Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Melyik irányba döntsek hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik irányba döntsek hogy boldogabb legyek?

Figyelt kérdés

40+ évesen szerelemből mentem férjhez.Mindketten egy házassággal a hátunk mögött jó anyagi helyzetben kezdtük el közös életünket.Gyerekeink kirepültek,azt hittük boldogok leszünk kettecskén egy lakásban.Hát nem így lett.Legalábbis részemről.

Habár még mindig szeretem a férjemet,boldogtalan vagyok.Hiszen az elmúlt három év alatt annyi mindenen veszekedtünk már.Gyerekeken,szexen,főzésen.Bevallom ezeket a vitákat inkább én kezdeményeztem mivel nekem nem tetszettek dolgok.

Férjem nagyon sok mindenben megértő és segítőkész,de a fentebb említett három dologban már nagyon sokat vitáztunk.Nekem nem jó ami rendszerünk.Kérlek titeket ne mondjátok hogy beszéljem meg vele vagy kössünk kompromisszumot,már nagyon sokszor próbáltam.És mindig vita a vége.Férjem jó ember,de bizonyos dolgokban nem enged az elképzeléseiből.A hagyományos családmodell híve.

Azt érzem nem is érti mi bajom.

Elnézést hogy ilyen hosszan sikerült a bevezetőm,még csak most jön a lényeg. Eddig próbáltam igazodni hozzá hogy úgy legyek itthon hogy el tudjam végezni a háztartási feladatokat,plusz még energiám is legyen hozzá,konkrétan a szexhez.És most jön a lényeg,lehetőségem van egy olyan képzésre majd munkára ami nekem sokkal jobban tetszik mint a mostani,és jobb fizetéssel is jár.Viszont ha elfogadom az az ára hogy kevesebbet leszek itthon,sok esetben azon időkben sem amikor párom igényelné a jelenlétemet.Illetve a főzést,stb.

Kérdésem ti mit tennétek helyemben? Próbáljak igazodni egy olyan társhoz,egy olyan házassághoz ami már nem teljesen tesz boldoggá?Persze elveszíteni sem akarnám őt.

Vagy legyek bátor,csináljam azt a munkát és munkabeosztást amit szeretnék,ezzel kockáztatva kapcsolatunkat és a házasságomat?

Nehogy félreértsétek,párom engedné mert megértő,de nem tudnék megfelelni az otthoni igényeinek ha váltanék munkát.


2020. szept. 16. 16:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Legyél bátor,csináld.Helyetted nem fogja senki jobbá tenni az életed.Ha pedig majd jobban keresel,több időd lesz minden másra
2020. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Részedről már úgyis összedőlt a kártyavár. Válts.
2020. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló ok miatt váltam el.

N

2020. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
3-as és nem féltél hogy nem hogy jobb férfit,talán még rosszabbat találsz később? És akkor egyedül maradsz idős korodra.
2020. szept. 16. 17:32
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Egy életed van, válts. A férjednek meg keress egy házvezetőnőt, ha ennyi idős korára sem tudja önállóan felemelni a fakanalat. Ő egyébként mennyiben támogatja a te igényeidet?
2020. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, egyedül is értékesnek gondolom magam. Szexelni meg "rosszabbal" is lehet. De nem gondolnám, hogy így be lehet kategorizálni embereket, hogy rosszabb vagy jobb.
2020. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért nem kell vele (meg senkivel se) együtt lenni, hogy ne maradj egyedül öreg korodra. Mert addigra abban az öregkorban semmi öröm nem lesz, ha csak a 30 langyos szarban együtt töltött év tart benneteket össze.
2020. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Mi még csak három éve élünk együtt.De már unom.Pedig szeretem őt.Hogy ő támogat-e?A férjem megértő sok dologban,ha kell valami ruha vagy akár nagyobb dolog is akkor segít anyagilag.Amikor nekem nem telik rá.Rezsit is egyedül fizeti.Persze sokkal többet keres mint én,neki gyűlik is a félretett pénze.De mondom ha szólok hogy szükségem van valamire segít.

Ezért nem értem hogy miért gondolkozom sokat azon inkább egyedül élnék fizetéstől fizetésig,csak ne kelljen már folyton azon idegeskednem hogy munka mellett van-e főzve,vagy nem-e leszek fáradt este mert akkor rosszul esik neki.Mellette még dolgoznom sem kellene,de én akarok mert utálom a házi munkát.Ez konfliktus köztünk,mivel ő a hagyományos család híve.Ő férfiként mindent megtesz,ezért várná hogy én végezzem a női feladatokat.

2020. szept. 16. 17:48
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Itt pedig előbb-utóbb döntenetek kell.

Mennek az évek...

2020. szept. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy a háztartás vezetése miért lenne női munka. Tudtommal a porszívó kezeléséhez nem kell vagina. Meg a vasalóéhoz sem.

Mit tesz meg ő férfiként?

Egy takarítónő nem opció? Ha már úgyis olyan jól keres.

2020. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!