Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen irányba változtassak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen irányba változtassak az életemen, vagyis változtassak-e?

Figyelt kérdés
Egyre inkább lelkileg nehéz élethelyzetben vagyok.Nyilván én is tehetek róla de sosem volt vagyonom,nem örököltem és nem is fogok.Szakmunkásvégzettségem van, abban is dolgozom.Szüleim olyanok amilyenek,önkormányzati lakásban éltek egész életükben.Későn mentem férjhez,egy gyerekünk született aki ma már párjával él.Férjemmel albérletben laktunk, majd miután elváltunk nehezen éltem egyik hónapról a másikra anyagilag.Közel az 50-hez most azt mondhatnám szerencsés helyzetbe kerültem, újra férjhez mentem szerelemből.Férjemnek volt lakása, én hozzá költöztem, így megoldódtak anyagi gondjaim is. Ami egyre jobban nyomaszt, egy ideje egyre többet veszekszünk, én legalábbis mostanra eléggé elhidegültem tőle.Egy-két dolgot ami tetszett benne lassan azt is hibájának látom.Nem rossz férfi csak meg vannak az elképzelései amiből nem enged, én meg egyre többször érzem hogy másfajta férfira vágynék. Nem kizárt hogy én vagyok hibásabb hogy ide jutottunk amiért nem alkalmazkodtam jobban hozzá, vagy legalább nem láttam az elején mi az amiben nem passzolunk.Már mindegy is.Alényeg teljesen boldogtalan vagyok,alapjában véve rendes ember a párom, erős jellem, segít is engem bizonyos dolgokban. Mégis már a depresszió határát súrolom, nem szeretem ha haza jön, jobb szeretek egyedül lenni. De nem tudom mit tegyek, ha elhagyom albérletben nyomoroghatok. Ha maradok úgy érzem nem bírom tovább. Bár olyan nagy okot nem tudok mondani hogy miért. Tanácsokat szeretnék, milyen jövőt válasszak. Mit válasszak, szegénységet vagy boldogtalanságot.
2020. szept. 26. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A boldogságot. Szegényen is lehetsz boldog.
2020. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt ennyire kategorikusan nem jelenteném, ki, kedves 1-es. Szegényen lehet valaki boldog, de magányosan aligha. Az ember - tetszik, vagy sem - társas lény, és néha még veszekedni is jobb, mint üres lakásba hazamenni.

Kérdező, a legtöbb galibát az elvárások okozzák. Mindenkinek megvan a maga egyénisége, noha ez folyamatosan változik. Az egyéniséghez elvárások társulnak. Ezek tudat alatti elvárások, és ha a párunk nem úgy cselekszik, ahogy szerintünk helyes, csalódottak vagyunk. De miért? Nem rosszat tett, csak mi látjuk úgy. Lehet, hogy az ő szemszögéből nézve teljesen rendben levő a dolog.

Együtt élni valakivel nem könnyű. Kb 40 éve olvastam egy felmérést, mely szerint a leggyakoribb válóok, hogy merre tekeredjen le a WC papír. Ez persze nem így van, de addig gyűlik a feszültség, míg ilyen triviális okok miatt is borul a bili. Ezért sokszor önvizsgálatot kell tartani; valóban én látom jól, vagy csak az egóm nem engedi, hogy beismerjem a tévedésemet. Ha igazam van, megér-e annyit az igazam, hogy emiatt folytassam a vitát? További tanácsok érdekében jó lenne többet tudni a férjedről.

2020. szept. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehetséges hogy nálunk is az elvárásokkal van baj.Én elvárnék olyan dolgokat ami őt idegesíti.Ő pedig olyasmiket amihez nekem nincs kedvem.

Például én szeretem ha nem morzsál, ha nem csöpögteti ki a fürdőben a vizet, ha gyakran mos kezet, rászólok ha morzsás vagy kajás a szája.Ez őt idegesíti.Ő pedig elvárja hogy mindig legyen ebéd, kizárólag akkor nem ha valóban nem értem rá.Meg azt sem szereti ha nem vagyok fenn elég ideig este, nem foglalkozunk egymással.Én az ilyesmit spontán szeretném.Ő eldönti hogyan legyenek az ünnepek amit a családjához igazit.Elvárja hogy legyek vele.Én másképp szeretném eltölteni az ünnepeket.Meg nem érti ha fáradt vagyok ő sosem az.Politikán összeveszünk.Emiatt már nincs is kedvem beszélgetni vele.Ilyesmik.Fárasztó ez nekem és boldogtalan vagyok.

2020. szept. 26. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem nem csak 2 megoldási lehetőség létezik. sőt!!! az a két legrosszabb alternatíva, hogy vagy így marad minden és szenvedsz, vagy válással vetsz véget a szenvedésnek. a legtöbb (ezeknél mindenképp jobb) megoldás a két véglet között van.

megkeresni a problémák forrását és keresni rájuk egy olyan megoldást, ami mindkét fél számára elfogadható kompromisszum lehet. sok esetben az ilyen konfliktusok egészen másból fakadnak, mint amikben végül kicsúcsosodnak.


egy kapcsolat mindig két fél kölcsönhatásain múlik. a kisiklása is, meg a kijavítása is. érdemes utána olvasnod a szeretetnyelveknek és az asszertív, vagy más néven erőszakmentes kommunikációnak. sokat segíthetnek a problémák megoldásában.


a válás előtt egy párterápián is érdemes lehet megpróbálni KÖZÖSEN javítani a dolgokon.


érdemes megnézni ezt az előadást, talán segíthet kicsit jobban megérteni a kapcsolatok természetét:

https://www.youtube.com/watch?v=1ya6lr6zHAg

2020. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahol most laksz és nincs változás vagy tulajdonjog átiratás, haszonélvezet felvezetése, elobb-utobb menned kell. Vagy eljösz vagy kirak vagy valamelyiktek távozik.
2020. okt. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!