Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másfél éve kérem a (most már)...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másfél éve kérem a (most már) férjemet, hogy változtasson, miért nem megy?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, de nem vagyunk 20 évesek, ezért viszonylag gyorsan házasodtunk. Viszont nagyon régről ismerjük egymást, tehát nem egy vadidegent szedtem össze most, de rájöttem, ennek semmi jelentősége.

A lényeg, hogy elég komoly problémáink vannak, bár szerinte csak nekem, mert neki minden teljesen jó úgy, ahogy van ...

Szóval a férjem eleve nehezen kommunikál, nem nyílik meg, viszont problémát sem lehet vele megoldani. Egy sima, hogy legyen a Karácsony kérdéskör konfliktust generál. Gondolom legszívesebben végigdolgozná az ünnepet, ami nekem szent.

A másik, hogy amint hazaér a munkából, leheveredik a kanapéra és nekiáll nyomkodni a telefonját, nem is tűnne fel neki, hogy nem beszélgetünk, ha én nem kezdeményezem. Mintha nem is hozzám jönne haza, passz. Az, hogy mi szemtől szembe kommunikáljunk egy órát akár, vágyakról és tervekről, nem történt meg soha.

A szexet pedig hagyjuk, régebben még megcsókolt, most semmi, hiába kérem, egyszerűen nem érzi. Másfél éve heti 5ször is összebújtunk, most heti 2-re csökkent. Nem hiszem, hogy azért, mert elég vékony lettem a futás miatt, szerintem nem szeret.

De miért marad velem, ez miért jó így neki?

Köszönöm.


2020. okt. 14. 13:53
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

#10

Ő akart házasodni meg gyereket, de azt azért elfogadta, hogy nekem nem olyan fontos a gyerek. De ez most itt nem is téma.

2020. okt. 14. 15:29
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
A téma az, hogy hoztál egy hülye döntést, holott tudtad, hogy milyen...
2020. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én alapjáraton azt sem értem,hogy ő akart házasodni meg gyereket.

Ez milyen kifogás? Miért házasodsz és szülsz más akaratából?

2020. okt. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Ugyan igy csinálta exem is. Csak 7 ev után. 8 napig nem jott haza. Kiderült megcsalt. Itt is hagyott a gyerekkel.
2020. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

egy kapcsolat mindig két fél kölcsönhatásain múlik. a kisiklása is, meg a kijavítása is. érdemes utána olvasnod a szeretetnyelveknek és az asszertív, vagy más néven erőszakmentes kommunikációnak. sokat segíthetnek a problémák megoldásában.


meg azért a válás előtt egy párterápián is érdemes lehet megpróbálni KÖZÖSEN javítani a dolgokon.


ha ilyen hosszú ismeretség ellenére sem sikerült kellően megismerni a másikat és kialakítani a kapcsolatot, akkor egy következő kapcsolattól hogy vársz job eredményt egy vad idegennel?


érdemes megnézni ezt az előadást, talán segíthet kicsit jobban megérteni a kapcsolatok természetét:

https://www.youtube.com/watch?v=1ya6lr6zHAg

2020. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat.

Az én szeretnyelvem a kommunikáció, az ölelés ...

Az övé a megbántás utáni virágcsokor ...

2020. okt. 14. 18:13
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

az olvass utána a szeretetnyelveknek nem azt jelenti, hogy írd le, hogy mit gondolsz a saját szeretetnyelveitekről, hanem hogy olvass utána (néhány rövid netes cikknél alaposabban), hogyan is működnek ezek, ismerd meg ezeket és tanuld meg kezelni, használni is őket.

NAGYON nem ugyanaz tudni egy nyelv nevét, mint anyanyelvi szinten beszélni azt.


ha teljesen más (szerertet)nyelven kommunikáltok egymással, akkor nem értitek meg egymást. az egyik mond valamit azon a nyelven, amit ő beszél és azt várja a másiktól, hogy megértse. csakhogy mivel a másik nem (elég jól) beszéli azt a nyelvet, számára ugyanazok a szavak egészen mást, vagy akár semmit sem jelentenek.

ebbe a helyzetbe beletörődhetsz, de attól nem lesz jobb semmi. ha megismered és megérted a másik szeretetnyelvét, akkor megtanulhatsz vele úgy kommunikálni, hogy meg is értse, amit mondani próbálsz neki - és te is megértsd, hogy ő mit is próbál mondani neked, na meg hogy korábban miért nem ugyanúgy értelmezte, amit mondasz. ha sikerül közös nyelvet beszélni, az elég komoly minőségi javulást jelenthet egy kapcsolatban.


az nem (eredményes) kommunikáció, hogy te elmondod, amit akarsz és a másikat hibáztatod érte, hogyha ő nem úgy érti, ahogyan te mondani akartad, mert, ha nem úgy mondod, hogy az ő értelmezését is figyelembe veszed, akkor te magad is hibás vagy benne, hogy az üzeneted nem megfelelően ér célba.

ezzel nem téged akarlak hibáztatni. ő is hibás. de mivel ő (úgy tűnik) nem veszi észre és nem próbál változtatni a helyzeten és csak te vagy itt, hogy megoldást keress, ezért egyedül te tudsz változtatni. viszont te csak a saját cselekedeteidet tudod megváltoztatni. a másikra csak azzal tudsz hatni, amit te teszel. ha te ugyanúgy csinálsz mindent, mint eddig, attól aligha fog változni bármi. szóval a kérdés, hogy te mit tudsz tenni azért, hogy a megfelelő irányba változzanak a dolgok.

2020. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#17

Nem tudom, hogy ki Vagy, de elég jó szintjén állsz az érzelmi intelligenciának.

Megkérdezhetem, hogyan tettél szert minderre?

Tapasztalat, olvasás, mindkettő?

2020. okt. 14. 19:18
 19/24 anonim ***** válasza:

köszi szépen! kedves vagy. az ember személyiségfejlődése elég összetett folyamat. nagyon nagy szerepe van benne a neveltetésnek, szülőknek, iskoláknak, barátoknak, társaságnak, beszélgetéseknek és persze a könyveknek, filmeknek, színdaraboknak, mindennek, amivel találkozik.

nem tudnám megmondani, hogy mitől alakultam így, de amióta tudom, hogy rajtam múlik, azóta igyekszem nyitottan állni a dolgokhoz és minél több féle dolgot befogadni. csak tippelni tudok, hogy ide is azért juthattam el, mert korábban a környezetem is hasonlóra ösztönzött.

2020. okt. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Így van, minden hat ránk, de felelősek vagyunk a saját fejlődésünkért is.

Én olyan férfit szerettem volna, aki előrevisz és “több” nálam. Most azt érzem, megragadtam egy szinten a férjemmel, mert ő visszahúz.

2020. okt. 14. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!