Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasságnak van a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságnak van a mai világban értéke?

Figyelt kérdés

Azt mind tudjuk, hogy rengeteg a válás(itt, Szerbiában is, de ahogy tudom nálatok, Magyarországon is).

Minap beszélgettem erről anyáékkal, valamint nagymamáimmal is. Nekik ez szent dolog, mondhatni. Annó nővéremék csak leugrottak egy másik városba összeházasodni. Ketten mentek, vittek egy-egy tanút és ennyi. Megszerezték a papírt, sokkal többet ez nem jelentett számukra. Persze itthon nagy hephajt keltettek ezzel, mert szüleiket sem vitték magukkal az "eseményre". Én ezen nem akadtam le, hisz' két külön vallású egyén(katolikus és ortodox) úgy kötött házasságot, hogy magának a fogalomnak nem tulajdonítanak különösebb értéket(ettől függetlenül nem azok a fajták, akik hat év múlva szétmennének - elvileg).

Azon gondolkodtam, hogy majd ha rám kerül a sor és behozok egy barátnőt a családba, akkor én mit lépek. Én sem látom értelmét az egésznek. Sokan óriási dínom-dánomot csapnak, háromszáz vendég előtt, csinálnak két gyereket, majd rájönnek, hogy nekik ez nem is megy, ezért elválnak(megkockáztatva ezzel a gyermekeik neveltetését). A "papíron" kívül én sem látom értelmét, ugyanakkor a legszűkebb rokonságon kívül senkit sem hívnék(kivéve, ha a jövendőbelim máshogy kívánja). S ezeket a közeli rokonokat is CSAK azért hívnám, mert nem akarom, hogy három évig emiatt rágják a fülemet.


Tehát a kérdésem leginkább az, hogy a házasság elveszítette azt az értéket, amit még három-négy évtizede képviselt? Miért? Ki hogy látja ezt? (még fejtegetném a gondolataimat, de nem akarom hosszúra venni, legfőbb majd lesz a témában vitapartner)


Üdv



23f



2015. jún. 11. 13:32
1 2
 11/16 anonim válasza:
nincs
2015. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha a hazassag jo lenne, nem kellene hozza ket tanu.
2015. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Számomra van! Én nem tudnám elképzelni magam élettársi kapcsolatban..az olyan mint amikor van is valami meg nincs is..ha szeretik egymást miért nem házasodnak össze? Ha nem fontosak annyira egymásnak, hogy bevállalják ország-világ előtt akkor minek vannak együtt? Számomra olyan nesze semmi fogd meg jól DE! mivel a saját életem a saját értékrendem szerint élem így ha mások élettársi kapcsolatban érzik jól magukat azzal nincs bajom..tehát nem szidni akartam az élettársakat de számomra elképzelhetetlen lenne már a feleségemmel első randin közöltem, hogy házasságpárti vagyok...már 5 éves koromban azt mondogattam, hogy egy nap nekem is lesz feleségem :-) mert ez alap..a családunkban mindenki házas..ez úgy tűnt akkor kiskoromban, hogy ez alanyi jogon mindenkinek jár :-) A nevemet szeretném ha felvenné, mert a né az számomra alap :-) csak tudja, mert ha házasságellenes és saját nevén szeretne férjes asszony lenni akkor nem őt keresem...szerencsémre a világképünk azonos volt..én sose kaszinóztam egy lánnyal sem már az első randin tisztázni kell ki mit gondol, mert 1 évvel később a sose akarok házasodni mondatára repül én meg elcsesztem 1 évet egy felesleges nőre. Akinek ez meg ijesztő/nem normális/majd alakul és stb azzal nem is akartam volna összejönni mert megbukott a teszten. :-)
2015. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Ha nem fontosak annyira egymásnak, hogy bevállalják ország-világ előtt akkor minek vannak együtt? "


Mért ne vállalnák be? A bevállalásnak mi köze a házassághoz?

2015. jún. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%
A élettársi viszony nem bevállalás mert ott a kiskapu! Nem merik hivatalossá tenni a rokonság/barátok előtt! Az nem bevállalás, hogy vadházasságban élnek és nem merik jogilag és erkölcsileg hivatalossá tenni a viszonyukat! Csak együtt élnek.....de ha nem kell felelősség és házasság akkor ne játsszák a felelősségteljes felnőttet...mint haveroméknál..a házasság egy papír..mindig együtt leszünk aztán egy szerdai nap közölte a nője, hogy van más és húzzon el a haverom! Ennyit az élettársakról!
2015. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A házasságkötés az egy tudati átkapcsolás.

Szülők kipipálják, hogy most már akkor sinen van a gyerekük, van ígéret a család továbbszármazására.


Sajnos nálam az eljegyzés is már olyan érzést keltett, mintha leláncoltak volna, bezártak volna. Valamiért (a biológiai programom diktálta) megházasodtam.


Ha házasodsz, akkor érdemes valami eseménynek lennie, lagzi, vagy kisebb lagzi, nászút, valami emlékezetes, és a hétköznapokból kikapcsoló dolog. Az életed egy fontos eseménye, ne tekintsd hétköznapi egyszerűségnek.

2015. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!