Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan esik ez a helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik ez a helyzet rosszul?

Figyelt kérdés

Férjemnek ez az első házassága, nekem a második. Bár pont neki van egy gyereke. Első házasságomban úgy volt hogy akkori férjem és én összeadtuk a kettőnk fizetését. Ebből tulajdonképpen én gazdálkodtam, hiszen én fizettem be a csekkeket, én jártam boltba vásárolni. Volt egy hely a lakásban ahol a fennmaradó összeget tartottuk, ebből volt férjem kivett néha kisebb összeget hogy azért nála is legyen pénz. A megmaradt pénz mennyiséggel hogy mi legyen, együtt döntöttük el. Pl. gyűjteni valamire, nyaralás, akármi.

Mostani férjemnél azt sérelmezem hogy tulajdonképpen kizár az ő pénzügyi világából. Diplomásként majdnem 700.000 ezer forint körül keres, de nem is tudom pontosan. Én most felsőfokú képzést tanulok intenzíven, ősztől nem dolgozom. Pont azért is járok erre hogy legyen megfelelő munkám. Nekem az fáj hogy férjem nem egyenrangú félként kezel. Bár ő fizeti a rezsit, kajákat jelenleg. Vagy ha bérletre van szükségem kérem, odaadja rá a pénzt. De! Bankszámláján szépen gyűlik a fizetéséből fennmaradó összeg, amit sosem hoz szóba mennyi. Sőt már tudatosult bennem hogy azt egyedül kívánja eldönteni mi is legyen majd vele. Hiszen soha szóba sem hozza.

Én nem vagyok sem költekezős, sem pénzéhez. Ennek ellenére egyre inkább rossz érzés hogy férjem nem kezel ilyen tekintetbe feleségként, hiszen a házasság gazdasági közösség. Közös minden bevétel, ő mégis nagyon sokat tesz félre olyan bankszámlán amihez nekem semmi közöm sincs.

A háztartási munkákat én csinálom, most ugyan csak tanulok de ez átmeneti.

Szerintetek jogosan esik a helyzet rosszul, vagy nincs igazam?


2021. febr. 2. 12:07
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
13%

Végre egy fickó, akinek van esze, és nem közösködik pénz terén az asszonnyal.

Két szempontból is jó ez a kérdés:

- Egyrészt rámutat arra, hogy milyenek is a nők - élősködők, sajátjukként kezelik még a férfi pénzét is, ha elég papucs hozzá a fickó

- Másrészt meg jó látni, hogy nem minden férfi felejtette még el, hogy hol van töke


Innen a távolból is nagy gratula a férjednek :)

2021. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ez kicsit fura ahogy írod. Olyan mintha fájna hogy nem rendelkezhetsz a férjed fizetésével. Ettől persze érthető ha szarul esik, hogy nem akarja megbeszélni a megtakarítás sorsát, mert igazad van, házasok vagytok, elvileg közösek a célok..abban viszont nincs igazad, hogy mégis miért kéne hozzáférésed legyen?

Mi hasonlóan keresünk a férjemmel, de mindenkinek megvan a saját számlája. Férjem fizeti a hitelt, én az egyéb számlákat. A boltban hol az egyikünk, hol a másikunk vásárol. A gyereknek általában én veszem a dolgait, ha kicsit elszaladok vele és nem akarom, hogy sokkal lentebb menjen a megtakarítás a számlámon akkor elkérem az ő bankkártyáját. És időnként megbeszéljük, hogy hányadán állunk pénzügyileg.

2021. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
63%

*hasonlóan kerestünk.. jelenleg gyeden vagyok, így most a töredékét kapom a fizumnak. Ezért kérem el néha a kártyáját, amit gond nélkül oda is ad. Hiszen egy csapat vagyunk.

Ettől függetlenül soha eszembe nem jutott volna, hogy én osszam be a pénzét.

2021. febr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sokan fogjak azt irni, hogy nincs igazad, de en megertem, hogy rosszul esik.

En meg nem vagyok ferjnel, meg egyetemre jarok, de az elozo baratom, es a jelenlegi is dolgozik mar evek ota. 3 evet voltam az exemmel, es nekem is rosszul esett, hogy nem egyutt gondolkodtunk... En is magyaraztam magamnak, hogy oke, o tud felretenni a fizujabol, az az o penze, semmi kozom hozza. Nekem a diakmelos penzembol csak arra futotta, hogy az albi, rezsi, kaja felet fizessem. O meg ugye tudott gyujteni is mellette. Nem szoltam bele mikor szerintem felesleges dolgokra vert el tobb szazezret, de igen, rosszul esett, hogy soha nem ugy volt vele, hogy arra gyujtott volna, hogy kesobb majd ha mar nekem is jobban lesz megtakaritasom egyutt vegyunk lakast pl, vagy ilyesmi. Ha kertem, hogy kiranduljunk, menjunk el a Balatonra pl (1 ora tolunk), kifizettette a tankolast velem, hogy hat en akartam menni.

A mostani baratom az elso perctol tervez velem hosszutavon, es minden nagyobb kiadas kapcsan kikeri a velemenyem, hiaba nem tudok ugyanannyit beletenni egy nyaralasba pl, attol meg az en szavam ugyanannyit er akkor, mikor eldontjuk merre menjunk. Most tervez lakast venni, ami nyilvan 100%ban az ove lesz, de ketten vagyunk, egyutt tervezunk, ezert ugyanolyan fontos neki az is, hogy nekem melyik lakas tetszene, merre nezelodjunk. Ebben a kapcsolatomban szazszor inkabb komolyabban vagyok veve, pedig ugyanugy alkalmankemt tudok meg cska dolgozni, es tanulok, nem teszek be tul sok penzt a kozosbe. De nem erzem lekezelve magam, pedig jelenleg nekem is a rezsit, kajat, berletet a baratom fizeti, mert a covid az en kis diakmunkaimra is kihatassal volt... Szoval en ugy vagyok vele, hogy igen, az o penze, de ha egyutt eltek egyutt is kene tervezni. Pontosan tudom mennyi megtakaritasa van a paromnak, vagy hogy mennyit keres. Ha nekem lesz diploma utan allasom, en se titokban, kulon fogom gyujteni. Errol szol, szerintem is.

2021. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
100%

Ezt vele kell megbeszélned. Buta kérdés, hogy egy érzés mennyire jogos, nem ezen múlik. Ha azt írjuk, hogy nem jogos, ugyanúgy fogsz érezni.

Ezeket a kérdéseket házasság előtt kellett volna tisztázni.

2021. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
85%

Nem feltétlenül ellened szól ez szerintem.

Nekem is van egy számlám, még a szüleim nyitották az elején, és oda rakosgatok félre pénzt, sajnos egyelőre még nincs rajta túl sok. De ez a saját megtakarításom, és nem hagynám, hogy a párom pénzt vegyen ki belőle magának pl. Az nyilván más lenne, ha valamire gyűjtenénk, és akkor én is adok bele.

Szerintem is közösben kell gondolkodni, de azért elvakulni se kell, semmi garancia arra, hogy valakivel együtt lesztek 20-30 év múlva is, a pénz meg nem játék, nagyon fontos a megtakarítás.

2021. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
34%

"Közös minden bevétel" ahogy a kiadasok is!!!


Mit kepzelsz magadrol? A francokat nem vagy penzehes!

2021. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
61%

A felsőfokú képzés nem zárja ki azt, hogy elmenj és keress magadnak munkát szabadidődben. Én a 8 órás munkám mellett is tudok úgy dolgozni, hogy legyen még pénzem és senkinek, még a férjemnek sincs köze hozzá. Az az elképzelés meg, hogy majd más gürizik míg én tanulgatok és vásárol nekem ételt, fizeti a rezsit, meg gondolom azért szeretnél ruhát is, ja de és akkor még legyen szíves megosztani veled a döntés jogát is, hogy mire fordítja a maradékot az nevetséges. Remélem, hogy gyerektartásra fordítja :D

Nem kéne hozzájárulnod a kasszához véletlenül? Nem vagy a gyereke, hogy eltartson, könyörgöm...

2021. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem írtátok házassági szerződést akkor teljesen mindegy mit melyik kártyán dugdos , fele fele mert a házasság vagyonközösséget jelent.
2021. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

8-as, teljesen mindegy, mert törvényes házasok, az pedig vagyoni közösséget jelent.

Ha ő nem tanulna, hanem a körmét reszelgetné egész nap, a férj jövedelme akkor is a kettőjüké jogilag.

Ha tegyük fel elválnának, akkor hiába rakta a férj egy saját bankszámlára, akkor is feleződne váláskor, ez a nagy igazság (nem én találtam ki).

2021. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!