Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Túl földhözragadttá, ellaposod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl földhözragadttá, ellaposodott gondolkodásúvá vált feleséget hogy lehetne újra felemelni, szárnyalóvá tenni?

Figyelt kérdés
Amikor összeházasodtunk, még mindketten szárnyaltunk. Ő aztán az eltelt évek alatt szépen elmaradt mellőlem, beleragadt a sárba. Nincs gyerekünk, ezt előre elmondom, mielőtt még valaki azt hinné, hogy az anyaság laposította el a gondolkodását. Nem tudom, mitől laposodhatott el a szelleme. Fő gondjai manapság: van-e otthon túró, mivel töltse meg a palacsintát, ki kellene mosni a függönyöket, le kell törölgetni a könyveket stb. Én azért ennél fénylőbb szellemű nőt vettem el 15 évvel ezelőtt. Mitől válhatott ilyen földhözragadttá? És a legfontosabb: hogy tudnám újra szárnyalóvá tenni, hogy ne a függönymosás és a palacsintasütés jelentse az élete értelmét?

2020. dec. 20. 14:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, könyvtárosként dolgozik. Az eszedbe se jutott hogy esetleg kiégett, és ezért fordult más terület, jelesül a gasztronómia felé? És te komolyan még könyvekkel meg kultúrával bombázod. Eszem megáll. Plusz esetleg ahelyett hogy itt hisztizel. inkább leülhetnél vele és beszélgethetnétek, rákérdezhetnél mi ez a változás. Van e gond a munkahelyén stb. Akár segíthetnél is neki más munkát találni ha te már akkora szellemi fenegyerek vagy.
2020. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szárnyalsz, lehet, őrá maradt a nehezék szerepe. Egyébként meg ne akard rákényszeríteni az ötleteid meg hogy olvasson és mit, inkább hívd el néha randizni, zökkentsd ki otthonról és beszélgess vele - kötetlenül.
2020. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
91%

#18


Te meg egy egoista, bunkó fecskés alsógatyás kultúra b.zi vagy. Szerintem bújj bele a könyveid seggébe. Remélem az asszony összeszedi magát, és kinyílik a szeme, hogy kivel is él együtt.

2020. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Gondolom, ismered a Maslow-piramist:

[link]

Ötletként gondold át, hiányzik-e valami az életéből és a házasságotokból, ami miatt az önmegvalósító szárnyalás nála már nem olyan fontos.

Vagy az is lehet, azért váltott át a szülői példa tyúkanyóba, mert ő már akar gyereket.

2020. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
91%
Kéremszépen könyvmolyjózsi nyafogását olvastuk.👏
2020. dec. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Hú, a tepsis mámik magukra ismertek és megsértődtek. Hát drágáim, egyáltalán nem teljesítmény a szememben az, hogy tésztaszűrés és pogácsagyúrás tölti ki a hétvégéiteket. Szánalmas lét a konyhába tapadt nő léte. Az ilyen nők életének semmi értelme nincs.
2020. dec. 21. 21:31
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Én egy elég karrierista művész vagyok, főzni sem szeretek (pont ezt kaptam meg mindig a férjemtől kritikaként, hogy nem nőttem fel, mert bezzeg az anyukája mindig már reggel 5-kor odarakta a tyúkot... :)) De szerintem a nők akkor nem beszélgetnek magas röptű dolgokról se valakivel, ha másról se tudnak. Nem kapcsolódsz a feleségedhez - tehát várod tőle, hogy szórakoztasson, de nem hiszem, hogy érdekel téged, hogy hogy van, mi van a fejében, miről mi a véleménye, hogy telt egy napja. Nem hiszem, hogy csak az egyikőtök hibája az egész, de amilyen hangnemben, lealázóan beszélsz róla, hát az nem a szeretet nyelve. Míg ha valaki süt neked, az inkább az.
2020. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Nem nekem süt, hanem magának. Csupa olyan süteményt süt, amelyekről tudja (pontosan tudja), hogy egyiket sem szeretem. Most pl. sütött mákos és diós beiglit, holott tudja, hogy mindkettőtől feláll a hátamon a szőr. Én a túrós és a gesztenyés beiglit szeretem. De már meg is vettem magamnak mindkettőt. Ő meg egyen, amit csinál magának. Már jó ideje külön eszünk hétvégén is. Ő magának főz, én meg magamnak rendelek valamit, mert mindig direkt olyat főz, amiről világos tudja, hogy utálom.
2020. dec. 21. 21:45
 29/36 anonim ***** válasza:
91%

Akkor ott már régen nem a szárnyalással van baj.

Te - szerinted - röpködsz a magas szférákban, mégis ilyen tepsi-problémáid vannak!

2020. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Bizony, igazad van. Nem a szárnyalással van a baj, hanem a szárnyassal, a háziszárnyassal. Akiből felemelkedni képtelen, földön kapirgáló tyúkanyó lett. De amikor felajánlom neki a válás lehetőségét, akkor sír, zokog, jelenetet rendez, hogy el ne merjem őt hagyni, nekünk kötelező együtt megöregedni. Mindig ezt hangoztatja. Kb. két-három éve minden negyedévben egyszer felajánlom neki, hogy váljunk el, mert már nem működik köztünk a kapcsolat. Erre napokig tartó sírás, hisztéria jön, volt, hogy ijedtében összekapta magát, és nagy kényszeredetten elolvasott egy vékony novelláskötetet, csak hogy el ne váljak tőle. De ha meg ennyire nem akar válni (és engem szabadon engedni), akkor miért nem feccöl energiát a szárnyalásba?
2020. dec. 21. 23:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!