Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A mai világban gáz házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban gáz házasság után felvenni a férjed nevét? pl Kiss Jánosné.

Figyelt kérdés
Nekem tetszene, ha xyné lennék. Nektek mi a véleményetek erről?

2020. dec. 8. 14:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%
Véleményem szerint ennek a név dolognak túl nagy jelentőséget tulajdonít az emberek nagyrésze. Ha tetszik neked, vedd fel így és kész.Engem nagyon zavarna, hogy nincs keresztnevem de ezen igazából semmi a világon nem múlik.
2020. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
70%
Ha neked így tetszik, vedd fel így. Engem zavar, hogy ez így nekem férfinév. Így nem lehet egy nőt megszólítani. Mit mondok neki? Jó napot Jánosné, mit szeretne? Szevasz Jánosné, jó, hogy találkoztunk! Nekem hiányzik a női keresztnév a névből.
2020. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
77%
Majd egy nap arra ébredsz, hogy vazze Jánosné vagyok! Jánosné vagyok???? Na, akkor majd rájössz, gáz-e :).
2020. dec. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne mással foglalkozz, senkinek semmi köze a nevedhez.

Egyébként nekem semmi bajom ezzel a formával, én is viselném így, bár nekem a Kiss Jánosné Nagy Katalin szimpatikusabb, valószínűleg így veszem majd fel.

A lánykori név egyébként sosem tűnik el, az összes hivatalos papíron ott marad.

Anyukám több mint 30 éve Kiss Jánosné hivatalosan, de mivel nem formálisan Kiss Katalinként használja, eleve így mutatkozik be, így sosem hívták Jánosnénak, mindenki tudja a keresztnevét. Én el tudom választani valakinek a hivatalos nevét, meg azt, hogy amúgy hogy szólítjuk.

2020. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Én (F) mindig is azt vallottam, hogy ha majd valakivel összekötöm az életemet, attól ő még ő marad, én meg én maradok. Ő a társam, és nem az alárendeltem, és végképp nem lesz más személy, mint eddig. Ha rajtam múlna, a leendő feleségem egy az egyben meghagyná az eredeti nevét, de természetesen ez ügyben nem én döntök, az, hogy a társa vagyok, és nem a felettese, kiterjed arra is, ha ő önként fel akarná venni a nevemet. A lényeg, hogy az ő döntése legyen, amit szabad akaratából tesz meg.
2020. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
76%

Ha hagyományos neve van a barátodnak Pl. János, Péter, Gyula még elmegy, bár én nem vettem volna fel így. 50+ vagyok. "X-né Kiss Anikó".

Azt viccesnek találom, amikor a fiúnak modern neve van, pl: Kevin, Martin, Dorián, Noel. A feleség pedig ezek mögé biggyeszti a "né-t". Pl:"Nagy Noelné".

2020. dec. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
63%
Még vicces is lenne ha úgy lenne a névfelvétel hogy a nőből Kis Jánosné lesz, a ferfibol meg Nagy Aranka úr.
2020. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a választ mindenkinek! :)

Végül úgy döntöttem, hogy a vezetéknevét veszem fel a vőlegényemnek:)

2020. dec. 9. 18:24
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a feleségem nem akarta felvenni így én vettem fel az övét:) (Családnevet).
2020. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!