Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más férje is ennyire játssza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más férje is ennyire játssza az áldozatot?

Figyelt kérdés

Alapvetően jófej férjem van, de van egy tulajdonsága, amivel rendszeresen kiidegel. Valahogy akármi történik, ő érzi magát áldozatnak. Átmegy a bevásárló kocsival a lábamon? Bocsánatot kér, de amúgy miért pont ott állok, amerre ő akart menni? Én átmegyek az ő lábán? Miért nem figyelek oda. Véletlenül nem ad meg egy elsőbbséget, akkor biccent, hogy bocs. Neki nem adják meg, akkor a másik sofőr egy paraszt stb.

Van bármi tippetek, hogy hogyan viselkedjek ilyen helyzetben? Mindig rettenetesen felhúzom magam és jól összeveszünk...szeretném ha észrevenné végre, hogy mennyire igazságtalan amit csinál, de úgy tűnik veszekedéssel nem jutok előre.

gondolom most majd jönnek a válaszok,hogy egy idióta a férjem, amúgy nem az, de ezt most nem fogom itt bizonygatni.


2020. szept. 17. 14:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is ilyen, de már a nézésemből tudja, hogy vagy visszaszívja, vagy robbanok.

Állok a konyhában, ő belém fordul konkrétan és még ő van felháborodva, hogy én mit keresek ott. Vagy majdnem fejbeb*sz a csomagtartóval és én vagyok a hülye, hogy mit ácsorgok rossz helyen. Vagy állandóan megkönyököl az autóban, amikor kiengedi a kéziféket, mert a középső könyöklőn van a karom, ő meg akkora hévvel csinálja, mintha nemtom mi lenne. Miért rakom még mindig oda a karom!? Vagy megvan sértődve, ha neki 3 percet kell rám várnia az ajtóban készen, de az tök oké, ha én 20 percet szobrozom az ajtó előtt indulásra készen.

Én már megszoktam, nem akadok ezen fenn. Nem rosszindulatból mondja, hanem mert neki mindig a védekezés az első reakciója, ahelyett hogy higgadtan végig gondolná a szitut. Szóval 5 év alatt eljutottunk oda, hogy mielőtt én erre válaszul felrobbannék, csak jó csúnyán ránézek és akkor általában észreveszi és elneveti magát. Mindig nyugtázzuk, hogy az én sorsom az, hogy mindig mindenért én vagyok a hibás, de azért szeret.... :D

Szóval ahogy ő tud változtatni a megnyilvánulásain, úgy te is tudsz változtatni a reakcióidon. Pl. ha kiejt a száján valami ilyet, akkor tedd fel a kezed, hogy "NA EZ AZ!" és akkor ő ebből tudja, hogy megint egy hülye helyzetben hülyeségeket beszél, ami neked rosszul esik. Ha megértitek a szituban melyikőtöknek mi nem oké, akkor elejébe tudtok menni a veszekedéseknek. Kompromisszum, mindenki változik egy kicsit és már nem is szül veszekedést a helyzet. Mivel belénk vannak kódolva ezek a dolgok, megváltozni nem tudunk, de a viselkedésünket, reakcióinkat tudjuk korrigálni.

Őszintén szólva én úgy látom, hogy nem az alap probléma okoz ebben nagy sérülést egy kapcsolatban (szerintem másban sem többnyire), hanem az, amit a két fél egy ilyen szituból generált veszekedésnél egymás fejéhez vág.

2020. szept. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza. Én is a kapcsolatunk elején rengeteget harcoltam a férjemmel az ilyenek miatt. Ő is ugyanilyen, ha rám kell várni 2 percet, már idegbajos, de ha ő induláskor, amikor már kabátban állok az előszobában, áll neki még szöttyögni, az teljesen rendben van. Én is ezen szoktam nevetni, hogy teljesen mindegy, mit csinálok, mindig én leszek a hibás. Már nem húzom fel magam ilyen jelentéktelen apróságokon. Néha csúnyán nézek rá, olyankor ő is veszi a lapot.
2020. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tényleg beszélgess el vele arról, hogy akkor is szereted, ha éppen valamit rosszul csinált. Tudod, hogy vannak hibái, ne aggódjon, ezekkel együtt választottad.

Valahol nagyon mélyen lehet beleültetve a lelkébe, hogy aki hibázik, az egy semmirekellő, akit mindenki megtagad, utál, és az illető nem is érdemel jobbat.

Kérdezd meg, mi történt náluk gyerekkorában, ha pl. elvesztette a lakáskulcsát. Vagy összetört egy értékes tárgyat.

2020. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!