Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyik irányba döntsek hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik irányba döntsek hogy boldogabb legyek?

Figyelt kérdés

40+ évesen szerelemből mentem férjhez.Mindketten egy házassággal a hátunk mögött jó anyagi helyzetben kezdtük el közös életünket.Gyerekeink kirepültek,azt hittük boldogok leszünk kettecskén egy lakásban.Hát nem így lett.Legalábbis részemről.

Habár még mindig szeretem a férjemet,boldogtalan vagyok.Hiszen az elmúlt három év alatt annyi mindenen veszekedtünk már.Gyerekeken,szexen,főzésen.Bevallom ezeket a vitákat inkább én kezdeményeztem mivel nekem nem tetszettek dolgok.

Férjem nagyon sok mindenben megértő és segítőkész,de a fentebb említett három dologban már nagyon sokat vitáztunk.Nekem nem jó ami rendszerünk.Kérlek titeket ne mondjátok hogy beszéljem meg vele vagy kössünk kompromisszumot,már nagyon sokszor próbáltam.És mindig vita a vége.Férjem jó ember,de bizonyos dolgokban nem enged az elképzeléseiből.A hagyományos családmodell híve.

Azt érzem nem is érti mi bajom.

Elnézést hogy ilyen hosszan sikerült a bevezetőm,még csak most jön a lényeg. Eddig próbáltam igazodni hozzá hogy úgy legyek itthon hogy el tudjam végezni a háztartási feladatokat,plusz még energiám is legyen hozzá,konkrétan a szexhez.És most jön a lényeg,lehetőségem van egy olyan képzésre majd munkára ami nekem sokkal jobban tetszik mint a mostani,és jobb fizetéssel is jár.Viszont ha elfogadom az az ára hogy kevesebbet leszek itthon,sok esetben azon időkben sem amikor párom igényelné a jelenlétemet.Illetve a főzést,stb.

Kérdésem ti mit tennétek helyemben? Próbáljak igazodni egy olyan társhoz,egy olyan házassághoz ami már nem teljesen tesz boldoggá?Persze elveszíteni sem akarnám őt.

Vagy legyek bátor,csináljam azt a munkát és munkabeosztást amit szeretnék,ezzel kockáztatva kapcsolatunkat és a házasságomat?

Nehogy félreértsétek,párom engedné mert megértő,de nem tudnék megfelelni az otthoni igényeinek ha váltanék munkát.


2020. szept. 16. 16:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem illetek össze, erre mást nem nagyon lehet mondani. Megmondod neki, hogy te akarod ezt a tanfolyamot, meg új melót, de kevesebb időd lesz, úgyhogy engedje el szépen a házikosztot, vagy főzze meg ő, mert nem fogsz ráérni. Ha ez válóok, akkor jobban is jársz, mert igazából nem te kellesz neki, hanem a kiszolgálás.
2020. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

31-es teljesen igazad van.

A baj,már előre tudom férjem gondolkodását,ha ő ad több pénzt a közösbe,és ő is fizeti a pluszban lévő kiadásokat akkor joggal várja hogy ezért kiszolgálja a felesége.

Ő abban ad pluszt,én ebben.A gond az hogy a több pénzből nem olyan időigényes adni mint amennyi nekem a konyhában töltött idő.

Jó volna ha ő megértené ezt.

2020. szept. 17. 17:36
 33/39 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem jogos. Senki nem nyomhatja el a másikat azzal az indokkal, hogy többet keres. Ébresztő!! Ez nem egy normális házasság, hanem egyszerűen maga alá gyűr.
2020. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Tényleg így gondoljátok hogy ha férjem több pénzt ad a közösbe és több mindet fizet (rezsit is), az még nem indok arra hogy csak én takarítsak mindig és én főzzek? Bár a takarítás nem zavar.
2020. szept. 17. 17:45
 35/39 anonim ***** válasza:
Hát nem, nem indok. Ugyanis ettől még te is dolgozol teljes munkaidőben, tehát időd nem lesz több, mint neki. A különbség, hogy meló után ő bezabálja a főztödet, majd csinál, amit akar. Neked meg semmi időd magadra, mert körülötte kell ugrálnod. Mert többet keres. Szerinted ez oké? Amúgy szerintem akkor is ez lenne az elvárás, ha ugyanennyit keresnétek, csak akkor az lenne a magyarázat, hogy mert nő vagy, ez a dolgod.
2020. szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.El is megyek arra a képzésre és váltok munkahelyet.Nem érdekel hogy neki rosszabb lesz és ritkábban fogok főzni.Tényleg nem leszek háztartási alkalmazott.Hiszen ha nincs ebédje az az én hibám.Nekem meg így szar az élet.
2020. szept. 17. 18:08
 37/39 anonim ***** válasza:

Én ezt biztos nem csinálnám. Mondom úgy hogy nálunk szintre csak én főzök. Viszont szeretek főzni. Ha beteg vagyok a férjem csinálja. Ha éppen nem volt időm vagy kedvem akkor rendelünk vagy elmegyünk étterembe.

Én a takarítással vagyok úgy mint te a főzéssel. Utálom. Ezért van takarítónőnk. Én csak a konyhát szoktam felmosni. Ja és közös kassza van bármennyivel keres többet

2020. szept. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Az én párom is jóval többet keres nálam. Nem, nincs igaza a párodnak, ha ő pénzért akar szolgáltatásokat venni (főtt kaja), az ok, de azt nem feleségnek hívják. Az ő logikája szerint tehát ha te keresnél többet, akkor ő főzne? Valószínűleg nem, mert az szerinte női munka. Mindenhogyan úgy csűri-csavarja, hogy neki kényelmes legyen. Ebből te jól sehogy nem jössz ki, mert nem az a célja, hogy boldog legyél mellette, hanem hogy ő ki legyen szolgálva bármi áron.
2020. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Hogyan lenne indok????? nem a házvezetőzője Vagy akinek fizet, se a kurvája,hogy kifizet és Neked kuss. 40 pluszosan ennyire önállótlan a férjed? Nem érzi kínosnak, hogy Te főzöl, mosol stb. rá? Amúgy ezek a dolgok nem bukta ki mielőtt hozzámentél? Mikor még csak együtt éltetek milyen volt? Te nem a kapcsolattoktat teszed kockára, hanem az Ő kényelmét. Aki társnak tekint nem bánik így Veled. Beköltözött a hotelbe kvázi, ahol a pénzéért kiszolgálják. Én is 40 körül jöttem össze a mostani párommal, de ennyi idősen, pár tapasztalattal a háta mögött ilyen dolgoknak a mai világban nem szabadna felmerülni.
2020. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!