Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyik irányba döntsek hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik irányba döntsek hogy boldogabb legyek?

Figyelt kérdés

40+ évesen szerelemből mentem férjhez.Mindketten egy házassággal a hátunk mögött jó anyagi helyzetben kezdtük el közös életünket.Gyerekeink kirepültek,azt hittük boldogok leszünk kettecskén egy lakásban.Hát nem így lett.Legalábbis részemről.

Habár még mindig szeretem a férjemet,boldogtalan vagyok.Hiszen az elmúlt három év alatt annyi mindenen veszekedtünk már.Gyerekeken,szexen,főzésen.Bevallom ezeket a vitákat inkább én kezdeményeztem mivel nekem nem tetszettek dolgok.

Férjem nagyon sok mindenben megértő és segítőkész,de a fentebb említett három dologban már nagyon sokat vitáztunk.Nekem nem jó ami rendszerünk.Kérlek titeket ne mondjátok hogy beszéljem meg vele vagy kössünk kompromisszumot,már nagyon sokszor próbáltam.És mindig vita a vége.Férjem jó ember,de bizonyos dolgokban nem enged az elképzeléseiből.A hagyományos családmodell híve.

Azt érzem nem is érti mi bajom.

Elnézést hogy ilyen hosszan sikerült a bevezetőm,még csak most jön a lényeg. Eddig próbáltam igazodni hozzá hogy úgy legyek itthon hogy el tudjam végezni a háztartási feladatokat,plusz még energiám is legyen hozzá,konkrétan a szexhez.És most jön a lényeg,lehetőségem van egy olyan képzésre majd munkára ami nekem sokkal jobban tetszik mint a mostani,és jobb fizetéssel is jár.Viszont ha elfogadom az az ára hogy kevesebbet leszek itthon,sok esetben azon időkben sem amikor párom igényelné a jelenlétemet.Illetve a főzést,stb.

Kérdésem ti mit tennétek helyemben? Próbáljak igazodni egy olyan társhoz,egy olyan házassághoz ami már nem teljesen tesz boldoggá?Persze elveszíteni sem akarnám őt.

Vagy legyek bátor,csináljam azt a munkát és munkabeosztást amit szeretnék,ezzel kockáztatva kapcsolatunkat és a házasságomat?

Nehogy félreértsétek,párom engedné mert megértő,de nem tudnék megfelelni az otthoni igényeinek ha váltanék munkát.


2020. szept. 16. 16:36
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Takarítónőt én sem szeretnék beengedni a lakásba,amúgy is csak két szobás.Nem is a takarítással van a baj,inkább a főzéssel.Mert ha például munkanapomon haza megyek,kinek van kedve a konyhában elcseszni a maradék kis idejét?Ő a férfi munkákat végzi.Jó az nincs minden héten,de ha néha van akkor mindent megcsinál.Panelben lakunk amúgy.Pont azért is mert ő képes jobban keresni úgy gondolja hogy a háztartás a nő feladata.Ha beteg vagyok összeüt valamit.De normális esetben tőlem várja el.
2020. szept. 16. 18:06
 12/39 anonim ***** válasza:
81%
Na pont ezekért a dolgokért lesz nekem jön egy darabig egyedül. Majd akkor főzök, ha éhes leszek és kész.
2020. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
39%

Más nő is dolgozik, utána utazik haza, bevásárol, törődik a gyerekekkel, aztán nekiáll főzni...

Nem írsz gyerekekről, tehát aligha vannak. Ezzel sok időd felszabadul.

Miért nem tudsz főzni? Ugye, nem fűlik hozzá a fogad? Itt a baj! Alkalmazkodj és főzz.

2020. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as. Írtam az elején hogy már kirepültek a gyerekeink.Mivel elváltként ismerkedtünk meg nem közösek.Én is főztem anno minden nap természetesen a családomnak.De már beleuntam.Szerettem volna kettesben egy boldog életet a mostani férjemmel.Viszont azt érzem ha munka után még háztartás,stb.akkor nem marad idő magamra.A főzés rengeteg időt elvesz,férjem sokat eszik és az sem mindegy mit.Így nem érzem szabadnak magam.Jó ezt nem úgy kell érteni,de utálom már ezeket a kényszer tevékenységeket.Szívesebben dolgozom többet a munkahelyen,viszont utána lazítani szeretnék otthon.
2020. szept. 16. 18:29
 15/39 anonim ***** válasza:
71%
13-as, hogy te mekkora tapló vagy!:((
2020. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért már árnyaltabb a kép, ahogy válaszoltál pár kérdésere itt. Jóval többet keres a férjed, mint Te. A rezsit csak ő fizeti. Hát mit ne mondjak, eléggé függő helyzetbe hoztad magadat.

Éppen ideje lépni, és bevállalni a képzést.

Ha nem tetszik neki, nyazsgem.

2020. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

Igen, írtál a nagy gyerekekről, de én iskolásokra gondoltam a jelen időben. Nem jól fogalmaztam.

Ennek dacára vannak nálad idősebb feleségek is, akik dolgoznak, mégis ellátják a konyhai teendőket.

Megértelek, hogy nem akarsz konyhatündér lenni, de akkor inkább váljatok el, hiszen Te így boldogtalan vagy. Ha elváltok, akkor alighanem a férjed lesz boldogtalan.

Szeretnék jobb tanácsot adni, de nem tudok.

2020. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Hát én sem tudom mit csináljak 100 százalékig,ezért is tettem fel itt a kérdést.Persze a férjemnek rossz lenne ha elválnánk,legalábbis addig míg nem találna más nőt magának.Anyagilag nekem is rosszabb lenne,tisztában vagyok vele.Talán hibás nő vagyok,de nekem nagy teher a főzés.Munkába menni nem teher hiszen az egy biztonságot ad.Most lehetőségem van jobb munkára és jobb fizura ahogy írtam,csak akkor még kevesebbet lennék itthon.Akkor meg főleg nem akarnék idegeskedni azon van-e ebéd.Az nem lehet hogy az élet csak erről szóljon.Hogy meg van-e rendesen minden otthon,vagy sem.Szabadabb szeretnék lenni.Nem kell más férfi,csak valahogy elegem van a kötelességekből.Persze el szoktam gondolkozni azon bennem van-e a hiba.
2020. szept. 16. 18:48
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én megértelek, én is 40 órában dolgozom és nem szeretek főzni. Este 6-ra haza esek, és nem a konyhában szeretném az estém tölteni, főleg úgy, hogy gyerek sincs, szóval két felnőtt eszik azt, amit talál és akkor, amikor éhes. Abban, hogy a párod többet keres és azért te csináld a házimunkát, nem látom a logikát.

Ami a női-férfi munkákat illeti: könyörgöm, kétszobás panelban laktok. Ott aztán rengeteg férfi munka van. Évente egyszer kiég a villanykörte. Vagy kilazul az egyik polc a falon, vagy mondjuk pár évente vesztek valami új bútort, amit össze kell szerelni. A háztartás vezetése viszont mindennapos feladat. Csak a főzés legalább napi 1 óra, azon kívül mosás, vasalás, takarítás. Nem gondolom, hogy ez így fair, ahogy a férjed elképzeli. Még akkor sem, ha ő fizeti a rezsit.

A kérdés az, hogy te ezt az esküvő előtt nem láttad, hogy neki milyen elvárásai vannak?

2020. szept. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem lehet,hogy te vagy túl gondoskodó? Lehet őt nem is zavarná,ha nem lenne otthon főtt kaja meg mindig patyolattiszta minden.Amikor nem dolgoztam,én is minden nap főztem meg minden,és nem egyszer megtörtént,hogy végül nem is evett a főztömből,vagy csak illemből....a takarítás meg egy olyan dolog,ami a férfiakat annyira nem érdekli.Csak mi hisszük azt,hogy mindig mindent ki kell vasalni,meg hetente ablakot mosni.Ugyanakkor biztos vagyok benne,hogy a valamire kicsit is adó nők többsége napi 8 óra munka mellett is képes azért elmosni az edényeket,beindítani egy mosást,meg hetente egyszer porszívózni vagy ne adj isten átszaladni a fürdőszobán...
2020. szept. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!