Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságnak van a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságnak van a mai világban értéke?

Figyelt kérdés

Azt mind tudjuk, hogy rengeteg a válás(itt, Szerbiában is, de ahogy tudom nálatok, Magyarországon is).

Minap beszélgettem erről anyáékkal, valamint nagymamáimmal is. Nekik ez szent dolog, mondhatni. Annó nővéremék csak leugrottak egy másik városba összeházasodni. Ketten mentek, vittek egy-egy tanút és ennyi. Megszerezték a papírt, sokkal többet ez nem jelentett számukra. Persze itthon nagy hephajt keltettek ezzel, mert szüleiket sem vitték magukkal az "eseményre". Én ezen nem akadtam le, hisz' két külön vallású egyén(katolikus és ortodox) úgy kötött házasságot, hogy magának a fogalomnak nem tulajdonítanak különösebb értéket(ettől függetlenül nem azok a fajták, akik hat év múlva szétmennének - elvileg).

Azon gondolkodtam, hogy majd ha rám kerül a sor és behozok egy barátnőt a családba, akkor én mit lépek. Én sem látom értelmét az egésznek. Sokan óriási dínom-dánomot csapnak, háromszáz vendég előtt, csinálnak két gyereket, majd rájönnek, hogy nekik ez nem is megy, ezért elválnak(megkockáztatva ezzel a gyermekeik neveltetését). A "papíron" kívül én sem látom értelmét, ugyanakkor a legszűkebb rokonságon kívül senkit sem hívnék(kivéve, ha a jövendőbelim máshogy kívánja). S ezeket a közeli rokonokat is CSAK azért hívnám, mert nem akarom, hogy három évig emiatt rágják a fülemet.


Tehát a kérdésem leginkább az, hogy a házasság elveszítette azt az értéket, amit még három-négy évtizede képviselt? Miért? Ki hogy látja ezt? (még fejtegetném a gondolataimat, de nem akarom hosszúra venni, legfőbb majd lesz a témában vitapartner)


Üdv



23f



2015. jún. 11. 13:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Most akkor minek nincs értelme a házasságnak, vagy a nagy lagzinak?

Nagy lagzink nekünk sem volt, de a számomra van értéke a házasságnak és ezt évekkel az esküvőnk után is így érzem.

36/N

2015. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Leginkább a házasságra gondolok, de úgy gondolom, valamilyen szinten hozzátartozik a lakodalom is a témához.
2015. jún. 11. 13:44
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A nagy lagzinak szerintem végképp semmi értelme nincs.


A házasságnak magának még inkább, de mi se tulajdonítunk neki nagy jelentőséget. Nálunk ez úgy lesz, hogy gyerekvállalás előtt aláírjuk szűk családi körben, maximum ebédelünk egyet együtt, ha már ott vagyunk, aztán ennyi. :)


Amiért mi így döntöttünk:

- a gyerek automatikusan, papírmunka nélkül közös és jogilag rendezett kapcsolatba érkezik.

- probléma, baleset, betegség esetén az orvosi titoktartás miatt csak a legszűkebb hozzátartozóknak adnak ki információt, mint pl. férj/feleség.


Kb. ennyi értelme van, meg persze az a gesztus, hogy megfogadjuk egymásnak hivatalosan, hogy együtt maradunk.

2015. jún. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A lagzi meg egyrészt ízlés kérdése, vannak olyanok, akik több emberrel szeretnék megosztani az örömüket, bulizósabbak, mások inkább csendesebben, szűk családi körben ünneplik. Meg attól is függ, anyagilag ki mennyit akar, vagy tud rászánni.

Ennek semmi köze ahhoz, mennyire lesz tartós, vagy kevésbé tartós a házasság.

2015. jún. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló: nem vontam párhuzamot a lagzi nagysága és a házasság hossza között.:) Azt, hogy manapság sorra mennek tönkre a házasságok, azért említettem, mert nem tudom, hogy ez a társadalmi mentalitás változása miatt van, a házasság fogalmának értékcsökkenése miatt, vagy milyen okból történik.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2015. jún. 11. 14:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni érzés kérdésének látom azt, hogy mi az értéke a házasságnak mint tételnek. Van aki lagzit csap, és egyfajta rangnak érzi a kapcsolatában és van aki egy papírnak, aminek van néhány jogi előnye és kb. ennyi.

Lehet felfogni külcsínynek is és lehet tartalommal is tölteni, ezt az adott pár érzi avagy sem.


Gazdaságilag és jogilag még van előnye, de egyre kevesebb. Az tény, hogy a házasság intézménye mögül vonul ki a társadalom is, és a jog is.


Régen "asszonynak lenni" komoly rang volt, és bizonyos kor felett már bélyegeztek (vénlány). Válást sok társadalom kiközösítéssel "jutalmazta". Régen a nőknek gazdasági biztonság is volt ha férjhez ment. És ugye megkülönböztettek törvénytelen és törvényes gyereket is stb... Most ezek nincsenek, az a gyerek apja akinek a neve az anyakönyvi kivonaton szerepel (nem feltétlen a vér szerinti) a jogban a házastárs/bejegyzett élettárs lassan tényleg ugyanaz lesz, a nőnek is van gazdasági háttere, váláskor nincsen kiközösítés, mindegy milyen kapcsolatban születik a gyerek, egyszóval totálisan eltűnőben minden, ami egyértelművé teszi a házasság létjogosultságát.

Így nem meglepő, hogy tényleg csak az adott pár hozzáállása dönt, hogy most házasság vagy bejegyzett élettárs, és ha lagzi az milyen. Polgári két tanúval a papírért vagy komplett násznép, templom, csinnadratta.

2015. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi .Dowd! :)
2015. jún. 11. 14:18
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek Dowddal, a házasságnak nem a világban van értéke, hanem az adott két ember között. Van, akit nem érdekel, mert "csak egy papír", és boldogan élnek öregkorukig nélküle, vagy esetleg megcsinálják, mert azért jár néhány jogi előnnyel. Van, akinek meg sokat jelent. Ez pártól függ, most már valóban nem lehet általánosítani, hogy a "mai világban" mi a helyzet ezzel. Abban a világban, ahol néhányan már megsértődnek, ha meg kell jelölniük egy anonim netes oldalon a nemüket, mégis, mire számítasz? :)
2015. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem nincs semmi értéke a házasságnak. Olyan, mintha egy lánc lenne a párom és köztem, amit lengethetek a 'vetélytársak' előtt. Szerintem a szerelem és a hűség a fontos, nem a papír meg az esetleges dínom-dánom. De ez csak az én véleményem. Másoknak sokat jelent a dolog.
2015. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

40 éves elmúltam, és úgy látom, a házasságnak akkor van értelme, amikor:

- már nincsenek szüleid, és szükségét érzed, hogy valaki hivatalosan is a hozzátartozód legyen, mert már nincs vér szerinti senkid, akire mindenben számíthatnál, pl. aki hoz neked ennivalót, ha eltöröd a nyakad, vagy aki hivatalos ügyekben segít, elmegy helyetted a lakógyűlésre, stb.;

- szintén az élet utolsó, belátható szakaszába érve a megszerzett javaidat szeretnéd megosztani valakivel, és látni, kire hagyod, mi lesz vele, hogy ne vesszen kárba;

- szintén az élet utolsó, belátható szakaszába érve életed végéig szeretnéd társadnak azt az embert, aki az előbb említett 2 szempontból megfelelő, és számodra érdemes személy.:)

2015. jún. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!