Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A mai világban gáz házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban gáz házasság után felvenni a férjed nevét? pl Kiss Jánosné.

Figyelt kérdés
Nekem tetszene, ha xyné lennék. Nektek mi a véleményetek erről?

2020. dec. 8. 14:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
48%
Le leszek pontozva, de szerintem az is gáz, hogy egyáltalán felveszi valaki a férje nevét. Szép gesztusnak tűnik, csak éppen onnan ered, hogy régen a nő a házasság után a férfi tulajdonává vált. Én nem kívánok egy ilyen undorító hagyományt éltetni, és ha belegondolsz, sok értelme nincs is, csak a macera, hogy minden iratodon, szerződéseden megváltoztasd. Váláskor ha úgy van, és általában úgy van, meg vissza. :)
2020. dec. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%
Szokatlan, de nem "gáz". Személy szerint semmilyen formában nem venném fel senki nevét, de ettől függetlenül mindenki tegyen úgy a saját nevével, ahogy jónak látja.
2020. dec. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
36%
De jó, már itt is megjelentek a mindenkit lepontozók
2020. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%

11-es, nagyon igazad van! Én sem vettem fel a férjem nevét részben ugyanezen okból, plusz mire férjhez mentem már volt szakmai hírnevem és nem kívántam megváltoztatni a jól ismert nevet.

Apósom teljesen kiborult, mert hogy a házasságban így illik, akkor mondtam, hogy esetleg a fia felveheti az én nevemet, ha szeretné, persze akkor meg kiborult, hogy az ő (egyszerű melós) családjának a nagyszerű nevét ki viszi tovább. :D Mondtam, hogy az én családomnak is nagyszerű neve van, plusz kicsit ismertebb is, úgyhogy keresse még azt a jó indokot, amiért én ezzel hajlandó vagyok megszivatni magam. Azóta nem piszkál és béke van.

2020. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%

40 vagyok, gyakoris mérce szerint néni korú. 7 éve mentem férjhez másodszor, és -né lettem.

Anno az első férjem nevét simán családnévként vettem fel. Tehát Kiss Éva helyett Nagy Éva formátum. Pont azért, hogy a családnevek soha többé ne kelljen viselnem. Ezért is tartottam meg a nevet válás után.

Igen ám, de második házasság után elég ciki lett volna, ha marad. 😳😬 Az eredeti családnevem továbbra se óhajtom viselni. Az sem működik (szerintem), hogy a férjem családneve és az én keresztnevem, mert pont 4 mássalhangzó van egymás után, és egy pohár bor után már nem fogok tudni bemutatkozni. 😂 Kötőjelesen felvenni szívás, minden tag elég hosszú, és akkor ugye megint ott az utált családnév.

Mivel minden más kiesett, maradtam xy-né. Bemutatkozni úgy szoktam, hogy Xné Keresztnév. Ennyi. Csak hivatalosan írok így alá, ott meg nem mindegy, hogy két szó, három, vagy esetleg négy.

Az meg pont nem érdekel, hogy ki szerint öreges, úgyse leszek fiatalabb.

2020. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
50%

Csak simán felvenni a párod vezetéknevét nem hiszem hogy fura lenne, de az ilyen Kis Jánosnéket baromi gáznak tartom. Ez a saját identitás olyan szintű eltörlése, amitől borsodzik a hátam.

Ettől függetlenül ha valaki ezt akarja, csinálja, nem szólok bele, nem beszélem le.

Én sem akarnám ha valaki abba akarna beleszolni, hogy megtartom a nevem, és a saját gyerekemnek is azt adnám. 🤷

2020. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ez a szép gesztus sem magyarázat, mert ő nem szeret engem annyira, hogy szép gesztust tegyen nekem, és felvegye a nevem?


Ezért a legjobb, ha mindenki marad saját maga.


Amúgy pont van egy Jánosné kolléganőm, más városban dolgozunk, tehát nem szólítom a nevén, az email címe is Jánosné, ha meg telefonál, Kovácsnét mond. Egy másik kollégát kérdeztem meg, hogy amúgy mi a keresztneve. De magunk közt csak Jancsi néninek hívjuk.

2020. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
85%

Hát én biztos nem fogom felvenni a férjem nevét, mert nem tetszik a vezetékneve. A másik indokom az, amivel mindig szembesülök, hogy ha a feleség Xy-né dr. valaki, rendszeresen keverik a nevét és a férje neve elé rakják a doktort vagy ha nincs titulus, akkor is gyakran egyből megkapja a férje nevét, nem úgy, mint Xy-né, hanem mint Xy... Na most, ha én valamit elértem és rohadt büszke vagyok arra, hogy lett egy doktori címem például (ami tervben van), akkor az utolsó dolog, amit hallani akarok, hogy a férjem neve elé rakosgatják rendszeresen az én eredményeimet. És az sem szimpatikus egyáltalán, hogy lecseréljék a vezetéknevem a férjemére, mintha testvérek lennénk. Főleg, hogy amúgy nem bírom a családja nagy részét.


Szóval én teljesen elhatárolódok ettől. Ettől függetlenül nem vagyok ellene, nem tartom ósdinak, csak nekem egyszerűen ez szerepidegen.

2020. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
76%
Nem gáz.
2020. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
33%
Nos, elég gáz, de a te dolgod.
2020. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!