Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Lehet naiv kérdés, de pontosan mi az értelme a mai világban a házasságnak férfi szempontból? A női szempontok tiszták, de egy férfi mi olyan extrát kap általa, amit nem kapott meg addig is vagy nem kaphat meg nélküle?
Azon férfiakat kérdem, akik már voltak valaha házasok.
Mit vártak a házasságtól?
Utólag hogy értékelik, megérte-e?
Mit tanácsolnának a házasság előtt álló hajdani önmaguknak, ha tehetnék?
Családtaggal dughatsz legálisan.
:))
Szvsz nem éri meg.
Felső rétegnek még mindig ott van az, hogy beházasodott egy nagyobb család, híresebb családba, ami a saját imázsát emeli, több kapcsolati tőke.
Az ősi ok meg még mindig ott van: hivatalosan is átmentheted a génjeidet és nem zabigyerekként lesz titulálva.
"A női szempontok tiszták, de egy férfi mi olyan extrát kap általa, amit nem kapott meg addig is vagy nem kaphat meg nélküle?"
Érdekesnek találom, hogy ezt írod, mert számomra női szempontból nézve se lenne semmi előnye, és nem kapnék semmi olyat egy férfitől pusztán a házasságkötésből fakadóan, amit ne kaphatnék meg nélküle.
Elég szomorú, de ismeretségi körben megdöbbentően sok nőtől hallottam már életemben pár évvel az esküvőjüket követően, hogy ha tudta volna, hogy hogyan változik meg a párja viselkedése, hozzáállása bizonyos dolgokhoz, illetve hogyan változik meg a kapcsolatuk a házasságkötést követően, soha nem ment volna férjhez.
Huszonévesen még azt hallgattam a hasonló korúaktól, hogy "És te nem mész férjhez?" / "Ti nem akartok összeházasodni?", harminc körül meg ugyanezektől a nőktől nem egyszer azt, hogy "Ba...us, neked volt igazad".
Nyilván vannak kivételek, amiket jó látni, de a saját ismeretségi körömben tapasztaltak alapján nem hinném, hogy kevesebb nő lenne, mint férfi, aki utólag nem biztos, hogy ugyanúgy döntene.
#2
A kapcsolati tőke csak bizonyos szélsőséges és ritka esetekben játszik és elég feltűnő dolog sztem az ara és családja számára és nem kevésbé ellenszenves.
A génjeid továbböröklődéséhez nem kell a házasság, ahhoz dugni kell.
#3
AZ, hogy a nők elégedetlenek a házassággal nem új keletű dolog. Kb. olyanok a feleségek, mint a katonák a fronton: csak akkor nem panaszkodik, ha már halott.
Mégis miért éri meg nekik? Hát anyagi biztonság maguknak és a gyerek neveléséhez. Egy másik ember(férj) munkaerejével, idejével és pénzével való rendelkezés.
Válás esetén pedig nem kell ezekről mind lemondaniuk, hisz a törvény által megállapítanak gyerektartást(nyugati országokban asszonytartást is).
Nem tudom értelmezni első válaszát, hogy "nem éri meg". Talán nem a házasságra gondol, hanem az esküvőre, a kétszáz meghívott vendégre, egy évig tartó készülődésre. A házassághoz azonban nem kell esküvő, csak a férj, feleség és 2 tanú kell.
A házasság megkötése kb. 2 órát vesz igénybe és 5 ezer forintba kerül. A válás szintén.
(Persze van akik ostoba módon évekig pereskednek vagyonmegosztáson, de az nem függ össze a házassággal. Mindenféle papír nélküli együttélést követően pontosan ugyanúgy meg kell osztani a vagyont.)
A házassággal kapunk egy kicsit ünnepélyes ceremóniát, és a közös dolgaink jogilag pontosan rendezettek lesznek. Ezen felül később némileg egyszerűbb lesz ügyintézni. Akinek ez nem ér meg 5 ezer forintot, az menjen el, és kérdezze meg mennyi egy ügyvéd óradíja.
Én házas vagyok, könnyen lehet, hogy rövidesen válunk. A fentieket vártam a házasságtól, mint jogi formától. Ezeket meg is kaptam. Természetesen megéri, és ha egyszer újra tartós kapcsolatban élek, akkor valószínűleg pár év után ugyanúgy meg fogunk házasodni. 43F
# 3
Ezek szerint nem számítottak rá, hogy a férj házassági szerződést irat az ügyvédjével? Kemény :D
#5
"Mindenféle papír nélküli együttélést követően pontosan ugyanúgy meg kell osztani a vagyont.)"
Ez egyszerűen nem igaz. A vagyonod csakis a tied. Az más kérdés, ha születik gyerek is a kapcsolatból, mert ott valóban lehet, hogy a csak nálad élő nőd egyszerűen elbirtokolhatja(?) a lakásodat, de kitenni semmiképp sem tudod majd.
Mindazonáltal pusztán sima együttélés során a vagyon tudtommal csak akkor közös, ha azt valóban közös forrásból is fedezték.
Erről valami jogász biztosan precízebben tud nyilatkozni, de nem ez az alaptéma.
"Mindazonáltal pusztán sima együttélés során a vagyon tudtommal csak akkor közös, ha azt valóban közös forrásból is fedezték."
A házasságban ugyanúgy van külön vagyon. Ha együttéltek 5 évig, akkor ugyanúgy egy csomó dolgot közös forrásból költötök, csak majd utólag ki kell deríteni, hogy mi volt közös meg mi nem és milyen arányban.
"Erről valami jogász biztosan precízebben tud nyilatkozni, de nem ez az alaptéma."
Nem. Pontosan ez a házasság lényege, hogy nem kell hozzá jogász, mert tiszták a viszonyok, mindenki tudja mi mennyi.
5:
Egyes vagyok.
Nem, maga a házasság nem éri meg.
Mitől lenne bárkinek is több, vagy jobb egy darab papír miatt?
Most komolyan minek?
Csak mert egyszer valaki kitalálta már mindenkinek elvárás, hogy meg kell házasodnia?
Van egy normális kapcsolatom, belőle 2 gyerek, simán megvagyunk anélkül, hogy egyszer is felmerült volna a házasság témaja.
Ha ez eddig működött papír nélkül is, akkor nem, nem ér meg 2 aláírást, meg ötezer forintot. A gyakorlatilag semmiért miért fizessek? Nem mintha földhözvágna, de tudom azt a pénzt másra is költeni.
Magarázd már el kérlek, hogy miért érné meg nekem, vagy bárki másnak.
Köszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!