Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyik irányba döntsek hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik irányba döntsek hogy boldogabb legyek?

Figyelt kérdés

40+ évesen szerelemből mentem férjhez.Mindketten egy házassággal a hátunk mögött jó anyagi helyzetben kezdtük el közös életünket.Gyerekeink kirepültek,azt hittük boldogok leszünk kettecskén egy lakásban.Hát nem így lett.Legalábbis részemről.

Habár még mindig szeretem a férjemet,boldogtalan vagyok.Hiszen az elmúlt három év alatt annyi mindenen veszekedtünk már.Gyerekeken,szexen,főzésen.Bevallom ezeket a vitákat inkább én kezdeményeztem mivel nekem nem tetszettek dolgok.

Férjem nagyon sok mindenben megértő és segítőkész,de a fentebb említett három dologban már nagyon sokat vitáztunk.Nekem nem jó ami rendszerünk.Kérlek titeket ne mondjátok hogy beszéljem meg vele vagy kössünk kompromisszumot,már nagyon sokszor próbáltam.És mindig vita a vége.Férjem jó ember,de bizonyos dolgokban nem enged az elképzeléseiből.A hagyományos családmodell híve.

Azt érzem nem is érti mi bajom.

Elnézést hogy ilyen hosszan sikerült a bevezetőm,még csak most jön a lényeg. Eddig próbáltam igazodni hozzá hogy úgy legyek itthon hogy el tudjam végezni a háztartási feladatokat,plusz még energiám is legyen hozzá,konkrétan a szexhez.És most jön a lényeg,lehetőségem van egy olyan képzésre majd munkára ami nekem sokkal jobban tetszik mint a mostani,és jobb fizetéssel is jár.Viszont ha elfogadom az az ára hogy kevesebbet leszek itthon,sok esetben azon időkben sem amikor párom igényelné a jelenlétemet.Illetve a főzést,stb.

Kérdésem ti mit tennétek helyemben? Próbáljak igazodni egy olyan társhoz,egy olyan házassághoz ami már nem teljesen tesz boldoggá?Persze elveszíteni sem akarnám őt.

Vagy legyek bátor,csináljam azt a munkát és munkabeosztást amit szeretnék,ezzel kockáztatva kapcsolatunkat és a házasságomat?

Nehogy félreértsétek,párom engedné mert megértő,de nem tudnék megfelelni az otthoni igényeinek ha váltanék munkát.


2020. szept. 16. 16:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom, fejlődj. Csináld meg a képzést, vállald el a jobb munkát. Egy kapcsolatnak csak akkor van értelme, ha egymást emelik fel a felek, segítik és nem lehúzzák. A férjednek inkább csak egy házvezetőnő kell, aki ellátja, meg szex. Én is 40+ vagyok, szintén új kapcsolatban. 2 éve vagyunk együtt. Most vagyunk abban a korban, amikor már felépítettünk egy stabil hátteret, van szép otthonunk, egzisztenciánk és együtt még szebb életünk. Ilyenkor már élvezni akarjuk az életet, tőled is kirepültek a gyerekek, most jött el neked is az idő. Párom azt mondja, nem kell főznöd szívem, üljünk be valahova. Azt is mondja, hogy keress egy takarítónőt, ha szeretnél, hogy több időd legyen magadra meg ránk. Kifizetjük, semmi gond. Meg azt is mondja, hogy szívem, menjünk el egy hétre valami jó kis wellness hotelbe.

Szerintem te is ilyen életét képzeltél el magadnak, csak aztán ez lett belőle. Képezd magad, keress jobban, jönni fog majd az a férfi is, akivel úgy élsz, ahogy szeretnél. Olyan rövid az élet, ugye nem a konyhában akarod leélni?

2020. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

Hát valahol sejtettem hogy fontos neki a főtt étel,meg mindig mesélte anyukája falun hogyan élt.De szerelmes voltam,gondoltam megoldjuk.Sajnos ahogy mennek az évek egyre inkább teher.Még velem élt a gyerekem akkor más volt,érte szívesebben főztem.

20-asnak írnám,a férjem elvárja a főtt ételt,szereti a hasát.Ez nem félreértés.Az igaz hogy a takarítás és tisztaság meg nekem fontosabb.

2020. szept. 16. 19:20
 23/39 A kérdező kommentje:
21-es szívemből szólsz.Igen pont ez a lényeg hogy megy az idő,a gyerekek kirepültek,szeretnék még élni.Szerettem volna a párommal.De ha a munka mellett meg egyéb teendők mellett órákat a konyhában vagyok (mert így van),akkor boldogtalanságot érzek.Nem mondom,a férjem egyéb dolgokban támogat,kapcsolatunk első évében is tanultam valamit.Csak azt szeretné hogy munkaidőm úgy legyen hogy legyen rá időm,a főzésre és a szexre se legyek fáradt.Mert én azt látom hogy szüksége van ezekre a dolgokra,neki fontos.Az az életmód amit 21-es ír az neki anyagilag pocséklás lenne,mert azért gyűjt arra ami neki fontos.Meg a családjában a nők főznek,nem étteremben esznek.Persze ritkán mi is eszünk máshol az igaz.De ez nem jellemző.
2020. szept. 16. 19:28
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindenki igazítsa az anyagi lehetőségeihez az életmódját. Wellness helyett kirándulni is el lehet menni az erdőbe, tökmindegy. Egyedül én sem engedhetném meg magamnak, de pont az a lényeg, hogy együtt minden könnyebb. Legalábbis annak kellene, hogy legyen. Én úgy látom, hogy ami meg neked lenne fontos, az őt pont nem érdekli. Legyen kaja, legyen szex aztán jólvan.
2020. szept. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Vágj bele, hiszem úgyis el fogtok válni, és akkor már késő bánat a kihagyott lehetőség miatt!
2020. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Én a férjedet nem értem. Meghozzá azért. Mert ha igazán szereti a másikat azt boldoggá akarja tenni. Most az én példámat tudom felhozni. Több mint 3 éve vagyunk együtt. Mindkettőnknek volt kapcsolata amiből van gyerek. Mi házasok vagyunk, és van egy közös babank is. Nekem soha nem volt lehetőségem tanulni, egy szakmám van. De mindig is szerettem volna érettségit. Amikor terhes voltam mondtam neki hogy ez a vágyam. Minden gond nélkül támogatott. Fizeti a bebicsőszt segít a tanulásban. Ha minden jó megy jővőre meg is van. Most van lehetőségem ez mellett egy tanfolyamra is. Ezt is támogatja. Azt mondta szeretné ha boldog lennék, és olyan munkám legyen amilyet szeretek csinálni és nem kényszerből megyek be. Vigyáz a kicsire, besegít a háztartásba. Hozzá teszem ezt fordítva is megtenném. Ő engem nem bejáró nőnek tekint hanem a társának. Tehát innen nézve a társad önző én központú. És hidd el, nálunk is vannak viták problémák de igyekszünk megoldani. Ha vissza akar tartani a céljaidtól akkor ő nem szeret igazán. De ez csak az én véleményem.
2020. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Két különböző igényű ember talált egymásra és - meggondolatlanul - házasságra is léptek. Ezt nem kellett volna.

A férj szereti a feleségét, ezt a kérdező sem vitatja, sőt jó fényben tünteti fel őt. Ami a kérdezőnek nem tetszik, hogy szereti a főtt ételt, a jó ételeket.

A kérdező is szereti a férjét azokért a tulajdonságaiért, amiket feléje kinyilvánít (itt pár sorral fentebb írtam is). Viszont, a kérdező nem szeret főzni. Ezzel nincs egyedül! Viszont a kérdező nagy problémája, hogy váltson-e munkahelyet (jobb fizetésért, de még kevesebb ideje lenen a konyhára), vagy maradjon.

Bizonyára a férjet nagyon megviselné a válás, de a kérdező még élni akar és nem a konyhában "raboskodni".

Váljatok el.

2020. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Soha nem rendelném magam ilyen szinten egy másik ember alá. Hol vagy te a saját életedben? Persze, hogy vágj bele! Biztos lesz egy-két cirkusz, majd megszokja. Ez a halálom, hogy egy nőnek ne legyenek álmai, ne akarjon önmegvalósítani, mert ki kell szolgálni a férfit. Hát hol élünk, bakker?? Nem vagy alacsonyabb rendű lény nála, ugyanúgy jogod van jól érezni magad!
2020. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"gondolkozom sokat azon inkább egyedül élnék fizetéstől fizetésig,csak ne kelljen már folyton azon idegeskednem hogy munka mellett van-e főzve,vagy nem-e leszek fáradt este mert akkor rosszul esik neki.Mellette még dolgoznom sem kellene,de én akarok mert utálom a házi munkát."

Ezt így elmondtad már neki, hogy ez neked ekkora nyűg? Lehet fogalma sincs, hogy ennyire szenvedsz ezzel. Én amúgy megértelek, 32 éves anyuka vagyok, két kisgyerekem van. A takarítással még elvagyok, de főzni iszonyúan utálok. Éppen ezért nem is csinálom, csak heti 1-2x, a többit a férjem. Ő szívesen főz, nekem csak kínlódás, mert gyűlölöm a főzést,engem is nyomaszt, hogy ezenkell görcsölni, hogy van-e kaja, mit eszünk, legyen kész időre. Tuti nem csinálnám azt, amit te.

2020. szept. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Ezt így konkrétan nem mondtam el neki,de arra már többször utaltam hogy elegem van abból hogy órákig vagyok a konyhában.Férjem ezt nem érti miért akkora gond ez nekem,ő abban nőtt fel hogy a családjában minden nő ezt csinálta.Szerinte a főzés az asszony dolga.De mondom mindenféle férfi munkához ért,és anyagilag is segít ha néha kérem.Az sem úgy van hogy visszafog,igazából bárhol dolgoznék vagy bármit tanulnék nem akadályozna benne ha nagyon szeretném.Mindössze elvárja hogy legyen főtt étel és őrá is legyen energiám.És ez a probléma hogy számomra ennyi minden már sok.

Ha megmondanám hogy gyűlölöm a kényszerből való főzést akkor mi lenne?

Katasztrófa.Ő igazi férfinek gondolja magát,bennem az igazi nőt kereste.És a férjem elmélete szerint egy igazi nő feladata a háztartás is.

2020. szept. 17. 15:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!