Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan tudnám menten a menthet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám menten a menthetőt? Van még remény, hogy változtassak a férjem viselkedésén?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy elsődlegesen én szúrtam el a dolgot, de ezen már késő rágódnom. Most szeretnék tanácsokat kérni, hogyan javíthatnék a helyzeten.


12 éve vagyunk együtt, 3 közös gyermekünk van, én még itthon vagyok a legkisebbel, ő dolgozik.

Mióta megismerkedtünk, én igyekeztem megfelelni az elvárásainak, vezettem a háztartást, szenvedtem az építkezéssel, nevelem a gyerekeket, de most összecsaptak a fejem felett a hullámok.

Eljutottunk odáig, hogy ő még a szemetet sem hajlandó összegyűjteni, mindent ott dob el, ahol van, mert én úgyis itthon vagyok, hogy megcsináljam. Mivel tényleg nincs rá időm, mindig szalad valami (építkezés, háztartás), erre megkapom, hogy túl sok időt töltök a gyerekekkel, ezért nem jutok egyről a kettőre. Kezdek besokallni és nem tudom hogyan beszéljek vele, anélkül hogy úgy igazából elküldjem a búsba, mert már robbanásig felgyülemlettek bennem az indulatok.

Ő mindent elintézettnek vesz azzal, hogy elmegy reggel dolgozni, majd délután leül a gép elé, hogy kipihenje a nap fáradalmait.

Tudom, hogy későn kapcsoltam és sokáig mentegettem még magam előtt is, de most egy hosszabb munkanélküli időszaka alatt "megvilágosodtam". Akkor sem csinál semmit, ha nem dolgozik. Ha mégis megcsinál valamit, akkor gondosan úgy teszi, hogy utána megbánjam, hogy valamit is rá mertem bízni. Például megkérem, hogy mosogasson el, akkor legalább néhány tányér vagy bögre kicsorbul, a többin meg ételmaradék marad. Ha ezt szóvá merem tenni vagy esetleg újból elmosogatok, megkapom, hogy így ne is csodálkozzak, hogy nem csinál semmit, mert minden cselekedetében csak a rosszat látom...

A gyerekekkel egészen addig elvan, amíg nem kell velük igazán foglalkozni például fegyelmezni, enni adni nekik, vagy felöltöztetni őket, szóval amíg csak a dolog kellemes része jut neki (ül és nézi ahogy játszanak).


Napok óta azon gondolkozok, hogy hogyan is fussak neki ennek a beszélgetésnek, de nem jutottam előrébb. Tudnátok valami ötletet adni?


2014. dec. 6. 10:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
81%
Le kell ülni egyszer kettesben, legjobb akkor, amikor a gyerekek nagyszülőknél vannak, esetleg alszanak, mert ez tényleg csak kettőtök dolga, és akkor és ott nyíltan ki kell mondani a dolgokat. Nem finomítva és szépítve, egyenesen, hogy ez így nem megy tovább! Két felnőttnek kell kompromisszumot kötni ebben. Menteni a menthetőt nem TE fogod, hanem TI. Ha mindketten akarjátok. Ez itt a kérdés, hogy akarjátok-e. Szembenézni ezzel bátorság kell. De ha nem teszed meg most, akkor talán néhány év múlva már nem lesz benned mit megmenteni, mert megutálod az egész életed!
2014. dec. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Kérdd meg, hogy cseréljetek!

Te elmész dolgozni, nap végén pihensz. Ő meg vezeti a háztartast, gyereket nevel stb... Csak 2 hétig! :) megnézném a végén mit mond.

2014. dec. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
84%

Elnézést, hogy ezt írom, de a a leírásod alapján a férjed egy elkényelmesedett bunkó. Nekem is ilyen volt. Otthagytam a francba. Egyedül nevelem a gyerekem. Így legalább egy gonddal kevesebb, nem kell cselédnek lennem.

A férjed egy fikarcnyit sem tisztel, és semmit nem segít. Ezt tetézi még az is, hogy direkt mindent széthagy, nevetséges a viselkedése.

2014. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!