Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan esik ez a helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik ez a helyzet rosszul?

Figyelt kérdés

Férjemnek ez az első házassága, nekem a második. Bár pont neki van egy gyereke. Első házasságomban úgy volt hogy akkori férjem és én összeadtuk a kettőnk fizetését. Ebből tulajdonképpen én gazdálkodtam, hiszen én fizettem be a csekkeket, én jártam boltba vásárolni. Volt egy hely a lakásban ahol a fennmaradó összeget tartottuk, ebből volt férjem kivett néha kisebb összeget hogy azért nála is legyen pénz. A megmaradt pénz mennyiséggel hogy mi legyen, együtt döntöttük el. Pl. gyűjteni valamire, nyaralás, akármi.

Mostani férjemnél azt sérelmezem hogy tulajdonképpen kizár az ő pénzügyi világából. Diplomásként majdnem 700.000 ezer forint körül keres, de nem is tudom pontosan. Én most felsőfokú képzést tanulok intenzíven, ősztől nem dolgozom. Pont azért is járok erre hogy legyen megfelelő munkám. Nekem az fáj hogy férjem nem egyenrangú félként kezel. Bár ő fizeti a rezsit, kajákat jelenleg. Vagy ha bérletre van szükségem kérem, odaadja rá a pénzt. De! Bankszámláján szépen gyűlik a fizetéséből fennmaradó összeg, amit sosem hoz szóba mennyi. Sőt már tudatosult bennem hogy azt egyedül kívánja eldönteni mi is legyen majd vele. Hiszen soha szóba sem hozza.

Én nem vagyok sem költekezős, sem pénzéhez. Ennek ellenére egyre inkább rossz érzés hogy férjem nem kezel ilyen tekintetbe feleségként, hiszen a házasság gazdasági közösség. Közös minden bevétel, ő mégis nagyon sokat tesz félre olyan bankszámlán amihez nekem semmi közöm sincs.

A háztartási munkákat én csinálom, most ugyan csak tanulok de ez átmeneti.

Szerintetek jogosan esik a helyzet rosszul, vagy nincs igazam?


2021. febr. 2. 12:07
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Vidéken lakunk,itt hétezer egy bérlet.A rezsi pedig 37 négyzetméteres lakásban kevés.Mindig a gyerekkel jöttök,már említettem hogy önálló,keresettel rendelkező.Tehát nincs gyerektartás.És igen,nettó majdnem 700 ezer férjem fizetése.
2021. febr. 2. 18:38
 42/54 anonim ***** válasza:
Hát akkor idős a gyereke, szóval a pasi öreg, olyan 50-60 között lehet. Ilyen korban minek közös kassza?
2021. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Nem idős,43 éves.
2021. febr. 2. 19:02
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

És te mennyi vagy? Terveztek közös gyereket?

De főleg hogy vele nem próbáltad ezt megbeszélni?

2021. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
53%
43 evesnek nem lehet akkora a gyereke, hogy mar kesz felnottkent tekintsen ra!
2021. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
Gondolom vagy szakmája van, esetleg végzett egy bsc-t és éppen pálya kezdő. Persze pont ilyenkor kell még egy komolyabb támogatás hogy elindításák a szülei az életben.
2021. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
22,5 éves a gyereke,és már másfél éve dolgozik.De mi köze ennek a házasságunkhoz?Szerintem közös tervek kellenek,az a normális.Én is azt tervezem hogy a keresetem fennmaradó részét ketten fogjuk eldönteni mire szánjuk.Ezért vállaltam még be a tanulást.Életközösségben élünk ketten együtt,a tanulásom egy hosszú távú befektetés tulajdonképpen.
2021. febr. 2. 20:05
 48/54 anonim ***** válasza:
De mik a terveitek? Mit mond erre a pasid?
2021. febr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
Jo lenne megtanulni, a hazassag vagyonkozosseget jelent. Igy tehat a penz fele amit gyujtoget, esetleg vesz belole az a valaskor!!!! a tied. Nyilvan egy uj autonal a szerzodesen latszik hogy mikor lett veve es hogy akkor fennallt a vagyonkozosseg. Ahogy azt is lehet bizonyítani hogy nem orokolt nagy erteku penzt es ingosagot hanem a fizeteset tette felre. Igy tulajdonkeppen minden fele a tied.
2021. febr. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

Nyilvan nem tervezel valni, csak leirtam hogy tudatositsam hogy akar van hozzaferesed akar nincs, a fele teged illet mindennek amit a hazassag alatt szereztek.


Esetleg ervelhetsz is ezzel.

2021. febr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!