ezt a fogadalmat.
2021. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen normális. Én 25 voltam mikor férjhez mentem, a férjem 22 éves volt akkor. Teljesen természetesnek éreztük, mindketten vágytunk rá. Azóta is boldog házasságban élünk.:) De gyerek az nem kell. Soha! Nem akarunk.

Mi inkább éljük az életünket kötetlenül, dolgozunk, kutyázunk, kirándulunk, szórakozni járunk ( már amikor lehetőség van rá). Mi így vagyunk boldogok.

2021. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

31 és 36 évesek vagyunk. Én évvesztes voltam és nulladik évfolyamra is jártam, így 24 voltam, amikor befejeztem az alapképzést, majd a mesterképzésem második évében kezdtem el dolgozni 25 évesen. Az első évemben nagyjából napról napra éltem a fizetésemből és akkortájt ismertem meg a férjemet. Az első nagy lépcső a közös lakás megvásárlása volt, ami 1-2 évre anyagilag kizárta a családalapítás lehetőségét. Tavaly összeházasodtunk, mostmár jó anyagi körülmények között élünk és nem szabunk gátat egy baba érkezésének, de nem is kifejezetten feszültünk rá a témára. Őszintén? Eddig nem lett volna felelős döntés a gyermekvállalás. Én tudom, hogy a miénknél sokkal borzasztóbb körülmények között is nevelnek gyerekeket, de a mi lelkiismeretünk így nyugodt. A sors szépen igazgatta az utunkat eddig is. Ezután is minden úgy lesz, ahogy lennie kell.

Én azt látom a társaságunkban, hogy az én korosztályomban és társaságomban (ahol mindkét fél azonos korú), aki tovább tanult, szintén nulláról építette fel az életét, azoknak még jellemzően nincs családja. Házastársa esetleg, de gyereke nincs. A férjem társasága nagyjából ott tart ahol mi. Van saját lakás, egzisztencia szép lassan, házastárs és a gyerekek most kezdenek érkezni, vagy már 1-2 évesek.

Vagyis a körömben azt látom, hogy akik egyetemre mentek, ott a családalapítás eltolódott a huszas évek legvégére, harmincasok elejére. Akik nem tanultak tovább, ott zömében már nagyobb (4-5 éves) gyerekek vannak.

2021. márc. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 B-Akos válasza:
26%
Úgy emlékszem a szexet a gyerek készítésére találta fel a természet, tehát aki csak a partnercserékben gondolkodik, az a különböző fertőzések vagy rákos daganat létrejöttekor se számítson a társadalomra, mivel semmit nem akar hozzá tenni a társadalomhoz...
2021. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%

A szex élvezeti érték, intimitás, a kötődés egyik legszorosabb formája.

A gyerekvállalás pedig egy döntés, egyfajta életmód a sok közül. Ennél nem több. Mindenkinek a magánügye.

2021. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!