Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tudnátok érveket, ellenérveket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok érveket, ellenérveket mondani a házasságra?

Figyelt kérdés
2020. jún. 11. 01:08
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
64%

Képzeld, nem belém nevelték, anyàmnak édes mindegy volt, hàzasodom e, ahogy azért se b*** sztatott soha, hogy nem akarunk gyereket.

Tudod az emberek felnőnek , és lesznek önàlló gondolataik, véleményük. Én hiszek az összetartozàsban, a hàzassàgban, az élethosszig tartó szerelemben és a hűségben és hiszek a kapcsolatomban. Ez van.


Azzal nincs bajom, ha valaki csak úgy dönt, hogy nem akar hàzasodni. Azt nem szeretem, ha kamuszövegek mögé bújnak, és marhasàgokat hoznak fel érvként a hàzassàg ellen. Ezek nem érvek, csak egyéni kifogàsok, félelmek.

- nem, nem mindenkinek lesz szar a hàzassàga, és nem mindenki fog elvàlni

- és nem csak egy papír ami semmit sem jelent


Szívből sajnàllak mert làtszik, hogy nem hiszel a szerelemben, és az igazi érzelmeken alapuló kapcsolatokban. Vagy nagyon pofàra estél, megcsaltak/ elhagytak, vagy soha nem is éreztél így senki irànt, plàne kölcsönösen nem, különben nem lennél ennyire negatív savanyú uborka.

2020. jún. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
58%

"Vagy nagyon pofàra estél, megcsaltak/ elhagytak"


És hogyan lehet ezek után bárkinek is hinni? Túlságosan fájt ahhoz, hogy el tudjam felejteni a dolgot. A személyre már nem emlékszem, de erre az érzésre túlságosan is. Pedig már nagyon régen volt. De nem tudom komolyan venni senkinek a szép szavait, mert ki tudja mikor "gondolja meg magát"... Nem lehet hinni senkinek... És ebbe beleőrülök amúgy, de tenni ellene nem tudok.

2020. jún. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
52%
Úgy lehet hinni, hogy egy új ember az életünkben, nem felel az ex tettei miatt. Az exem megcsalt, és mikor közöltem hogy vége, akkor felpofozott haragból és büszkeségből, mondvàn egy csaj őt nem dobhatja csak úgy. Aztàn 2 évig voltam egyedül. De, ha ezek utàn életem végéig a sebeimet nyalogatom és önsajnàlatba süllyedek, nem adok esélyt màsnak, sosem ismertem volna meg a férjem , és nem lennék igazàn boldog, mert ő a màsik felem. Ő egy màsik ember, nem az ex. Ennyi. Ha nem kockàztatsz, soha nem is nyerhetsz.
2020. jún. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
29%
Tehát akik együtt élnek mondjuk 10-20 éve, mindenben támogatják mindig egymást, maximális anyagi felelősséget vállalnak egymásért, ha beteg a másik ha meg van szorulva bármi maximálisan mellette állnak, az egész életüket együtt akarják leélni és tesznek is érte az nem egy család és nincs felelősségvállalás mert nem házasok... :D De akik házasok viszont a kapcsolat egy rakás szar és inkább csak hátráltatják egymást, mindketten fél lábbal kint vannak a kapcsolatból az igazi család és igazi felelősségvállalás. Ugye nem csak én érzem ebben a logikai bukfencet?
2020. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
29%

Mondjuk nekem nem hiszem, hogy létezik "másik felem", ebben nem nagyon hiszek, olyan ember mint én, nincs. És nem azért, mert annyira jó lennék, hanem csak annyira fura.


Aztán persze mindig a szerelemről álmodom - szó szerint, pl. ma is - de mivel nem vagyok képes kezdeményezni (az túl félelmetes dolog) ezért mindig marad minden ahogy van. Nem hiszem, hogy lesz még valaha akkora szerencsém, hogy ilyesmit átéljek. Az élet szar, gondolom ezt ilyenkor. És rossz olvasni, hogy szinte mindenki másnak jó. Miért számítok én rosszabbnak mindenki másnál?

2020. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
52%

34.

Együttélős kapcsolat is lehet szar, és hàzassàg is lehet boldog.

2020. jún. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Mellette:

- Bizonyitjatok a parotoknak, hogy komolyan gondoljatok a kapcsolatot es a masikkal egyutt szeretnetek leelni az eletetek, ez kolcsonosen jo erzes, hogy egy ember ennyire szeret.

- Egy gyönyörű rendezveny, ha te vagy a menyasszony, akkor ezen a napon hercegnonek erezheted magad, ha Te vagy a vőlegény, akkor lathatod a menyasszonyod szepen feloltozve, kicsipve miattad.

- Elmehettek egy szép naszutra is kettesben, ami nagyon romantikus lehet.

- Konnyebb gyereket vallalni ha hazasok vagytok.

- Kaphattok nehany tamogatast (Csok, babavaro...stb)


Ellene:

- Benned lehet a ketely, hogy mi lesz ha par ev mulva megcsal/atver/megbant es elvaltok

- Drága és bonyolult megszervezni a nagy napot

2020. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:

Hát érzelmi alapon sok értelme nincs, egy idő után úgyis válás lesz belőle..

Az érdekházasság talán még jó valamire, habár elég gusztustalan.

Nem azt mondom, hogy a házasság intézménye idejétmúlt, hanem azt, hogy régen is felesleges volt és most is az. Egyszerűen nem embernek való..

Csak az állatvilágban akadnak olyan példányok, amelyek elvileg egy életre választanak párt. Az ember nem ilyen, az egy összetettebb lény. Változik a személyisége, a felfogása, az ízlése stb..

Szóval házasodjon a ...

2020. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Mindit válás a vège, ez jo ellenerv?
2020. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim válasza:
Mi nem volt érthető? Netán egy házzasságpártival van dolgom? Mert akkor bizony értem, hogy mit nem értesz: semmit...
2020. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!