Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnám menten a menthet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám menten a menthetőt? Van még remény, hogy változtassak a férjem viselkedésén?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy elsődlegesen én szúrtam el a dolgot, de ezen már késő rágódnom. Most szeretnék tanácsokat kérni, hogyan javíthatnék a helyzeten.


12 éve vagyunk együtt, 3 közös gyermekünk van, én még itthon vagyok a legkisebbel, ő dolgozik.

Mióta megismerkedtünk, én igyekeztem megfelelni az elvárásainak, vezettem a háztartást, szenvedtem az építkezéssel, nevelem a gyerekeket, de most összecsaptak a fejem felett a hullámok.

Eljutottunk odáig, hogy ő még a szemetet sem hajlandó összegyűjteni, mindent ott dob el, ahol van, mert én úgyis itthon vagyok, hogy megcsináljam. Mivel tényleg nincs rá időm, mindig szalad valami (építkezés, háztartás), erre megkapom, hogy túl sok időt töltök a gyerekekkel, ezért nem jutok egyről a kettőre. Kezdek besokallni és nem tudom hogyan beszéljek vele, anélkül hogy úgy igazából elküldjem a búsba, mert már robbanásig felgyülemlettek bennem az indulatok.

Ő mindent elintézettnek vesz azzal, hogy elmegy reggel dolgozni, majd délután leül a gép elé, hogy kipihenje a nap fáradalmait.

Tudom, hogy későn kapcsoltam és sokáig mentegettem még magam előtt is, de most egy hosszabb munkanélküli időszaka alatt "megvilágosodtam". Akkor sem csinál semmit, ha nem dolgozik. Ha mégis megcsinál valamit, akkor gondosan úgy teszi, hogy utána megbánjam, hogy valamit is rá mertem bízni. Például megkérem, hogy mosogasson el, akkor legalább néhány tányér vagy bögre kicsorbul, a többin meg ételmaradék marad. Ha ezt szóvá merem tenni vagy esetleg újból elmosogatok, megkapom, hogy így ne is csodálkozzak, hogy nem csinál semmit, mert minden cselekedetében csak a rosszat látom...

A gyerekekkel egészen addig elvan, amíg nem kell velük igazán foglalkozni például fegyelmezni, enni adni nekik, vagy felöltöztetni őket, szóval amíg csak a dolog kellemes része jut neki (ül és nézi ahogy játszanak).


Napok óta azon gondolkozok, hogy hogyan is fussak neki ennek a beszélgetésnek, de nem jutottam előrébb. Tudnátok valami ötletet adni?


2014. dec. 6. 10:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Tehát, ha jól értem, amikor pénzt kapsz tőle "elhomályosulsz", ha nem "megvilágosodsz"! Sok nő jár még rajtad kívül ebben a cipőben.
2014. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Penzt nem a ferjetol kap, nem kis gyerek, hanem a haztartasra, gyerekekre megy el. Ez a hule magyar felfogas, hogy ha a no haztartasbeli, gyerekkel van otthon, akkor el van tartva.

Vajon mennyibe kerulne privat bebiszitter, privat ovoda/bolcsode, iskola? Apuka ehen maradna ha kikene fizetni. Feleseg sokszor jobban jarna ha dolgozna, konnyebb. Aztan hazajonne es felrakna a labait.

Kerdezo, csak annyit tudsz csinalni, hogy elmondod mi bant, ha nem segit, ssztrajkolsz egy hetig, csakis a gyerekekkel foglalkozol, csakis oket szolgalod ki. Apuka meg fizessen egy cseledert. Ha ez sem jo, en boritanek mindent. Nem lehet igy leelni meg 30 evet.

2014. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Ez így azért nem fedi a valóságot. A legkönnyebb eltünni reggel dolgozni, és a pénzt hazaadni. És azon felül mi van? Mindig a nőknek jut a több meló. Ha szeretem a feleségem, akkor leveszek a teherből, s nem a gép elött ülök.
2014. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem a pénzről van szó. 6 hónap alatt nem volt mit kipihennie napközben, hiszen nem dolgozott, csak itthon ült, de még így is csak a szórta maga köré a szemetet, amit akkor kellett összeszednem, mikor épp nem óhajtott a gépnél ülni, mert egyébként, "még ezt a kis szórakozást is sajnáltam tőle".
2014. dec. 6. 11:08
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem tisztel, cselednek nez, ennyi.
2014. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
94%
Szerintem ez csak a felszín! Biztos, hogy szeretitek még egymást és ha nem lennének a gyerekek akkor is együtt maradnátok?
2014. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Engem érdekelne, hogy a férj mennyire szeretett volna nemhogy 1, de 3 gyereket is vállalni, ill. mennyire vette ki a részét a házimunkából a gyerekek születése előtt? Ha semennyire, nem kellene csodálkozni, nem lesz jobb. Ha akkoriban még normális volt, akkor még lehet remény... több infó kellene, hogy érdemeleges választ tudjunk adni. Azt sem ártana tudni, hogy mióta vagytok együtt, mekkorák a gyerekek, te mikor dolgoztál utoljára, és a férjed mit csinál az építkezésen, házon? Hogy az első gyereknél besegített-e egyáltalán, vagy már ott sem. Írj egy kicsit többet.
2014. dec. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért aggódsz, tervezgeted, hogyan mondd el, hogy említsd meg, anélkül, hogy kiadnád a feszültséget? Miért? Miért ne adhatnád ki a feszültséget és küldhetnéd el a búsba? Miért kell sunnyogni, csendben feszülni, körbeugrálni és magadat okolni, amiért egy orbitális nagy lusta disznó a férjed? Miért is te szégyenled magad és aggódsz? Szomorú, hogy nem, még mindig nem világosodtál meg. A megvilágosodás ott kezdődik, hogy "kérlek, Józsi, mosogass el, (ha már magától nem jut eszébe)", és ha koszos marad: "kérlek, Józsi, mosogass el RENDESEN", és nem te csinálod meg helyette. Ez nem a TE feladatod, amiben ő SEGÍT, hanem közös elintéznivaló, amiből ő is kiveszi a RÉSZÉT. De ezt nem 3 gyerek után kell beosztani, hanem az első előtt lenne logikus. Nem? N31
2014. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Te? Sehogy. A férjed viselkedésén maximum ő tud változtatni... Amúgy én is azt nem értem, hogy jut el az ember 3 gyerekig így...
2014. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

azert dolgozni sem piskota am, persze ha kemeny munkarol van szo.

azonban a fasultsagot, erdektelenseget, bunkosagot nem szabad a munka szamlajara irni, tobbnyire mas okok vannak a hatterben!

2014. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!